Lily 'Brazil' (orientálna ľalia)

Lily 'Brazil' (orientálna ľalia)

Lily 'Brasilia', orientálna ľalia 'Brasilia'


Pôvabná exotická kráska Lilium 'Brasilia' (Oriental Lily) je vzpriamená cibuľová trvalka, ktorá sa môže pochváliť veľkými, hviezdicovitými, von obrátenými bielymi kvetmi s jemne ružovými okrajmi pozdĺž ich mierne nariasených okvetných lístkov. Kvitnúce od polovice do konca leta, kvety nádherne voňajú, od prvého rozkvitnutia až po opadnutie posledného okvetného lístka. Táto orientálna ľalia je vynikajúca hraničná rastlina, ktorá poskytuje nápadnú farbu a kontrast k lemu trvalky a krásne sa mieša s letničkami a inými letnými cibuľovinami. Dobre sa hodí do nádob a záhradky, pretože vytvára vynikajúce čerstvo rezané kvety.

  • Dorastá do výšky 36-40 palcov (90-100 cm) a 12 palcov na šírku (30 cm).
  • Najlepšie účinkuje v plné slnko alebo čiastočný tieň v dobre odvodnené pôdy , obohatené o listovú pleseň alebo dobre prehnité organickej hmoty . Najlepšie na slnku s miernym tieňom pri spodnej časti rastliny.
  • Skvelá voľba pre postele a hranice , mestské záhrady , chatové záhrady, a kontajnerov . Vynikajúce čerstvo rezané kvety . Vysádzajte v skupinách po 3, 6 alebo 12 cibuľkách, aby ste dosiahli nápadné zobrazenie.
  • Dávajte pozor na ľaliové chrobáky, vošky, slimáky, viniča a plesne sivej.
  • Toxický pre mačky (hoci nie pre psov alebo iné známe druhy).
  • Deadhead vyblednuté kvety. Keď kvitnutie skončí, odrežte listy a stonky, keď zožltnú.
  • Po odumretí lístia sa množia odsadzovaním.
  • Vysádzajte na jeseň alebo skoro na jar v záhrade. Črepníkové rastliny možno vysádzať kedykoľvek medzi jarou a jeseňou. Každú cibuľku zasaďte do hĺbky 6-8 palcov (15-20 cm) a 12 palcov od seba (30 cm).
  • Táto Lily je členom skupiny Divízia orientálnych hybridov (VII), ktorá zahŕňa ľalie so stredne veľkými až veľmi veľkými kvetmi, zvyčajne v tvare misky, ploché alebo so zahnutými lupeňmi. Vnútorné lístky sú často veľmi široké, okraje sú často nariasené alebo skrútené a na základni sa zvyčajne prekrývajú, takže kvet má „uzavretejší“ stred. Kvety ľalie sú väčšinou biele až ružové až purpurovo červené, niektoré zlatožlté a zvyčajne voňavé. Listy sú roztrúsené, zvyčajne široké až veľmi široké. Často neskoré kvitnutie. Existuje 9 rôznych druhov ľalií klasifikovaných Royal Horticultural Society. A všetky sú skutočnými pútačmi!

Zistite, ako pestovať ľalie a starať sa o ne

Mimoriadne okázalé a exoticky vyzerajúce ľalie dodávajú krajine drámu svojimi bohatými, jasnými farbami, elegantnými a jemnými tvarmi a svojou nebeskou vôňou! Naučte sa, ako sa o ne starať...Čítaj viac


Požiadavky

Otužilosť 4 – 9
Tepelné zóny 1 – 8
Klimatické zóny 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22
Typ rastliny Cibuľoviny, trvalky
Rodina rastlín Lilium - Ľalie
Vystavenie Plné slnko, čiastočné slnko
Sezóna záujmu Leto (stred, neskoro)
Výška 3' – 4' (90 cm – 120 cm)
Šírenie 1' – 2' (30 cm – 60 cm)
Medzery 12' (30 cm)
Hĺbka 6' – 8' (15 cm – 20 cm)
Potreby vody Priemerná
Údržba Nízka
Typ pôdy Krieda, hlina, hlina, piesok
pH pôdy Kyslý, neutrálny
Odvodňovanie pôdy Vlhký, ale dobre odvodnený, dobre odvodnený
Charakteristika Rezané kvety, voňavé, nápadné
Tolerancia Jeleň, králik
Priťahuje Motýle
Použitie v záhrade Postele a okraje,Terasa a kontajnery
Záhradné štýly Mesto a nádvorie,Rezanie záhrady,Neformálne a Chata,Tradičná záhrada