Magnólia „Čierny tulipán“

Magnólia „Čierny tulipán“


Jedna z najtmavších fialových magnólií, 'Black Tulip' je elegantný opadavý ker alebo malý strom s voňavými, sýto bordovými kvetmi v tvare tulipánu. Nádherné kvety v tvare pohára, ktoré kvitnú skoro na jar ešte predtým, ako vyrastú lístie, sú bohaté, veľké, 15 cm naprieč (15 cm), s výraznou textúrou a vytvárajú jeden z najkrajších pohľadov, keď kvitnú. Táto magnólia kvitne počas dlhého obdobia a môže zaznamenať druhý nával kvetov uprostred leta, ak sú teploty udržiavané na nízkej úrovni a je primeraná vlhkosť. Lístie obvejčitých listov je tmavozelené a má dĺžku až 20 cm. 'Black Tulip' je vynikajúci malý exemplár stromu, môže byť zakončený na vytvorenie živého plotu a funguje dobre vo veľkých nádobách. Tento hybrid Magnolia vyšľachtený na Novom Zélande je výsledkom kríženia medzi Magnolia 'Vulcan' a Magnolia 'Iolanthe'.

  • Rastie so vzpriameným habitom do výšky 15-20 stôp (5-6 m) a šírky 6-10 stôp (2-3 m)
  • A plné slnko až polotieň ľubovník, túto rastlinu je najlepšie pestovať dôsledne vlhký , mierne kyslé , organicky bohaté , dobre odvodnené pôdy . Na rast sú vhodné aj neutrálne až mierne zásadité pôdy, ak pôda zadržiava vlhkosť. Magnólie sú adaptabilné na hlinitú, hlinitú alebo piesočnatú pôdu, ale väčšina z nich rastie zle vo vlhkých alebo zle odvodnených pôdach. Poskytnite miesto chránené pred chladným a suchým vetrom, pretože púčiky a kvety môžu byť poškodené studeným vetrom. Neskoré mrazy môžu poškodiť aj puky kvetov.
  • Môže byť napadnutý šupinovým hmyzom, koralovou škvrnitosťou, medovou hubou a hnilobou koreňov phytophthora.
  • Veľkolepé ako exemplár rastliny pre dramatické skoré jarné kvety. Skvele kvitnúci strom pre mestské záhrady alebo chatové záhrady .
  • Prerezávanie magnólie by sa malo vykonávať uprostred leta, keď sú plné listy
  • Opadavé magnólie sa najlepšie vysádzajú v období vegetačného pokoja, koncom jesene alebo zimy v teplejších klimatických podmienkach a skoro na jar v chladnom podnebí. Vždyzelené magnólie je najlepšie vysádzať skoro na jar. Prvých 6 až 12 mesiacov po výsadbe obom typom prospeje mulčovanie a pravidelné zavlažovanie počas teplého alebo suchého počasia.
  • Rozmnožujte sa odrezkami z mäkkého dreva na jar alebo začiatkom leta alebo polozrelými odrezkami koncom leta a na jeseň

Požiadavky

Otužilosť 5 – 9
Tepelné zóny 5 – 9
Klimatické zóny 2B, 3, 3A, 3B, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24
Typ rastliny Kríky, stromy
Rodina rastlín Magnolia
Vystavenie Plné slnko, čiastočné slnko
Sezóna záujmu jar (skoro)
Výška 15'-20' (4,5 m – 6 m)
Šírenie 6' - 10' (180 cm - 3 m)
Potreby vody Priemerná
Údržba Nízka
Typ pôdy Hlina, Hlina, Piesok
pH pôdy Kyslé, alkalické, neutrálne
Odvodňovanie pôdy Vlhký, ale dobre odvodnený
Charakteristika Rezané kvety, voňavé, nápadné
Tolerancia Ílovitá pôda
Priťahuje Vtáky, Motýle
Použitie v záhrade Postele a okraje,Terasa a kontajnery
Záhradné štýly Mesto a nádvorie,Neformálne a Chata,Tradičná záhrada

Sprievodcovia s magnóliou