Lilium 'Pani R.O. Backhouse“ (Martagon Lily)

Lilium 'Pani R.O. Backhouse“ (Martagon Lily)

Lily 'Pani R.O. Backhouse', Martagon Lilies, Common Turk's Cap Lilies


Vitálny a nenáročný na pestovanie, Lilium 'Mrs R.O. Backhouse' je mimoriadne pútavý so svojimi strapcami elegantne pokrytými bohatými 2-palcovými (5 cm) oranžovo-žltými kvetmi jemne sfarbenými do ružova a väčšinou smerom nadol. To v spojení so silne zakrivenými okvetnými lístkami pripomínajúcimi tureckú čiapku (odtiaľ všeobecný názov) z neho robí dramatický pohľad na záhradu.

  • Kvitne v od začiatku do polovice leta , táto ľalia sa vracia rok čo rok a tvorí an vynikajúca hraničná rastlina , ktorý poskytuje nápadnú farbu a kontrast k okraju trvalky a krásne sa mieša s letničkami a inými letnými cibuľovinami. to je dobre sa hodí do kontajnerov a rezanie záhrady tiež.
  • Dorastá do výšky 3-5 stôp (90-150 cm) na štíhlych stonkách pokrytých zvinutými listami. odolný voči chorobám a funguje najlepšie v plné slnko alebo čiastočný tieň . Martagóni si užívajú mierne alkalický , dobre odvodnené pôdy. Dobrá vlhkosť a je potrebné sa vyhnúť suchým pôdam. Hoci im môže trvať rok, kým sa prispôsobia novej záhrade, po založení budú Martagonovi prosperovať roky.
  • Víťaz prestížneho Cena za zásluhy o záhradu Kráľovskej záhradníckej spoločnosti
  • Rastliny v črepníkoch vysádzajte na jeseň alebo kedykoľvek medzi jarou a jeseňou.
  • Po ukončení kvitnutia odrežte listy a stonky, keď zožltnú. Táto rastlina sa môže samovýsev.
  • Toxický pre mačky (hoci nie pre psov alebo iné známe druhy).
  • Táto Lily je členom skupiny Martagon hybridná divízia (II), ktorý zahŕňa hybridy ľalií Martagon odvodených z L. × dalhansonii, hansonii, martagon, medeoloides a tsingtauense. Kvety sú zvyčajne malé, často početné, väčšinou klesajúce, typicky s pomerne hrubými, znovu zakrivenými lupienkami a často majú tvar tureckého klobúka a často nesú úzke valcovité súkvetie; niekedy smerom von s okružiami, ktoré sú len ťažko zahnuté. Škvrny sú zvyčajne prítomné, početné, často aspoň na troch štvrtinách každého lupeňa a niekedy aj na okrajoch zvonku. Tepal okraje sú zvyčajne hladké. Kvety s malou alebo nepríjemnou vôňou. Púčiky sú často chlpaté. Listy sú zvyčajne vrúbkované, často dosť široké. Cibule sú často fialové alebo oranžovo-žlté. Skoré kvitnutie. Existuje 9 rôznych druhov ľalií klasifikovaných Royal Horticultural Society. A všetky sú skutočnými pútačmi!

Zistite, ako pestovať ľalie a starať sa o ne

Mimoriadne okázalé a exoticky vyzerajúce ľalie dodávajú krajine drámu svojimi bohatými, jasnými farbami, elegantnými a jemnými tvarmi a svojou nebeskou vôňou! Naučte sa, ako sa o ne starať...Čítaj viac


Požiadavky

Otužilosť 3 – 9
Tepelné zóny 1 – 7
Klimatické zóny 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 14, 15, 16, 17
Typ rastliny Cibuľoviny, trvalky
Rodina rastlín Lilium - Ľalie
Vystavenie Plné slnko, čiastočné slnko
Sezóna záujmu Leto (skoro, stred)
Výška 3' – 5' (90 cm – 150 cm)
Šírenie 1' – 2' (30 cm – 60 cm)
Medzery 7' (17 cm)
Hĺbka 7' (17 cm)
Potreby vody Priemerná
Údržba Nízka
Typ pôdy Krieda, hlina, hlina, piesok
pH pôdy Alkalické, neutrálne
Odvodňovanie pôdy Vlhký, ale dobre odvodnený, dobre odvodnený
Charakteristika Rezané kvety, rastlina za zásluhy, nápadná
Použitie v záhrade Postele a okraje,Terasa a kontajnery
Záhradné štýly Mesto a nádvorie,Rezanie záhrady,Neformálne a Chata