Lilium 'Gluhwein' (Orienpet Lily)

Lilium 'Gluhwein' (Orienpet Lily)

Lily 'Gluhwein', Oriental Lily 'Gluhwein', Oriental Trumpet Lily, Orienpet Lily


Lilium 'Gluhwein', predstavená ako rezaná kvetina, je veľmi romanticky vyzerajúca ľalia plná šarmu. Len sa na to pozrite! Jemné broskyňové kvety s krémovým nádychom a červenkastými tónmi, bledoružové okraje a hlboko reflexné okvetné lístky, ktoré odhaľujú zlaté hrdlo. Jemne voňajúce, jeho atraktívne kvety pekne kontrastujú s takmer čiernymi stonkami a bohatými, tmavozelenými listami.

  • Kvitne v polovice neskorého leta , táto Lily predstavuje an vynikajúca hraničná rastlina , ktorý poskytuje nápadnú farbu a kontrast k okraju trvalky a krásne sa mieša s letničkami a inými letnými cibuľovinami. to je dobre sa hodí do kontajnerov a rezanie záhrady ako to robí vynikajúce čerstvé rezané kvety .
  • Dorastá do výšky 3-4 stopy (90-120 cm) a rozprestiera sa na 60 cm. najlepšie na plnom slnku alebo v čiastočnom tieni a má pomerne úrodnú, dobre odvodnenú pôdu. Vyžaduje sa dobrá vlhkosť a suchým pôdam sa treba vyhýbať!
  • Spoľahlivý, nenáročný na pestovanie, obľúbený včely a motýle ,
  • Zasadiť do jar alebo pád . Zasadiť do skupiny minimálne 3 žiaroviek pre pôsobivý displej! Po ukončení kvitnutia odrežte listy a stonky, keď zožltnú.
  • Jedovatý pre mačky (aj keď nie pre psov alebo iné známe druhy)
  • Táto Lily je členom skupiny Divízia ostatných hybridov (VIII), ktorý zahŕňa všetky interdivízne hybridy, ako sú hybridy Longiflorum/Asiatic (LA), hybridy Longiflorum/Oriental (LO), Oriental/Asiatic (OA) hybridy a Oriental/Trumpet hybridy (Orienpets alebo OT hybridy). Existuje 9 rôznych druhov ľalií klasifikovaných Royal Horticultural Society. A všetky sú skutočnými pútačmi!
  • Záhradkármi zbožňované ľalie Orienpet sú vynikajúce záhradné rastliny. Sú skutočným prelomom v histórii chovu Lily. Majú lepšiu odolnosť voči chorobám a zvýšenú spoľahlivosť. Sú tiež tolerantnejšie voči suchu, chladu a teplu ako ich rodičia.
  • Kvitnúce ku koncu sezóny ľalií sú ľalie Orienpet perfektným doplnkom do neskorej letnej záhrady. Ich svieže a pôsobivé kvety záhradkári vítajú, pretože mnohé iné rastliny začali blednúť.

Zistite, ako pestovať ľalie a starať sa o ne

Mimoriadne okázalé a exoticky vyzerajúce ľalie dodávajú krajine drámu svojimi bohatými, jasnými farbami, elegantnými a jemnými tvarmi a svojou nebeskou vôňou! Naučte sa, ako sa o ne starať...Čítaj viac


Požiadavky

Otužilosť 5 – 9
Tepelné zóny 1 – 8
Klimatické zóny 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23
Typ rastliny Cibuľoviny, trvalky
Rodina rastlín Lilium - Ľalie
Vystavenie Plné slnko, čiastočné slnko
Sezóna záujmu Leto (stred, neskoro)
Výška 3' – 4' (90 cm – 120 cm)
Šírenie 1' – 2' (30 cm – 60 cm)
Medzery 10' (25 cm)
Hĺbka 8' (20 cm)
Potreby vody Priemerná
Údržba Nízka
Typ pôdy Krieda, hlina, hlina, piesok
pH pôdy Kyslé, alkalické, neutrálne
Odvodňovanie pôdy Vlhký, ale dobre odvodnený, dobre odvodnený
Charakteristika Rezané kvety, voňavé, nápadné
Priťahuje Motýle, kolibríky
Použitie v záhrade Postele a okraje,Terasa a kontajnery
Záhradné štýly Mesto a nádvorie,Rezanie záhrady,Neformálne a Chata