Lily bulbiferum var. oranžová ľalia

Lily bulbiferum var. oranžová ľalia

Pomarančová ľalia, Ohnivá ľalia, Lilium pomaranč, Lilium croceum, Skupina druhov a kultivarov druhov


Odolný a nenáročný, Lilium bulbiferum var. croceum (Orange Lily) je jedným z najkrajších druhov ľalií s okázalými, široko otvorenými, žiarivo oranžovými kvetmi, širokými až 5-8 cm, ktoré sa smerom ku končekom okvetných lístkov prehlbujú do červena. Kvety sú elegantne bodkované s tmavými čokoládovými vyvýšenými pehami. Na rozdiel od väčšiny druhov ľalií, ktoré uprednostňujú závesné kvety na ochranu svojich peľových zásob, Lilium bulbiferum má kvety smerujúce nahor, ktoré sa snažia prilákať okoloidúci hmyz, aby pomohli s opeľovaním. Táto silná, bujná a rýchlo rastúca ľalia pochádza z južnej Európy a je jednou z prvých ľalií, ktoré kvitnú v záhrade. Zrelé cibuľky zvyčajne produkujú až 6-7 kvetov, ale bolo zaznamenaných až niekoľkonásobne viac.

Táto divoká ľalia je prvotriednou záhradnou rastlinou a dá sa ľahko pestovať bez veľkého rozruchu. Bude veselo pribúdať a množiť sa. Na rozdiel od Lilium bulbiferum, ktorý sa šíri cibuľkami, Lilium bulbiferum var. croceum nemá žiadne bulbily.

  • Kvitne v začiatkom leta , táto ľalia sa vracia rok čo rok a tvorí an vynikajúca hraničná rastlina , poskytuje nápadnú farbu a kontrast k okraju trvalky a krásne sa mieša s letničkami a inými letnými cibuľovinami. Toto je Lily dobre sa hodí do kontajnerov .
  • Pomarančové ľalie, ktoré dorastajú do výšky 90 až 120 cm na pevných stonkách pokrytých leštenými stredne zelenými listami, sú najlepšie v plné slnko alebo čiastočný tieň . Oni sú nie je náročný na pôdu za predpokladu, že sú dobre odvodnené . Dobrá vlhkosť je potrebné a treba sa vyhnúť suchým pôdam!
  • Zasadiť do jar alebo pád . Zasadiť do skupiny minimálne 3 žiaroviek pre pôsobivý displej! Po ukončení kvitnutia odrežte listy a stonky, keď zožltnú.
  • Jedovatý pre mačky (aj keď nie pre psov alebo iné známe druhy)
  • Tieto ľalie sú členmi Druhy a kultivary druhov Rozdelenie (IX), ktorý zahŕňa všetky druhy a ich poddruhy, odrody a formy a kultivary z nich vybrané (okrem tých, ktoré pochádzajú z formosanum, longiflorum, philippinense a wallichianum). Existuje 9 rôznych druhov ľalií klasifikovaných Royal Horticultural Society. A všetky sú skutočnými pútačmi!

Zistite, ako pestovať ľalie a starať sa o ne

Mimoriadne okázalé a exoticky vyzerajúce ľalie dodávajú krajine drámu svojimi bohatými, jasnými farbami, elegantnými a jemnými tvarmi a svojou nebeskou vôňou! Naučte sa, ako sa o ne starať...Čítaj viac
Požiadavky

Otužilosť 3 – 9
Tepelné zóny 1 – 7
Klimatické zóny 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21
Typ rastliny Cibuľoviny, trvalky
Rodina rastlín Lilium - Ľalie
Vystavenie Plné slnko, čiastočné slnko
Sezóna záujmu leto (skoro)
Výška 3' – 4' (90 cm – 120 cm)
Šírenie 7' – 8' (17 cm – 20 cm)
Medzery 8' (20 cm)
Hĺbka 8' (20 cm)
Potreby vody Priemerná
Údržba Nízka
Typ pôdy Krieda, hlina, hlina, piesok
pH pôdy Kyslé, alkalické, neutrálne
Odvodňovanie pôdy Vlhký, ale dobre odvodnený, dobre odvodnený
Charakteristika Rezané kvety, nápadné
Tolerancia Jeleň
Použitie v záhrade Postele a okraje,Terasa a kontajnery
Záhradné štýly Neformálne a Chata,Tradičná záhrada