Lilium lancifolium 'Full Flower' (Dvojitá tigrovaná ľalia)

Lilium lancifolium 'Full Flower' (Dvojitá tigrovaná ľalia)

Dvojitá tigrovaná ľalia, Lilium Tigrinum 'Flore Pleno', Diabolská ľalia dvojkvetá, Skupina druhov a kultivarov druhov


Pozoruhodná odroda Double Tiger Lily 'Flore Pleno' (Lilium lancifolium alebo Lilium tigrinum) upútava našu pozornosť svojimi jasnými a nápadnými, oranžovými dvojitými kvetmi, ktoré majú až 24-36 lupeňov a sú pokryté bohatými purpurovo-čiernymi škvrnami, dávajúci vzhľad kože tigra, odtiaľ pochádza jeho všeobecný názov. Tieto tigrie ľalie pochádzajúce z Číny a Japonska sú robustné a ľahko sa pestujú. Úžasne dekoratívne, sú dosť plodné, pretože zrelé cibuľky môžu produkovať až 25 kvetov na stonke a v priebehu rokov sa rozmnožia a vytvárajú zhluky.

  • Kvitne v neskoré leto , oni vrátiť sa rok čo rok a tvoria vynikajúce hraničné rastliny , ktorý poskytuje nápadnú farbu a kontrast k okraju trvalky a krásne sa mieša s letničkami a inými letnými cibuľovinami. Ich farby sú najkrajšie vedľa papradí a / alebo hostas. Oni sú dobre sa hodí do kontajnerov a rezanie záhrady tiež (vo váze vydržia až 2 týždne).
  • Dorastajú do výšky 4 – 6 stôp (120 – 180 cm) na štíhlych stonkách pokrytých tmavozelenými listami. odolný voči chorobám a podávať najlepšie výkony v plné slnko alebo čiastočný tieň . Tigrie ľalie sú nie je náročný na pôdu za predpokladu, že sú dobre odvodnené . Dobrá vlhkosť a je potrebné sa vyhnúť suchým pôdam.
  • Zasadiť do jar alebo pád . Zasadiť do skupiny minimálne 3 žiaroviek pre pôsobivý displej! Keď kvitnutie skončí, odrežte listy a stonky, keď zožltnú.
  • Jedovatý pre mačky (aj keď nie pre psov alebo iné známe druhy)
  • Tieto ľalie sú členmi Druhy a kultivary druhov Rozdelenie (IX), ktorý zahŕňa všetky druhy a ich poddruhy, odrody a formy a kultivary z nich vybrané (okrem tých, ktoré pochádzajú z formosanum, longiflorum, philippinense a wallichianum). Existuje 9 rôznych druhov ľalií klasifikovaných Royal Horticultural Society. A všetky sú skutočnými pútačmi!

Zistite, ako pestovať ľalie a starať sa o ne

Mimoriadne okázalé a exoticky vyzerajúce ľalie dodávajú krajine drámu svojimi bohatými, jasnými farbami, elegantnými a jemnými tvarmi a svojou nebeskou vôňou! Naučte sa, ako sa o ne starať...Čítaj viac


Požiadavky

Otužilosť 4 – 9
Tepelné zóny 1 – 7
Klimatické zóny 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21
Typ rastliny Cibuľoviny, trvalky
Rodina rastlín Lilium - Ľalie
Vystavenie Plné slnko, čiastočné slnko
Sezóna záujmu leto (neskoro)
Výška 4' – 6' (120 cm – 180 cm)
Šírenie 1' – 2' (30 cm – 60 cm)
Medzery 8' (20 cm)
Hĺbka 8' (20 cm)
Potreby vody Priemerná
Údržba Nízka
Typ pôdy Krieda, hlina, hlina, piesok
pH pôdy Kyslé, alkalické, neutrálne
Odvodňovanie pôdy Vlhký, ale dobre odvodnený, dobre odvodnený
Charakteristika Rezané kvety, nápadné
Použitie v záhrade Postele a okraje,Terasa a kontajnery
Záhradné štýly Mesto a nádvorie,Neformálne a Chata