Lychnis chalcedonica (maltézsky kríž)

Lychnis chalcedonica (maltézsky kríž)

Maltézsky kríž, Jeruzalemský kríž, Šampión obyčajná, Šampión Konštantínopolský, Kríž Jeruzalema, Ohnivá guľa, Kvet Bristow, Kvet Konštantínopolu, Záhradníkovo potešenie, Záhradnícke oko, Veľký svietnik, Rytiersky kríž, London Pride, Lúčny tábor, Červený červánok, Šarlátový blesk , Scarlet Lychnis, Kristove slzy


Lychnis chalcedonica (maltézsky kríž) je bylinná trvalka, ktorá si zaslúži miesto v slnečnej krajine. Je veľmi atraktívna so vzpriameným trsom sviežeho, jasne zeleného lístia zakončeného veľkými, husto zabalenými okrúhlymi zhlukmi žiarivo šarlátových kvetov. dlhá sezóna záujmu , je nenáročné na pestovanie , bez problémov , spoľahlivý , dlhoveký a tam, kde je to potrebné, pridáva výrazné farebné škvrny. Skrátka dokonalá trvalka!

  • Pestuje sa pre svoje dekoratívne a bohaté 4 palce (10 cm) od skoré až neskoré leto , Maltézskemu krížu sa darí v plné slnko alebo čiastočný tieň a užíva si vlhký , úrodný , dobre odvodnené pôdy . Môže vyžadovať podporu vo veterných situáciách. Niektorí tolerancia sucha .
  • Dorastá do výšky 2-4 stopy (60-120 cm) a 12 palcov na šírku (30 cm). Bude sám siať.
  • Príjemca prestížneho Cena za zásluhy o záhradu Kráľovskej záhradníckej spoločnosti je táto rastlina vynikajúcou voľbou chatové záhrady , pobrežné záhrady , divoké záhrady , lúky a večná hranica kde poskytuje výrazné farebné škvrny. Vynikajúce na rezanie tiež!
  • Nízka údržba a vysoko bez chorôb , táto rastlina je tiež odolný voči jeleňom a králikom kým priťahuje motýle a kolibríky !
  • Rozmnožujte semenami v črepníkoch v chladnom ráme hneď, ako je semeno zrelé alebo na jar. Rozmnožujte delením alebo bazálnymi odrezkami skoro na jar.
  • Mŕtvec na podporu kvitnutia potom na jeseň zrežte.
  • Pochádza z východnej Európy a západnej Ázie a do západnej Európy sa dostal v stredoveku.

Požiadavky

Otužilosť 3 – 8
Tepelné zóny 1 – 8
Klimatické zóny 1B, 2A, 2B, 3A, 3B, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, A1, A2, A3
Typ rastliny Trvalky
Rodina rastlín Lychnis - Campions
Vystavenie Plné slnko, čiastočné slnko
Sezóna záujmu Leto (skoro, stred, neskoro)
Výška 2' – 4' (60 cm – 120 cm)
Šírenie 10' – 1' (25 cm – 30 cm)
Medzery 12' (30 cm)
Potreby vody Priemerná
Údržba Nízka
Typ pôdy Krieda, hlina, piesok
pH pôdy Kyslé, alkalické, neutrálne
Odvodňovanie pôdy Vlhký, ale dobre odvodnený, dobre odvodnený
Charakteristika Rezané kvety, rastlina za zásluhy, nápadná
Tolerancia Jeleň, sucho, králik
Priťahuje Motýle, kolibríky
Použitie v záhrade Postele a okraje
Záhradné štýly Pobrežná záhrada,Neformálne a Chata,Préria a lúka,Tradičná záhrada