Lily 'Muscadet' (orientálna ľalia)

Lily 'Muscadet' (orientálna ľalia)

Lily 'Muscadet', Oriental Lily ''Muscadet'


Neodolateľná exotická kráska, orientálna ľalia 'Muscadet' nesie obrovské, von smerujúce, biele kvety zdobené jemným ružovým prúžkom v strede každého nariaseného okvetného lístka, ružovo-červené bodky na hrdle a nápadné zlato-červené prašníky. Intenzívna vôňa, od prvého rozkvitnutia až po opadnutie posledného okvetného lístka! Vysádzajte v skupinách po 3 cibuľky v celej trvalkovej záhrade, aby ste dosiahli pozoruhodný vzhľad. A nezabudnite na terasu, kde si môžete vychutnať jeho vôňu, keď sedíte vonku počas letných večerov!

  • Kvitne celé týždne polovice neskorého leta , táto energická krása predstavuje an vynikajúca hraničná rastlina , kompenzuje svetlé farby a poskytuje kontrast k okraju trvalky v krásnych výkričníkoch!
  • to je dobre sa hodí do kontajnerov a rezanie záhrady ako to robí vynikajúce čerstvé rezané kvety . Vysádzajte v skupinách po 3, 6 alebo 12 cibuľkách pre pôsobivé zobrazenie!
  • Táto ľalia, ktorá dorastá do výšky 3 až 4 stopy (90 až 120 cm), sa najlepšie darí plné slnko alebo čiastočný tieň a je nie je náročný na pôdu za predpokladu, že sú dobre odvodnené. Dobrá vlhkosť je potrebné a treba sa vyhnúť suchým pôdam!
  • Spoľahlivý, ľahko pestovateľný, obľúbený včely a motýle
  • Jedovatý pre mačky (aj keď nie pre psov alebo iné známe druhy)
  • Po ukončení kvitnutia odrežte listy a stonky, keď zožltnú. Táto rastlina sa môže samovýsev.
  • Vysádzajte na jeseň alebo skoro na jar v záhrade. Črepníkové rastliny možno vysádzať kedykoľvek medzi jarou a jeseňou.
  • Táto Lily je členom skupiny Divízia orientálnych hybridov (VII), ktorá zahŕňa ľalie so stredne veľkými až veľmi veľkými kvetmi, zvyčajne v tvare misky, ploché alebo so zahnutými lupeňmi. Vnútorné lístky sú často veľmi široké, okraje sú často nariasené alebo skrútené a na základni sa zvyčajne prekrývajú, takže kvet má „uzavretejší“ stred. Kvety ľalie sú väčšinou biele až ružové až purpurovo červené, niektoré zlatožlté a zvyčajne voňavé. Listy sú roztrúsené, zvyčajne široké až veľmi široké. Často neskoré kvitnutie. Existuje 9 rôznych druhov ľalií klasifikovaných Royal Horticultural Society. A všetky sú skutočnými pútačmi!

Zistite, ako pestovať ľalie a starať sa o ne

Mimoriadne okázalé a exoticky vyzerajúce ľalie dodávajú krajine drámu svojimi bohatými, jasnými farbami, elegantnými a jemnými tvarmi a svojou nebeskou vôňou! Naučte sa, ako sa o ne starať...Čítaj viac


Požiadavky

Otužilosť 4 – 9
Tepelné zóny 1 – 8
Klimatické zóny 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22
Typ rastliny Cibuľoviny, trvalky
Rodina rastlín Lilium - Ľalie
Vystavenie Plné slnko, čiastočné slnko
Sezóna záujmu Leto (stred, neskoro)
Výška 3' – 4' (90 cm – 120 cm)
Šírenie 1' – 2' (30 cm – 60 cm)
Medzery 10' (25 cm)
Hĺbka 8' (20 cm)
Potreby vody Priemerná
Údržba Nízka
Typ pôdy Krieda, hlina, hlina, piesok
pH pôdy Kyslý, neutrálny
Odvodňovanie pôdy Vlhký, ale dobre odvodnený, dobre odvodnený
Charakteristika Rezané kvety, voňavé, nápadné
Tolerancia Jeleň, králik
Priťahuje Motýle
Použitie v záhrade Postele a okraje,Terasa a kontajnery
Záhradné štýly Mesto a nádvorie,Rezanie záhrady,Neformálne a Chata,Tradičná záhrada