Lobelia siphilitica (Lobelia modrá)

Lobelia siphilitica (Lobelia modrá)

Veľká modrá lobelia, veľká modrá lobelia, modrý kardinálsky kvet, modrý kardinálsky kvet, veľká lobelia, vysoká modrá lobelia, zvonček virgínsky, koreň zvratkov


Severoamerický domorodec, ktorý je ideálny pre neskoré letné záhrady, Lobelia siphilitica (Veľká modrá Lobelia) je populárna, vzpriamená trvalka, ktorá vytvára dlhotrvajúce klasy jasne modrých kvetov na vrchole jemne zubatých listov kopijovitého tvaru z od konca leta do polovice jesene . Docela architektonická rastlina, ktorá dodáva krajine vertikálny záujem. Nektár a peľ kvetov priťahujú predovšetkým kolibríky, čmeliaky a iné včely s dlhými jazykmi. Mimoriadne vytrvalý , nízka starostlivosť a spravodlivo škodca a bez chorôb , Great Blue Lobelia má tendenciu byť krátkotrvajúca, aj keď sa v ideálnych pestovateľských podmienkach môže sama vysemeniť (bez toho, aby sa stala invazívnou).

  • Vo všeobecnosti dorastá do výšky 2 až 3 stopy (60 až 90 cm) a rozprestiera sa na 30 až 45 cm. bohatý , humusný , stredne vlhké až vlhké pôdy v plné slnko do čiastočný tieň . Oceňuje trochu tieňa od horúceho popoludňajšieho slnka a miluje veľa vlhkosti. Počas letných suchých období udržiavajte pôdu vlhkú. Môže sa pestovať vo vode do hĺbky 7 cm.
  • Vítaný doplnok k postele , hranice , divoké záhrady , lesné záhrady , chatové záhrady, a blízko rybníky alebo tokov .
  • Magnet pre kolibríky , motýle, a užitočný hmyz , to je jeleň a odolný voči králikom!
  • Deadhead pre čistý vzhľad, podporuje opätovné rozkvitnutie alebo zabraňuje akémukoľvek nežiaducemu opätovnému výsevu. Pre hustejšie a kompaktnejšie rastliny ich zaštipnite. Na jeseň nerežte, zľahka mulčujte. V prípade potreby rozdeľte trsy na jar.
  • Požitie môže spôsobiť nepohodlie.
  • Toxický pre psov, toxický pre mačky, toxický pre kone.

Požiadavky

Otužilosť 4 – 9
Tepelné zóny 1 – 8
Klimatické zóny 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 14, 15, 16, 17
Typ rastliny Trvalky
Rodina rastlín Lobelia
Vystavenie Plné slnko, čiastočné slnko
Sezóna záujmu leto (neskoro)
jeseň
Výška 2' – 3' (60 cm – 90 cm)
Šírenie 1' – 2' (30 cm – 60 cm)
Medzery 12' – 18' (30 cm – 45 cm)
Potreby vody Vysoká
Údržba Nízka
Typ pôdy Krieda, hlina, hlina, piesok
pH pôdy Alkalické, neutrálne
Odvodňovanie pôdy Vlhký, ale dobre odvodnený, zadržiava vlhkosť
Charakteristika Okázalý
Pôvodné rastliny Spojené štáty,Stredozápad,Illinois,Indiana,Iowa,Kansas,Michigan,Minnesota,Missouri,Nebraska,Severná Dakota,Ohio,Južná Dakota,Wisconsin,Severovýchod,Connecticut,Delaware,Maine,Massachusetts,Maryland,New Hampshire,New Jersey,New York,Pennsylvánia,Vermont,Skalnaté hory,Colorado,Wyoming,Juhovýchodná,Alabama,Arkansas,Gruzínsko,Kentucky,Louisiana,Mississippi,Severná Karolina,Južná Karolína,Tennessee,Virginia,Západná Virgínia,Juhozápad,Oklahoma,Texas
Tolerancia Jeleň, mokrá pôda
Priťahuje Vtáky, Motýle, Kolibríky
Použitie v záhrade Postele a okraje,Bažinaté záhrady,Rybníky a potoky,Dažďové záhrady,Vodné záhrady
Záhradné štýly Mesto a nádvorie,Pobrežná záhrada,Neformálne a Chata,Préria a lúka