Lupinus 'Purple Swirl' (Lupine)

Lupinus 'Purple Swirl' (Lupine)

Lupin 'Purple Swirl', Lupin 'Purple Swirl'


Ozdobte záhradu neskorá jar - začiatok leta , Lupinus 'Purple Swirl' (Lupine) sa vyznačuje okázalými, vzpriamenými klasmi husto zabalených, sladko voňajúcich, fialových a bielych pruhovaných kvetov. Kvety, ktoré vyrastajú na pevných stonkách nad košatými trsmi dlanitých, jasne zelených listov, sa zospodu otvárajú počas niekoľkých týždňov, čím poskytujú dlhé obdobie kvitnutia. Kolibríky a motýle nekonečne ich priťahujú – rovnako ako väčšina divákov!

  • Silne dorastá do výšky 30 palcov (75 cm) a šírky 12-16 palcov (30-40 cm). Lupiny sú krátkoveké viacročné rastliny , ale budú samozasiať v optimálnych podmienkach rastu.
  • Ignorované jeleňmi a králikmi a vynikajúce pre naturalizujúci.
  • Lupiny fungujú najlepšie v plné slnko v organicky bohaté , stredne úrodná , rovnomerne vlhké , dobre odvodnené pôdy . Darí sa im v oblastiach s pomerne chladné letá a oceníte popoludňajší tieň v horúcich letných oblastiach. Poskytnúť chránená lokalita aby ste ochránili svoje lupiny pred vetrom a vyhli sa bodnutiu. Naneste mulč, aby koreňové zóny zostali chladné.
  • Lupiny sú vítanými prírastkami postele , hranice , a chatové záhrady kde pridávajú farbu, výšku a štruktúru. Pre najlepší vizuálny dojem, rastlina tvoj Lupin v skupinách . Skvelé ako rezané kvety !
  • Odumreté kvetné klasy na podporu ďalšieho kvitnutia a zabránenie nežiaducemu samovysevu. Zabezpečte dobrú cirkuláciu vzduchu, aby ste sa vyhli múčnatke. Rozmnožujte semenami alebo odrezkami skoro na jar
  • Vlčí bôb, jedna z najvýraznejších trvaliek v neskorej jarnej záhrade, záhradníci pestujú už dlho. Vďaka svojej elegantnej línii, nádherným farbám a lístiu s jemnou textúrou vytvárajú akcenty a interpunkciu a vyzerajú najlepšie, keď sú nahromadené alebo vysadené s muškátmi, mätou a anglickými ružami. Tieto Russel Hybridy vyvinuté Angličanom Georgeom Russellom predstavujú jednu z najdlhších a najúžasnejších kvetinových prehliadok tej doby.
  • Všetky časti, najmä semená, môžu pri požití spôsobiť vážne nepohodlie. Jedovatý len pri konzumácii vo veľkých množstvách. Noste rukavice a po manipulácii si umyte ruky.
  • Toxický pre psov, toxický pre mačky, toxický pre kone, toxický pre ľudí.

Požiadavky

Otužilosť 4 – 7
Tepelné zóny 1 – 7
Klimatické zóny 3, 4, 5, 6, 7, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21
Typ rastliny Trvalky
Rodina rastlín Lupinus - Lupiny
Vystavenie Plné slnko, čiastočné slnko
Sezóna záujmu jar (neskoro)
leto (skoro)
Výška 2' – 3' (60 cm – 90 cm)
Šírenie 1' – 2' (30 cm – 60 cm)
Medzery 12' – 15' (30 cm – 37 cm)
Potreby vody Priemerná
Údržba Nízka
Typ pôdy Hlina, piesok
pH pôdy Kyslý, neutrálny
Odvodňovanie pôdy Dobre odvodnené
Charakteristika Rezané kvety, nápadné
Tolerancia Jeleň, králik
Priťahuje Motýle, kolibríky
Použitie v záhrade Postele a okraje
Záhradné štýly Mesto a nádvorie,Pobrežná záhrada,Neformálne a Chata