Lilium longiflorum 'White American' (Veľkonočná ľalia)

Lilium longiflorum 'White American' (Veľkonočná ľalia)

Lily 'White American', Easter Lily 'White American', Trumpet Lily 'White American', Lilium 'White American', longiflorum ľalie


Vitálna Lilium longiflorum 'White American' je trúbková ľalia (nazývaná aj veľkonočná ľalia), ktorá spája eleganciu a vôňu. Jeho čisto biele kvety v tvare trúbky sú obrovské, až 5 palcov naprieč (11 cm) a celkom pôsobivé s mierne zakrivenými okvetnými lístkami, ktoré odhaľujú svetlozelené končeky a sýto žlté prašníky. Tieto krásky, ktoré sú elegantne otočené smerom von, až 4-8 na stonku, vyžarujú sladkú vôňu, ktorú si užijete vždy, keď okolo nich prejdete. Stonky tejto ľalie sú pokryté úzkymi, tmavozelenými listami, sú pomerne pevné, ale môžu vyžadovať zapichovanie.

'White American' je mohutná, cibuľovitá trvalka so vzpriamenými stonkami s roztrúsenými, lesklými, kopijovitými, tmavozelenými listami av lete krátkymi strapcami voňavých, trúbkovitých, bielych kvetov s bledozelenými končekmi a sýto žltými prašníkmi.

  • Kvitne v začiatkom polovice leta , táto Lily predstavuje an vynikajúca hraničná rastlina , poskytuje nápadnú farbu a kontrast k okraju trvalky a krásne sa mieša s letničkami a inými letnými cibuľovinami. to je dobre sa hodí do kontajnerov a rezanie záhrady ako to robí vynikajúce čerstvé rezané kvety .
  • Dorastá do výšky 32-40 palcov (80-100 cm). najlepšie na plnom slnku alebo v čiastočnom tieni a má pomerne úrodné, zásadité, dobre odvodnené pôdy. Vyžaduje sa dobrá vlhkosť a treba sa vyhnúť suchým pôdam.
  • Spoľahlivý, nenáročný na pestovanie, obľúbený včely a motýle
  • Zasadiť do jar alebo pád . Zasadiť do skupiny minimálne 3 žiaroviek pre pôsobivý displej! Po ukončení kvitnutia odrežte listy a stonky, keď zožltnú.
  • Jedovatý pre mačky (aj keď nie pre psov alebo iné známe druhy)
  • Táto Lily je členom skupiny divízia ľalií longiflorum (V) kam patria ľalie so stredne veľkými až veľkými kvetmi v tvare trúbky. Zvyčajne biele a voňavé, kvitnú v polovici sezóny a ich listy sú rozptýlené s úzkou až strednou šírkou. Existuje 9 rôznych druhov ľalií klasifikovaných Royal Horticultural Society. A všetky sú skutočnými pútačmi!

Zistite, ako pestovať ľalie a starať sa o ne

Mimoriadne okázalé a exoticky vyzerajúce ľalie dodávajú krajine drámu svojimi bohatými, jasnými farbami, elegantnými a jemnými tvarmi a svojou nebeskou vôňou! Naučte sa, ako sa o ne starať...Čítaj viac
Požiadavky

Otužilosť 5 – 8
Tepelné zóny 7 – 9
Klimatické zóny 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, H1
Typ rastliny Cibuľoviny, trvalky
Rodina rastlín Lilium - Ľalie
Vystavenie Plné slnko, čiastočné slnko
Sezóna záujmu Leto (skoro, stred)
Výška 2' – 4' (60 cm – 120 cm)
Šírenie 1' – 2' (30 cm – 60 cm)
Medzery 8' (20 cm)
Hĺbka 8' (20 cm)
Potreby vody Priemerná
Údržba Nízka
Typ pôdy Krieda, hlina, hlina, piesok
pH pôdy Alkalické, neutrálne
Odvodňovanie pôdy Vlhký, ale dobre odvodnený, dobre odvodnený
Charakteristika Rezané kvety, voňavé, nápadné
Priťahuje Motýle, kolibríky
Použitie v záhrade Postele a okraje,Terasa a kontajnery
Záhradné štýly Mesto a nádvorie,Rezanie záhrady,Neformálne a Chata