Madonna Lily

Madonna Lily

Madonna Lily, Biela Lily, Francúzska Lily, Juno's Rose, St Joseph's Lily, Annunciation Lily, Ascension Lily, Bourbon Lily


Oceňovaná Lilium candidum, ktorá sa pestuje po stáročia, je majestátna ľalia s veľkými (2-3 palce alebo 6-8 cm dlhými), trblietavými čisto bielymi trúbkami obrátenými von a jasne žltým peľom. Táto plodná ľalia, oslavovaná pre svoju intenzívnu a lahodnú vôňu, vytvára zhluky až 20 kvetov na stonke pre veľkolepé dlhotrvajúce zobrazenie. Zasaďte ho blízko terasy a vychutnajte si jeho opojnú vôňu počas letného večera!

  • Spoľahlivá a nenáročná na pestovanie, táto úžasná Lily vyhrala prestížne ocenenie Cena za zásluhy o záhradu Kráľovskej záhradníckej spoločnosti.
  • Kvitne v koncom jari alebo začiatkom leta , táto Lily predstavuje an vynikajúca hraničná rastlina , poskytuje nápadnú farbu a kontrast k okraju trvalky a krásne sa mieša s letničkami a inými letnými cibuľovinami. to je dobre sa hodí do kontajnerov a kosenie záhrady ako to robí vynikajúce čerstvé rezané kvety .
  • Táto ľalia, ktorá dorastá do výšky 4-6 stôp (120-180 cm) na tuhých, listnatých stonkách, je najlepšia v plné slnko alebo čiastočný tieň a je nie je náročný na pôdu za predpokladu, že sú bohaté na humus a dobre odvodnené . Dobrá vlhkosť a je potrebné sa vyhnúť suchým pôdam. Na rozdiel od smeru výsadby pre iné ľalie, tieto cibuľky ľalií musia byť zasadené tak, aby 1 palec (3 cm) pôdy pokrýval nos cibuľky.
  • Zasadiť do skorá jeseň . Zasadiť do skupiny minimálne 3 žiaroviek pre pôsobivý displej! Po ukončení kvitnutia odrežte listy a stonky, keď zožltnú.
  • Jedovatý pre mačky (aj keď nie pre psov alebo iné známe druhy)
  • Tieto ľalie sú členmi Druhy a kultivary druhov Rozdelenie (IX), ktorý zahŕňa všetky druhy a ich poddruhy, odrody a formy a kultivary z nich vybrané (okrem tých, ktoré pochádzajú z formosanum, longiflorum, philippinense a wallichianum). Existuje 9 rôznych druhov ľalií klasifikovaných Royal Horticultural Society. A všetky sú skutočnými pútačmi!

Zistite, ako pestovať ľalie a starať sa o ne

Mimoriadne okázalé a exoticky vyzerajúce ľalie dodávajú krajine drámu svojimi bohatými, jasnými farbami, elegantnými a jemnými tvarmi a svojou nebeskou vôňou! Naučte sa, ako sa o ne starať...Čítaj viac


Požiadavky

Otužilosť 6 – 9
Tepelné zóny 6 – 9
Typ rastliny Žiarovky
Rodina rastlín Lilium - Ľalie
Vystavenie Plné slnko, čiastočné slnko
Sezóna záujmu jar (neskoro)
leto (skoro)
Výška 4' – 6' (120 cm – 180 cm)
Šírenie 1' – 2' (30 cm – 60 cm)
Medzery 8' (20 cm)
Hĺbka 1' (2 cm)
Potreby vody Priemerná
Údržba Nízka
Typ pôdy Krieda, hlina, hlina, piesok
pH pôdy Alkalické, neutrálne
Odvodňovanie pôdy Vlhký, ale dobre odvodnený, dobre odvodnený
Charakteristika Rezané kvety, voňavé, záslužná rastlina, nápadné
Priťahuje Motýle, kolibríky
Použitie v záhrade Postele a okraje,Terasa a kontajnery
Záhradné štýly Mesto a nádvorie,Rezanie záhrady,Neformálne a Chata