Lycoris squamigera (ľalia zmŕtvychvstania)

Lycoris squamigera (ľalia zmŕtvychvstania)

Ľalia zmŕtvychvstania, Čarovná ľalia, Tajomná ľalia, Sezamová ľalia, Upstart


Lycoris squamigera (ľalia zmŕtvychvstania), ideálna do neskorej letnej záhrady, je cibuľová trvalka pýšiaca sa veľkými, voňavými kvetmi podobnýmiNahé dámy(Amaryllis belladona). Vyznačujú sa 4-7 ružovoružovými kvetmi v tvare trúbky s priemerom až 7 cm, s nádychom levandule lemujúcim okraje a špičky okvetných lístkov. Kvitnúce koncom leta až začiatkom jesene, kvety sa objavujú na holých stonkách. Lístie strapcovitých, tmavozelených listov s nádychom do modra, vzíde na jar a potom začiatkom leta odumiera. Lycoris squamigera, najviac mrazuvzdorný zo všetkých druhov lycorisov, je krásne kvitnúca cibuľka, ktorá je naozaj dokonalá, keď sa pestuje v trsoch, na slnečnom okraji alebo v nádobách. Do vašej záhrady prinesie mnoho rokov radosti a veľa komplimentov. Je to tiež vynikajúci rezaný kvet, čo mu dodáva ešte jednu pozitívnu vlastnosť.

  • Dorastá do výšky 18-24 palcov a šírky (45-60 cm). Rastliny sa naturalizujú odsadením cibúľ, aby rýchlo vytvorili malé kolónie.
  • Najlepšie kvitnutie prebieha v plné slnko až polotieň v organicky bohaté , stredná vlhkosť , dobre odvodnená pôda ktorá v lete vysychá. Polievajte mierne, kým nevyrastie vrcholový porast, potom mierne počas vegetačného obdobia. V chladnejších oblastiach chráňte cez zimu hlbokým suchým mulčom. V oblastiach s vlhkými letami rastie ako kontajnerová rastlina.
  • Táto rastlina si zaslúži prvé miesto postele a hranice a dobre sa hodí chatové záhrady alebo veľké nádoby . Vysádzajte v skupinách minimálne 3-5 pre najlepší vizuálny efekt.
  • Prakticky bez škodcov a chorôb. Jeleň odolný a atraktívny pre motýle a kolibríky!
  • Rastliny je najlepšie nechať v pôde nerušené.
  • Pochádza z Japonska

Zistite, ako pestovať, starať sa a pestovať nádherné pavúčie ľalie

Lycoris (Spider Lilies), člen rodiny Amaryllis, sú nápadné cibuľovité trvalky, ktoré sa takmer magicky objavujú koncom leta a začiatkom jesene. Sú nenáročné na pestovanie a prinesú do vašej záhrady mnoho rokov radosti a veľa komplimentov - za predpokladu, že sa dodržia niektoré základné pravidlá.Čítaj viac


Požiadavky

Otužilosť 5 – 9
Tepelné zóny 6 – 12
Klimatické zóny 2, 2A, 2B, 3, 3A, 3B, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24
Typ rastliny Cibuľoviny, trvalky
Rodina rastlín Lycoris - Pavúčí ľalie
Vystavenie Plné slnko, čiastočné slnko
Sezóna záujmu leto (neskoro)
jeseň
Výška 1' – 2' (30 cm – 60 cm)
Šírenie 1' – 2' (30 cm – 60 cm)
Medzery 4' (10 cm)
Potreby vody Priemerná
Údržba Nízka
Typ pôdy Krieda, hlina, piesok
pH pôdy Kyslé, alkalické, neutrálne
Odvodňovanie pôdy Dobre odvodnené
Charakteristika Rezané kvety, voňavé, nápadné
Priťahuje Motýle, kolibríky
Použitie v záhrade Postele a okraje,Terasa a kontajnery
Záhradné štýly Neformálne a Chata,Stredomorská záhrada,Préria a lúka

Sprievodcovia s Lycoris - Spider Lilies