Lupinus 'Gallery Yellow' (lupina)

Lupinus 'Gallery Yellow' (lupina)

Lupin 'Gallery Yellow', Lupin 'Gallery Yellow', Séria Gallerie


Krásny trpasličí vlčí bôb, Lupinus 'Gallery Yellow' (lupina) je obľúbený výber s brilantnými, vzpriamenými klasmi husto zabalených, sladko voňajúcich, jasne žltých kvetov v neskorá jar - začiatok leta . Kvety, ktoré vyrastajú na pevných stonkách nad košatými trsmi dlanitých, jasne zelených listov, sa zospodu otvárajú počas niekoľkých týždňov, čím poskytujú dlhé obdobie kvitnutia. 'Gallery Yellow' môže produkovať až 10-12 kvetných klasov na každej rastline . Kolibríky a motýle nekonečne ich priťahujú – rovnako ako väčšina divákov!

  • „Gallery Yellow“ je krásnym členom slávneho hybridu „Gallery Series“ vyvinutého z druhu Lupinus polyphyllus, pôvodom zo Severnej Ameriky.
  • Silne dorastá do výšky 15-18 palcov (37-45 cm) a 12-14 palcov na šírku (30-35 cm). Lupiny sú krátkoveké viacročné rastliny , ale budú samozasiať v optimálnych podmienkach rastu.
  • Ignorované jeleňmi a králikmi a vynikajúce pre naturalizujúci.
  • Lupiny fungujú najlepšie v plné slnko v organicky bohaté , stredne úrodná , rovnomerne vlhké , dobre odvodnené pôdy . Darí sa im v oblastiach s pomerne chladné letá a oceníte popoludňajší tieň v horúcich letných oblastiach. Poskytnúť chránená lokalita aby ste ochránili svoje lupiny pred vetrom a vyhli sa bodnutiu. Naneste mulč, aby koreňové zóny zostali chladné.
  • Lupiny sú vítanými prírastkami postele , hranice , a chatové záhrady kde pridávajú farbu, výšku a štruktúru. Pre najlepší vizuálny dojem, rastlina tvoj Lupin v skupinách . Skvelé v nádobách alebo ako rezané kvety !
  • Kvetné klasy, ktoré uhynú, podporujú ďalšie kvitnutie a zabraňujú nežiaducemu samovysevu. Zabezpečte dobrú cirkuláciu vzduchu, aby ste sa vyhli múčnatke. Rozmnožujte semenami alebo odrezkami skoro na jar
  • Jedna z najvýraznejších trvaliek v neskorej jarnej záhrade, vlčí bôb, už dlho pestujú záhradníci. Vďaka svojej elegantnej línii, nádherným farbám a lístiu s jemnou textúrou vytvárajú akcenty a interpunkciu a vyzerajú najlepšie, keď sú nahromadené alebo vysadené s muškátmi, mätou a anglickými ružami. Tieto Russel Hybridy vyvinuté Angličanom Georgeom Russellom predstavujú jednu z najdlhších a najpozoruhodnejších kvetinových prehliadok tej doby.
  • Všetky časti, najmä semená, môžu pri požití spôsobiť vážne nepohodlie. Jedovatý iba pri konzumácii vo veľkých množstvách. Noste rukavice a po manipulácii si umyte ruky.
  • Toxický pre psov, toxický pre mačky, toxický pre kone, toxický pre ľudí.

Požiadavky

Otužilosť 4 – 8
Tepelné zóny 1 – 8
Klimatické zóny 1A, 1B, 2A, 2B, 3A, 3B, 4, 5, 6, 7, 14, 15, 16, 17, A1, A2, A3
Typ rastliny Trvalky
Rodina rastlín Lupinus - Lupiny
Vystavenie Plné slnko, čiastočné slnko
Sezóna záujmu jar (neskoro)
leto (skoro)
Výška 1' – 2' (30 cm – 60 cm)
Šírenie 1' – 2' (30 cm – 60 cm)
Medzery 12' – 15' (30 cm – 37 cm)
Potreby vody Priemerná
Údržba Nízka
Typ pôdy Hlina, piesok
pH pôdy Kyslý, neutrálny
Odvodňovanie pôdy Dobre odvodnené
Charakteristika Rezané kvety, voňavé, nápadné
Tolerancia Jeleň, králik
Priťahuje Motýle, kolibríky
Použitie v záhrade Postele a okraje,Terasa a kontajnery
Záhradné štýly Mesto a nádvorie,Pobrežná záhrada,Neformálne a Chata