Lilium lancifolium 'Splendens' (tigrovaná ľalia)

Lilium lancifolium 'Splendens' (tigrovaná ľalia)

Ľalia tigrovaná, ľalia kopijovitá, Lilium tigrinum 'Splendens', Lilium tigrinum subsp. svietiaci, Lilium lancifolium var. splendens, druhy a kultivary skupiny druhov


Plodná a pôsobivá, oceňovaná Lilium lancifolium 'Splendens' (Tigria ľalia) je mohutná cibuľová trvalka s jasnými a nápadnými kvetmi oranžovej farby pokrytými čiernymi škvrnami, vďaka čomu vyzerá ako koža tigra, odtiaľ pochádza aj jej všeobecný názov. Úžasne dekoratívne, vyznačuje sa neparfumovanými 5 palcovými kvetmi (12 cm), väčšinou smerom nadol, s pôvabne zahnutými lupeňmi. Zrelé cibuľky môžu produkovať až 20-25 kvetov (!!!) a v priebehu rokov sa rozmnožia a vytvárajú zhluky. Vyrastajú na vysokých, chlpatých stonkách s úzkymi, zelenými kopijovitými listami.

Vďaka svojmu kompaktnému vzrastu a jednoduchosti starostlivosti je 'Splendens' známy svojimi väčšími kvetmi, nižším vzrastom a menším počtom škvŕn ako väčšina tigrích ľalií. Je to vítaná prítomnosť v záhrade a pristihnete sa, že znova a znova obdivujete tieto úchvatné kvety.

  • Príjemca prestížneho Cena za zásluhy o záhradu Kráľovskej záhradníckej spoločnosti
  • Kvitnúce v od konca leta do začiatku jesene (keď je väčšina ostatných ľalií hotová), táto Tiger Lily sa vracia rok čo rok a tvorí an vynikajúca hraničná rastlina , poskytuje nápadnú farbu a kontrast k okraju trvalky a krásne sa mieša s letničkami a inými letnými cibuľovinami. Toto je Lily dobre sa hodí do kontajnerov ako aj k rezanie záhrady tiež (kvety môžu vo váze vydržať až 2 týždne).
  • Táto tigrovaná ľalia dorastá do výšky 90 až 150 cm na štíhlych stonkách pokrytých silne kopijovitými listami. odolný voči chorobám a funguje najlepšie v plné slnko alebo čiastočný tieň . to je nie je náročný na pôdu za predpokladu, že sú dobre odvodnené . Dobrá vlhkosť je potrebné a treba sa vyhnúť suchým pôdam!
  • Zasadiť do jar alebo pád . Zasadiť do skupiny minimálne 3 žiaroviek pre pôsobivý displej! Keď kvitnutie skončí, odrežte listy a stonky, keď zožltnú.
  • Jedovatý pre mačky (aj keď nie pre psov alebo iné známe druhy)
  • Táto Lily je členom skupiny Druhy a kultivary druhov Rozdelenie (IX), ktorý zahŕňa všetky druhy a ich poddruhy, odrody, formy a kultivary z nich vybrané (okrem tých, ktoré pochádzajú z formosanum, longiflorum, philippinense a wallichianum). Existuje 9 rôznych druhov ľalií klasifikovaných Royal Horticultural Society. A všetky sú skutočnými pútačmi!
  • Pochádza z Číny a Japonska

Zistite, ako pestovať ľalie a starať sa o ne

Mimoriadne okázalé a exoticky vyzerajúce ľalie dodávajú krajine drámu svojimi bohatými, jasnými farbami, elegantnými a jemnými tvarmi a svojou nebeskou vôňou! Naučte sa, ako sa o ne starať...Čítaj viac
Požiadavky

Otužilosť 3 – 9
Tepelné zóny 1 – 7
Klimatické zóny 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21
Typ rastliny Cibuľoviny, trvalky
Rodina rastlín Lilium - Ľalie
Vystavenie Plné slnko, čiastočné slnko
Sezóna záujmu leto (neskoro)
jeseň
Výška 3' – 4' (90 cm – 120 cm)
Šírenie 7' – 8' (17 cm – 20 cm)
Medzery 8' (20 cm)
Hĺbka 8' (20 cm)
Potreby vody Priemerná
Údržba Nízka
Typ pôdy Krieda, hlina, hlina, piesok
pH pôdy Kyslé, alkalické, neutrálne
Odvodňovanie pôdy Vlhký, ale dobre odvodnený, dobre odvodnený
Charakteristika Rezané kvety, voňavé, záslužná rastlina, nápadné
Tolerancia Jeleň
Použitie v záhrade Postele a okraje,Terasa a kontajnery
Záhradné štýly Neformálne a Chata,Tradičná záhrada