Krst „Zatmenie Mesiaca“ (falošné indigo)

Krst „Zatmenie Mesiaca“ (falošné indigo)

False Indigo 'Lunar Eclipse', Bastard Lupin 'Lunar Eclipse', Blue False Indigo 'Lunar Eclipse', False Lupin 'Lunar Eclipse', Prairieblues Series


Baptisia 'Lunar Eclipse', známa svojimi jedinečnými kvetmi, je vzpriamená trvalka nesúca množstvo nadrozmerných kvetov držiacich sa vysoko nad listami. Vychádzajúc z bledého citróna na krém, kvety sa postupne menia na krémovú, potom bledofialovú a nakoniec fialovo-modrú, čím vytvárajú jedinečný viacfarebný efekt. Narodené na pôvabne klenutých vetvách, vydržia až 2-3 týždne a priťahujú motýle, včely a kolibríky. Keď kvety zmiznú, krásne modrozelené lístie, ktoré tvorí krásny kopček v tvare vázy, zostane čisté po celú sezónu a vytvorí krásnu kulisu pre ostatné trvalky v záhrade. Táto hybridná Baptisia, vyšľachtená v botanickej záhrade v Chicagu, je energická, húževnatá a dlhoveká.

  • Kvitne v neskorá jar až začiatok leta , je mimoriadne cenným doplnkom do záhrady a jej struky pomáhajú vytvárať pekné zimné dekorácie.
  • Šíri sa podzemnými rizómami a zvyčajne dorastá do výšky a šírky 3-4 stopy (90-120 cm).
  • Prospieva v plné slnko v priemer , suché až stredné , dobre odvodnené pôdy. Aj keď bude rásť v určitom tieni, táto rastlina má tendenciu byť nohatá a môže vyžadovať zapichovanie. Znáša chudobné pôdy a sucho . Keď sa usadí, nerušte, pretože si vytvorí hlboký koreň, ktorý sa ľahko poškodí, ak sa ho pokúsite presadiť.
  • Priťahuje skóre motýle a kolibríky. Baptisia je zriedka obťažovaná jeleň ako to považujú za nechutné a je odolný voči králikom.
  • Vyzerá úchvatne postele a hranice , chatové záhrady , prérie alebo lúky, a pôvodné rastlinné záhrady . Skvelé ako exemplár rastliny alebo v malých skupinách.
  • Strihanie listov po odkvitnutí pomáha udržiavať zaoblený vzhľad rastliny, ale prídete o atraktívne struky semien, ktoré sa skvele používajú pri aranžovaní sušených kvetov.

Požiadavky

Otužilosť 4 – 9
Tepelné zóny 1 – 9
Klimatické zóny 1, 1A, 1B, 2, 2A, 2B, 3, 3A, 3B, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24
Typ rastliny Trvalky
Rodina rastlín Krst – falošné indigo
Vystavenie Plné slnko
Sezóna záujmu jar (neskoro)
leto (skoro)
Výška 3' – 4' (90 cm – 120 cm)
Šírenie 3' – 4' (90 cm – 120 cm)
Medzery 36' – 48' (90 cm – 120 cm)
Potreby vody Nízka, priemerná
Údržba Nízka
Typ pôdy Hlina, piesok
pH pôdy Kyslý, neutrálny
Odvodňovanie pôdy Dobre odvodnené
Charakteristika Sušené aranžmány, rezané kvety, nápadné
Tolerancia Ílovitá pôda, sucho, králik, suchá pôda, skalnatá pôda
Priťahuje Motýle, kolibríky
Použitie v záhrade Banky a svahy,Postele a okraje
Záhradné štýly Neformálne a Chata,Préria a lúka