Lupinus 'Beefeater' (lupina)

Lupinus 'Beefeater' (lupina)

Lupin 'Beefeater', Lupin 'Beefeater'


Lupinus 'Beefeater' (Lupine), ktorý zdobí záhradu koncom jari - začiatkom leta, má vztýčené klasy husto zhustených, žiarivo červených kvetov so žltými škvrnitými štandardmi. Kvety, ktoré vyrastajú na pevných stonkách nad košatými trsmi dlanitých, jasne zelených listov, sa zospodu otvárajú počas niekoľkých týždňov, čím poskytujú dlhé obdobie kvitnutia. Kolibríky a motýle sú k nim nekonečne priťahované – rovnako ako väčšina divákov!

  • Silne dorastá do výšky 30-36 palcov (75-90 cm) a 20-30 palcov na šírku (50-75 cm). Lupiny sú krátkoveké viacročné rastliny , ale budú samozasiať v optimálnych rastových podmienkach;
  • Ignorované jeleňmi a králikmi a vynikajúce pre naturalizujúci.
  • Lupiny fungujú najlepšie v plné slnko v organicky bohaté , stredne úrodná , rovnomerne vlhké , dobre odvodnené pôdy . Darí sa im v oblastiach s pomerne chladné letá a oceníte popoludňajší tieň v horúcich letných oblastiach. Poskytnúť chránená lokalita aby ste ochránili svoje lupiny pred vetrom a vyhli sa bodnutiu. Naneste mulč, aby koreňové zóny zostali chladné.
  • Lupiny sú vítanými prírastkami postele a hranice , a chatové záhrady kde pridávajú farbu, výšku a štruktúru. Pre najlepší vizuálny efekt vysádzajte lupiny v skupinách. Skvelé ako rezané kvety !
  • Kvetné klasy, ktoré uhynú, podporujú ďalšie kvitnutie a zabraňujú nežiaducemu samovysevu. Zabezpečte dobrú cirkuláciu vzduchu, aby ste sa vyhli múčnatke. Rozmnožujte semenami alebo odrezkami skoro na jar
  • Jedna z najvýraznejších trvaliek v neskorej jarnej záhrade, vlčí bôb, už dlho pestujú záhradníci. Vďaka svojej elegantnej línii, nádherným farbám a lístiu s jemnou textúrou vytvárajú akcenty a interpunkciu a vyzerajú najlepšie, keď sú nahromadené alebo vysadené s muškátmi, mätou a anglickými ružami.
  • Všetky časti, najmä semená, môžu pri požití spôsobiť vážne nepohodlie. Jedovatý iba pri konzumácii vo veľkých množstvách. Noste rukavice a po manipulácii si umyte ruky.
  • Toxický pre psov, toxický pre mačky, toxický pre kone, toxický pre ľudí.

Požiadavky

Otužilosť 4 – 7
Tepelné zóny 1 – 7
Klimatické zóny 3, 4, 5, 6, 7, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21
Typ rastliny Trvalky
Rodina rastlín Lupinus - Lupiny
Vystavenie Plné slnko, čiastočné slnko
Sezóna záujmu jar (neskoro)
leto (skoro)
Výška 2' – 3' (60 cm – 90 cm)
Šírenie 1' – 3' (30 cm – 90 cm)
Medzery 20' – ​​30' (50 cm – 75 cm)
Potreby vody Priemerná
Údržba Nízka
Typ pôdy Hlina, piesok
pH pôdy Kyslý, neutrálny
Odvodňovanie pôdy Dobre odvodnené
Charakteristika Rezané kvety, nápadné
Tolerancia Jeleň, králik
Priťahuje Motýle, kolibríky
Použitie v záhrade Postele a okraje
Záhradné štýly Mesto a nádvorie,Pobrežná záhrada,Neformálne a Chata