Lilium 'Golden Splendor' (Trubková ľalia)

Lilium 'Golden Splendor' (Trubková ľalia)

Lily 'Golden Splendour', Trumpet Lily 'Golden Splendour', Lilium Golden Splendour', Lily 'Golden Splendour'


Ocenená Lilium 'Golden Splendor' je fascinujúca trúbková ľalia s obrovskými (6 palcov alebo 15 cm širokými), žiarivými zlatožltými trúbkami obrátenými smerom von alebo trochu nadol, na vonkajšej strane označenými bordovou farbou. Táto plodná ľalia, oslavovaná pre svoju lahodnú vôňu, vytvára zhluky 12-20 kvetov na stonke pre veľkolepé dlhotrvajúce zobrazenie. Zasaďte ho blízko terasy a vychutnajte si jeho opojnú vôňu počas letného večera!

  • Spoľahlivá a nenáročná na pestovanie, táto úžasná Lily vyhrala prestížne ocenenie Cena za zásluhy o záhradu Kráľovskej záhradníckej spoločnosti (2002) pre jej pozoruhodné kvality.
  • Kvitne v polovice neskorého leta , táto Lily predstavuje an vynikajúca hraničná rastlina , ktorý poskytuje nápadnú farbu a kontrast k okraju trvalky a krásne sa mieša s letničkami a inými letnými cibuľovinami. to je dobre sa hodí do kontajnerov a kosenie záhrady ako to robí vynikajúce čerstvé rezané kvety .
  • Rastie až do výšky 4 stôp (120 cm) na pevných listnatých stonkách a najlepšie sa mu darí v plné slnko alebo čiastočný tieň a je nie je náročný na pôdu za predpokladu, že sú dobre odvodnené. Dobrá vlhkosť je potrebné a treba sa vyhnúť suchým pôdam!
  • Zasadiť do jar alebo pád . Zasadiť do skupiny minimálne 3 žiaroviek pre pôsobivý displej! Keď kvitnutie skončí, odrežte listy a stonky, keď zožltnú.
  • Tolerantnejšie voči suchu ako iné ľalie
  • Jedovatý pre mačky (aj keď nie pre psov alebo iné známe druhy)
  • Táto Lily je členom skupiny divízia trúbok a hybridov Aurelian (VI), kam patria ľalie so stredne veľkými až veľkými kvetmi, trúbkovité, misovité, ploché alebo s reflexnými lupeňmi. Kvety sú biele, krémové, žlté, oranžové alebo ružové, často s kontrastným hviezdicovitým hrdlom. Zvyčajne sú voňavé a ich listy sú rozptýlené s úzkou až strednou šírkou. Existuje 9 rôznych druhov ľalií klasifikovaných Royal Horticultural Society. A všetky sú skutočnými pútačmi!

Zistite, ako pestovať ľalie a starať sa o ne

Mimoriadne okázalé a exoticky vyzerajúce ľalie dodávajú krajine drámu svojimi bohatými, jasnými farbami, elegantnými a jemnými tvarmi a svojou nebeskou vôňou! Naučte sa, ako sa o ne starať...Čítaj viac


Požiadavky

Otužilosť 4 – 8
Tepelné zóny 1 – 8
Klimatické zóny 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24
Typ rastliny Cibuľoviny, trvalky
Rodina rastlín Lilium - Ľalie
Vystavenie Plné slnko, čiastočné slnko
Sezóna záujmu Leto (stred, neskoro)
Výška 3' – 4' (90 cm – 120 cm)
Šírenie 1' – 2' (30 cm – 60 cm)
Medzery 8' (20 cm)
Hĺbka 8' (20 cm)
Potreby vody Priemerná
Údržba Nízka
Typ pôdy Krieda, hlina, hlina, piesok
pH pôdy Alkalické, neutrálne
Odvodňovanie pôdy Vlhký, ale dobre odvodnený, dobre odvodnený
Charakteristika Rezané kvety, voňavé, záslužná rastlina, nápadné
Priťahuje Motýle, kolibríky
Použitie v záhrade Postele a okraje,Terasa a kontajnery
Záhradné štýly Mesto a nádvorie,Rezanie záhrady,Neformálne a Chata