Lilium 'Conca d'Or' (Orienpet Lily)

Lilium 'Conca d'Or' (Orienpet Lily)

Lily 'Conca d'Or', Oriental Lily 'Conca d'Or, Oriental Trumpet Lily, Orienpet Lily


Lilium 'Conca d'Or' (Orienpet Lily) je nápadná cibuľová trvalka s obrovskými voskovými bielymi kvetmi, zdobenými živým citrónovo žltým hrdlom a mierne zakrivenými okvetnými lístkami. Atraktívne kvety s ľahkou ovocnou vôňou krásne kontrastujú s bohatým, tmavozeleným lístím a dodávajú dramatickosti, kamkoľvek túto ľaliu umiestnite. Táto orienpetská ľalia, ktorá kvitne v polovici až koncom leta, je vynikajúcou okrajovou rastlinou, ktorá poskytuje nápadnú farbu a kontrast k okraju trvalky a krásne sa mieša s letničkami a inými letnými cibuľovinami. Dobre sa hodí do nádob a záhradky, pretože vytvára vynikajúce čerstvé rezané kvety.

Záhradkármi zbožňované ľalie Orienpet sú vynikajúce záhradné rastliny. Sú skutočným prelomom v histórii chovu Lily. Majú lepšiu odolnosť voči chorobám a zvýšenú spoľahlivosť. Sú tiež odolnejšie voči suchu, chladu a teplu ako ich rodičia. Kvitnúce ku koncu sezóny ľalií sú ľalie Orienpet perfektným doplnkom do neskorej letnej záhrady. Ich svieže a pôsobivé kvety záhradkári vítajú, pretože mnohé iné rastliny začali blednúť.

  • Dorastá do výšky 48-60 palcov (120-150 cm) a 12 palcov na šírku (30 cm).
  • Najlepšie účinkuje v plné slnko alebo čiastočný tieň v dobre odvodnené pôdy , obohatené o listovú pleseň alebo dobre prehnité organickej hmoty . Najlepšie na slnku s miernym tieňom pri spodnej časti rastliny.
  • Skvelá voľba pre postele a hranice , mestské záhrady , chatové záhrady a kontajnerov . Vynikajúce čerstvé rezané kvety . Vysádzajte v skupinách po 3, 6 alebo 12 cibuľovín pre pôsobivé zobrazenie.
  • Dávajte pozor na ľaliu, vošky, slimáky, viniča, plesne sivej.
  • Toxický pre mačky (hoci nie pre psov alebo iné známe druhy).
  • Deadhead vyblednuté kvety. Po ukončení kvitnutia odrežte listy a stonky, keď zožltnú.
  • Po odumretí lístia sa množia odsadzovaním.
  • Vysádzajte na jeseň alebo skoro na jar v záhrade. Črepníkové rastliny možno vysádzať kedykoľvek medzi jarou a jeseňou. Každú cibuľku zasaďte do hĺbky 6 palcov (15 cm) a 12 palcov od seba (30 cm).
  • Táto Lily je členom skupiny Divízia ostatných hybridov (VIII), ktorý zahŕňa všetky interdivízne hybridy, ako sú hybridy Longiflorum/Asiatic (LA), hybridy Longiflorum/Oriental (LO), Oriental/Asiatic (OA) hybridy a Oriental/Trumpet hybridy (Orienpets alebo OT hybridy). Existuje 9 rôznych druhov ľalií klasifikovaných Royal Horticultural Society. A všetky sú skutočnými pútačmi!

Zistite, ako pestovať ľalie a starať sa o ne

Mimoriadne okázalé a exoticky vyzerajúce ľalie dodávajú krajine drámu svojimi bohatými, jasnými farbami, elegantnými a jemnými tvarmi a svojou nebeskou vôňou! Naučte sa, ako sa o ne starať...Čítaj viac
Požiadavky

Otužilosť 4 – 8
Tepelné zóny 1 – 8
Klimatické zóny 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23
Typ rastliny Cibuľoviny, trvalky
Rodina rastlín Lilium - Ľalie
Vystavenie Plné slnko, čiastočné slnko
Sezóna záujmu Leto (stred, neskoro)
Výška 4' – 5' (120 cm – 150 cm)
Šírenie 1' (30 cm)
Medzery 12' (30 cm)
Hĺbka 6' (15 cm)
Potreby vody Priemerná
Údržba Nízka
Typ pôdy Krieda, hlina, hlina, piesok
pH pôdy Kyslé, alkalické, neutrálne
Odvodňovanie pôdy Vlhký, ale dobre odvodnený, dobre odvodnený
Charakteristika Rezané kvety, voňavé, nápadné
Priťahuje Motýle, kolibríky
Použitie v záhrade Postele a okraje,Terasa a kontajnery
Záhradné štýly Mesto a nádvorie,Rezanie záhrady,Neformálne a Chata