Leucospermum 'Scarlet Ribbon' (Ihelníček)

Leucospermum 'Scarlet Ribbon' (Ihelníček)

Pincushion 'Scarlet Ribbon', Pincushion Protea 'Scarlet Ribbon'


Neuveriteľne krásna, Leucospermum 'Scarlet Ribbon' (Pincushion) je kompaktný, zaoblený, vždyzelený ker s veľkými, lososovo ružovými zhlukmi kvetov pripomínajúcimi ihelníčky a purpurovo-červenými pruhmi pripomínajúcimi jasne červené stuhy. Nachádzajú sa na konci každej vetvy a produkujú sa v takom množstve, že pokrývajú rastlinu od konca jari do leta. Živé zelené lístie je tvrdé a kožovité a špirálovito usporiadané na stonkách. 'Scarlet Ribbon' je očarujúci hybrid, ktorý je výsledkom kríženia medzi Leucospermum glabrum a Leucospermum tottum. Znáša širšiu škálu pôd a je o niečo viac mrazuvzdorná ako väčšina ihelníčkov. Ideálne ako ústredný bod v krajine alebo v dekoratívnych nádobách. Kvety sú dlhotrvajúce a skvelé na rezanie, takže tvoria jedinečný exotický doplnok kvetinových aranžmánov.

  • Dorastá do výšky 10-12 stôp (300-360 cm) a 8 stôp na šírku (240 cm). Tento ker je možné orezať pred splachovaním nového rastu, aby bol kompaktnejší.
  • Ľahko sa pestuje v kyslý , dobre odvodnené pôdy v plné slnko . Zabezpečte pravidelnú vlhkosť, kým sa rastlina dobre neusadí. Potom bude stačiť hlboká zriedkavá zálievka. Odolný voči suchu. Používajte málo alebo žiadne fosforečné hnojivo. Zabezpečte dobrú cirkuláciu vzduchu
  • Odolný voči jeleňom Leucospermums produkuje veľkorysé množstvo nektáru, ktorý priťahuje vtáky a včely a pomáhajú pri opeľovaní kvetov.
  • Skvelé pre stredomorské záhrady a xeriscaping . Skvelé pre brehy a svahy a vynikajúce ako rezané kvety . Toleruje pobrežné podmienky, ako je silný vietor, piesčité pôdy a slaný vzduch.
  • Pred začervenaním rastu na jar prerežte, aby ste si udržali menšiu veľkosť.
  • Pochádza z Južnej Afriky

Požiadavky

Otužilosť 9 – 11
Tepelné zóny 10 – 12
Klimatické zóny 15, 16, 17, 21, 22, 23, 24, H1
Typ rastliny Kríky
Rodina rastlín Leucospermum - Ihelníčky
Vystavenie Plné slnko
Sezóna záujmu jar (neskoro)
Leto (skoro, stred)
Výška 4' – 12' (120 cm – 3,6 m)
Šírenie 4' – 8' (120 cm – 240 cm)
Medzery 60' (150 cm)
Potreby vody Nízka
Údržba Nízka
Typ pôdy Hlina, piesok
pH pôdy Kyslý, neutrálny
Odvodňovanie pôdy Dobre odvodnené
Charakteristika Rezané kvety, nápadné, vždyzelené
Tolerancia Jeleň, sucho, soľ
Priťahuje Vtáky, Motýle
Použitie v záhrade Banky a svahy,Postele a okraje,Terasa a kontajnery
Záhradné štýly Pobrežná záhrada,Stredomorská záhrada