Lupinus 'Môj hrad' (Lupine)

Lupinus 'Môj hrad' (Lupine)

Lupin 'My Castle', Lupin 'My Castle', Band of Noble Series


Ozdobte záhradu neskorá jar - začiatok leta , ocenený Lupinus 'My Castle' (Lupine) sa vyznačuje okázalými, vzpriamenými klasmi husto zabalených, sladko voňajúcich, bohatých ružových karmínových kvetov. Kvety, ktoré vyrastajú na pevných stonkách nad košatými trsmi dlanitých, jasne zelených listov, sa zospodu otvárajú počas niekoľkých týždňov, čím poskytujú dlhé obdobie kvitnutia. Kolibríky a motýle nekonečne ich priťahujú – rovnako ako väčšina divákov!

  • 'My Castle' je krásnym členom slávnej série Russell Hybrid 'Band of Nobles', ktorá zahŕňa rozprávkovo farebné odrody ako napr. 'lustr' - Krémová prvosienka až zlatožltá; ' Vznešená panna ' - krémovo biela; ' Chatelaine ' - jemná ružová s bielou vlajkou; ' guvernér ' - Ultramarínové modré a biele kvety; 'Stránky' - lesknúca sa tehlovočervená.
  • Silne dorastá do výšky 3-4 stopy (90-120 cm) a 12-16 palcov na šírku (30-40 cm). Lupiny sú krátkoveké viacročné rastliny , ale budú samozasiať v optimálnych podmienkach rastu.
  • Ignorované jeleňmi a králikmi a vynikajúce pre naturalizujúci.
  • Vyhral prestížne Cena za zásluhy o záhradu Kráľovskej záhradníckej spoločnosti
  • Lupiny fungujú najlepšie v plné slnko v organicky bohaté , stredne úrodná , rovnomerne vlhké , dobre odvodnené pôdy . Darí sa im v oblastiach s pomerne chladné letá a oceníte popoludňajší tieň v horúcich letných oblastiach. Poskytnúť chránená lokalita aby ste ochránili svoje lupiny pred vetrom a vyhli sa bodnutiu. Naneste mulč, aby koreňové zóny zostali chladné.
  • Lupiny sú vítanými prírastkami postele , hranice , a chatové záhrady kde pridávajú farbu, výšku a štruktúru. Pre najlepší vizuálny dojem, rastlina tvoj Lupin v skupinách . Skvelé ako rezané kvety !
  • Kvetné klasy, ktoré uhynú, podporujú ďalšie kvitnutie a zabraňujú nežiaducemu samovysevu. Zabezpečte dobrú cirkuláciu vzduchu, aby ste sa vyhli múčnatke. Rozmnožujte semenami alebo odrezkami skoro na jar
  • Jedna z najvýraznejších trvaliek v neskorej jarnej záhrade, vlčí bôb, už dlho pestujú záhradníci. Vďaka svojej elegantnej línii, nádherným farbám a lístiu s jemnou textúrou vytvárajú akcenty a interpunkciu a vyzerajú najlepšie, keď sú nahromadené alebo vysadené s muškátmi, mätou a anglickými ružami. Tieto Russel Hybridy vyvinuté Angličanom Georgeom Russellom predstavujú jednu z najdlhších a najpozoruhodnejších kvetinových prehliadok tej doby.
  • Všetky časti, najmä semená, môžu pri požití spôsobiť vážne nepohodlie. Jedovatý iba pri konzumácii vo veľkých množstvách. Noste rukavice a po manipulácii si umyte ruky.
  • Toxický pre psov, toxický pre mačky, toxický pre kone, toxický pre ľudí.

Požiadavky

Otužilosť 4 – 7
Tepelné zóny 1 – 7
Klimatické zóny 3, 4, 5, 6, 7, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21
Typ rastliny Trvalky
Rodina rastlín Lupinus - Lupiny
Vystavenie Plné slnko, čiastočné slnko
Sezóna záujmu jar (neskoro)
leto (skoro)
Výška 3' – 4' (90 cm – 120 cm)
Šírenie 1' – 2' (30 cm – 60 cm)
Medzery 12' – 15' (30 cm – 37 cm)
Potreby vody Priemerná
Údržba Nízka
Typ pôdy Hlina, piesok
pH pôdy Kyslý, neutrálny
Odvodňovanie pôdy Dobre odvodnené
Charakteristika Rezané kvety, voňavé, záslužná rastlina, nápadné
Tolerancia Jeleň, králik
Priťahuje Motýle, kolibríky
Použitie v záhrade Postele a okraje
Záhradné štýly Mesto a nádvorie,Pobrežná záhrada,Neformálne a Chata