Lily 'Anastasia' (Orienpet Lily)

Lily 'Anastasia' (Orienpet Lily)

Lilium 'Anastasia', Lily 'Anastasia', Lily 'Anastasia', Oriental Lily 'Anastasia', Oriental Trumpet Lily, Orienpet Lily


Nedávny a populárny úvod, Lilium 'Anastasia' je oslnivá obrie Orienpet Lily. Jeho obrovské visiace kvety sú v srdci ružovoružové a smerom k ich elegantne zakriveným cípovým špičkám jemne zatieňujú do bielej. Okvetné lístky sú pôsobivo rozšírené, aby čo najlepšie využili ich farby. Táto ľalia je plodná kvetina s až 20-30 kvetmi na cibuľku (!), na silných stonkách. Dlhotrvajúce kvety plochého tvaru vyžarujú silnú vôňu, ktorá vás očarí, keď pôjdete okolo.

  • Kvitnúce v polovice neskorého leta , táto Lily predstavuje an vynikajúca hraničná rastlina , poskytuje nápadnú farbu a kontrast k okraju trvalky a krásne sa mieša s letničkami a inými letnými cibuľovinami.
  • Dorastá do výšky 4 až 7 stôp (120 až 210 cm) a vyniká najlepšie na plnom slnku alebo v čiastočnom tieni a má pomerne úrodné, kyslé, dobre odvodnené pôdy. Vyžaduje sa dobrá vlhkosť a suchým pôdam sa treba vyhýbať!
  • Spoľahlivý, nenáročný na pestovanie, obľúbený včely a motýle ,
  • Zasadiť do jar alebo pád . Zasadiť do skupiny minimálne 3 žiaroviek pre pôsobivý displej! Keď kvitnutie skončí, odrežte listy a stonky, keď zožltnú.
  • Jedovatý pre mačky (aj keď nie pre psov alebo iné známe druhy)
  • Táto Lily je členom skupiny Divízia ostatných hybridov (VIII), ktorý zahŕňa všetky interdivízne hybridy, ako sú hybridy Longiflorum/Asiatic (LA), hybridy Longiflorum/Oriental (LO), Oriental/Asiatic (OA) hybridy a Oriental/Trumpet hybridy (Orienpets alebo OT hybridy). Existuje 9 rôznych druhov ľalií klasifikovaných Royal Horticultural Society. A všetky sú skutočnými pútačmi!
  • Záhradkármi zbožňované ľalie Orienpet sú vynikajúce záhradné rastliny. Sú skutočným prelomom v histórii chovu Lily. Majú lepšiu odolnosť voči chorobám a zvýšenú spoľahlivosť. Sú tiež odolnejšie voči suchu, chladu a teplu ako ich rodičia.
  • Kvitnúce ku koncu sezóny ľalií sú ľalie Orienpet perfektným doplnkom do neskorej letnej záhrady. Ich svieže a pôsobivé kvety záhradkári vítajú, pretože mnohé iné rastliny začali blednúť.

Zistite, ako pestovať ľalie a starať sa o ne

Mimoriadne okázalé a exoticky vyzerajúce ľalie dodávajú krajine drámu svojimi bohatými, jasnými farbami, elegantnými a jemnými tvarmi a svojou nebeskou vôňou! Naučte sa, ako sa o ne starať...Čítaj viac


Požiadavky

Otužilosť 5 – 9
Tepelné zóny 1 – 8
Klimatické zóny 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23
Typ rastliny Cibuľoviny, trvalky
Rodina rastlín Lilium - Ľalie
Vystavenie Plné slnko, čiastočné slnko
Sezóna záujmu Leto (stred, neskoro)
Výška 4' – 7' (120 cm – 210 cm)
Šírenie 1' – 2' (30 cm – 60 cm)
Medzery 10' (25 cm)
Hĺbka 8' (20 cm)
Potreby vody Priemerná
Údržba Nízka
Typ pôdy Krieda, hlina, hlina, piesok
pH pôdy Kyslé, alkalické, neutrálne
Odvodňovanie pôdy Vlhký, ale dobre odvodnený, dobre odvodnený
Charakteristika Rezané kvety, voňavé, nápadné
Priťahuje Motýle, kolibríky
Použitie v záhrade Postele a okraje
Záhradné štýly Mesto a nádvorie,Neformálne a Chata