Ľalia zlatistá

Ľalia zlatistá

Ľalia zlatistá, ľalia zlatá


Lilium auratum (Gold Band Lily) je známe svojou korenisto-sladkou vôňou a obrovskými kvetmi a vyznačuje sa obrovskými miskovitými bielymi kvetmi s priemerom 10 palcov (25 cm), ozdobenými širokým stredovým zlatým pásom a niekoľkými karmínovými pehami. Jedna pevná stonka môže niesť až 12 až 14 nádherných kvetov. Tento druh Divokej ľalie pochádza z Japonska a je kvetom letného leta, ktorý si zaslúži miesto na slnečnej zmiešanej hranici alebo blízko terasy, kde si môžete vychutnať jej opojnú vôňu.

  • Kvitne v polovice neskorého leta , táto Lily predstavuje an vynikajúca hraničná rastlina , poskytuje nápadnú farbu a kontrast k okraju trvalky a krásne sa mieša s letničkami a inými letnými cibuľovinami. to je dobre sa hodí do kontajnerov a kosenie záhrady ako to robí vynikajúce čerstvé rezané kvety .
  • Dorastá do výšky 3 – 4 stopy (90 – 120 cm) na pevných listnatých stonkách a najlepšie sa mu darí v plné slnko a je nie je náročný na pôdu za predpokladu, že sú dobre odvodnené. Dobrá vlhkosť je potrebné a treba sa vyhnúť suchým pôdam! Toleruje svetlý popoludňajší odtieň v horúcom podnebí.
  • Zasadiť do jar alebo pád . Zasadiť do skupiny minimálne 3 žiaroviek pre pôsobivý displej! Po ukončení kvitnutia odrežte listy a stonky, keď zožltnú.
  • Jedovatý pre mačky (aj keď nie pre psov alebo iné známe druhy)
  • Tieto ľalie sú členmi Druhy a kultivary druhov Rozdelenie (IX), ktorý zahŕňa všetky druhy a ich poddruhy, odrody a formy a kultivary z nich vybrané (okrem tých, ktoré pochádzajú z formosanum, longiflorum, philippinense a wallichianum). Existuje 9 rôznych druhov ľalií klasifikovaných Royal Horticultural Society. A všetky sú skutočnými pútačmi!

Zistite, ako pestovať ľalie a starať sa o ne

Mimoriadne okázalé a exoticky vyzerajúce ľalie dodávajú krajine drámu svojimi bohatými, jasnými farbami, elegantnými a jemnými tvarmi a svojou nebeskou vôňou! Naučte sa, ako sa o ne starať...Čítaj viac


Požiadavky

Otužilosť 5 – 10
Tepelné zóny 1 – 8
Klimatické zóny 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24
Typ rastliny Cibuľoviny, trvalky
Rodina rastlín Lilium - Ľalie
Vystavenie Plné slnko, čiastočné slnko
Sezóna záujmu Leto (stred, neskoro)
Výška 3' – 4' (90 cm – 120 cm)
Šírenie 10' – 1' (25 cm – 30 cm)
Medzery 8' (20 cm)
Hĺbka 8' (20 cm)
Potreby vody Priemerná
Údržba Nízka
Typ pôdy Krieda, hlina, hlina, piesok
pH pôdy Kyslý, neutrálny
Odvodňovanie pôdy Vlhký, ale dobre odvodnený, dobre odvodnený
Charakteristika Rezané kvety, voňavé, nápadné
Priťahuje Motýle, kolibríky
Použitie v záhrade Postele a okraje,Terasa a kontajnery
Záhradné štýly Rezanie záhrady,Neformálne a Chata