Lily 'Sumatra' (orientálna ľalia)

Lily 'Sumatra' (orientálna ľalia)

Ľalia 'Sumatra', orientálna ľalia 'Sumatra'


Voňavá ľalia 'Sumatra' je nádherná orientálna ľalia s mierne zakrivenými, tmavo bordovými okvetnými lístkami, krásne zdobenými nariasenými bielymi okrajmi, ktoré pekne kontrastujú s bohatým, tmavozeleným lístím.

  • Kvitne celé týždne polovice neskorého leta , táto energická krása predstavuje an vynikajúca hraničná rastlina , ktorý poskytuje nápadnú farbu a kontrast k okraju trvalky a krásne sa mieša s letničkami a inými letnými cibuľovinami.
  • to je dobre sa hodí do kontajnerov a rezanie záhrady ako to robí vynikajúce čerstvé rezané kvety . Vysádzajte v skupinách po 3, 6 alebo 12 cibuľkách pre pôsobivé zobrazenie!
  • Táto ľalia, ktorá dorastá do výšky 90 až 120 cm, najlepšie funguje v plné slnko alebo čiastočný tieň a je nie je náročný na pôdu za predpokladu, že sú dobre odvodnené. Dobrá vlhkosť a je potrebné sa vyhnúť suchým pôdam.
  • Spoľahlivý, nenáročný na pestovanie, obľúbený včely a motýle
  • Toxický pre mačky (aj keď nie pre psov alebo iné známe druhy)
  • Po ukončení kvitnutia odrežte listy a stonky, keď zožltnú. Táto rastlina sa môže samovýsev.
  • Vysádzajte na jeseň alebo skoro na jar v záhrade. Črepníkové rastliny možno vysádzať kedykoľvek medzi jarou a jeseňou.
  • Táto Lily je členom skupiny Divízia orientálnych hybridov (VII), ktorá zahŕňa ľalie so stredne veľkými až veľmi veľkými kvetmi, zvyčajne v tvare misky, ploché alebo so zahnutými lupeňmi. Vnútorné lístky sú často veľmi široké, okraje sú často nariasené alebo skrútené a na základni sa zvyčajne prekrývajú, takže kvet má „uzavretejší“ stred. Kvety ľalie sú väčšinou biele až ružové až purpurovo červené, niektoré zlatožlté a zvyčajne voňavé. Listy sú roztrúsené, zvyčajne široké až veľmi široké. Často neskoré kvitnutie. Existuje 9 rôznych druhov ľalií klasifikovaných Royal Horticultural Society. A všetky sú skutočnými pútačmi!

Zistite, ako pestovať ľalie a starať sa o ne

Mimoriadne okázalé a exoticky vyzerajúce ľalie dodávajú krajine drámu svojimi bohatými, jasnými farbami, elegantnými a jemnými tvarmi a svojou nebeskou vôňou! Naučte sa, ako sa o ne starať...Čítaj viac


Požiadavky

Otužilosť 3 – 8
Tepelné zóny 1 – 8
Klimatické zóny 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22
Typ rastliny Cibuľoviny, trvalky
Rodina rastlín Lilium - Ľalie
Vystavenie Plné slnko, čiastočné slnko
Sezóna záujmu Leto (stred, neskoro)
Výška 3' – 4' (90 cm – 120 cm)
Šírenie 1' – 2' (30 cm – 60 cm)
Medzery 10' (25 cm)
Hĺbka 8' (20 cm)
Potreby vody Priemerná
Údržba Nízka
Typ pôdy Krieda, hlina, hlina, piesok
pH pôdy Kyslý, neutrálny
Odvodňovanie pôdy Vlhký, ale dobre odvodnený, dobre odvodnený
Charakteristika Rezané kvety, voňavé, nápadné
Tolerancia Jeleň, králik
Priťahuje Motýle, kolibríky
Použitie v záhrade Postele a okraje,Terasa a kontajnery
Záhradné štýly Mesto a nádvorie,Rezanie záhrady,Neformálne a Chata,Tradičná záhrada