Magnolia denudata 'Yellow River' (Yulan Magnolia)

Magnolia denudata 'Yellow River' (Yulan Magnolia)

Magnolia denudata 'Fei Huang', Yulan Magnolia 'Yellow River', Lily Tree Yellow River', Lilytree 'Yellow River', Nahá magnólia 'Yellow River', Slender Magnolia 'Yellow River', Saucer Magnolia 'Yellow River',


Nová odroda z Číny, Magnolia denudata 'Yellow River' tiež známa ako 'Fei Huang', je malý opadavý strom s nádhernými, sladko voňajúcimi, maslovo žltými kvetmi. Veľké kvety, 15 cm dlhé, vzpriamené a pohárovitého tvaru, keď dozrievajú, pôvabne otvárajú svoje lupienky, pripomínajúce ľalie. Bohaté na ovocnú vôňu, časom vyblednú do krémovo-bielej, pričom si zachovávajú bohaté maslovo-žlté sfarbenie v základe. Kvety sa objavujú na holých konároch v polovici až neskorej jari pred vajcovitým kvetom a rozvinú sa svieže zelené listy. Keďže kvitne neskoro v sezóne, jej pekné kvety len zriedka riskujú poškodenie neskorými mrazmi. Podobne ako jeho materská, Magnolia denudata, 'Yellow River' vytvára veľmi dramatickú scénu v jarnej záhrade a vytvára nádherný exemplár stromu. Tento pomaly rastúci hybrid magnólie je ideálny pre malé záhrady.

  • Dorastá do výšky a šírky 10-15 stôp (3-5 m)
  • A plné slnko až polotieň ľubovník, táto rastlina sa najlepšie pestuje dôsledne vlhký , mierne kyslé , organicky bohaté , dobre odvodnené pôdy . Na rast sú vhodné aj neutrálne až mierne zásadité pôdy. Magnólie sú adaptabilné na hlinitú, hlinitú alebo piesčitú pôdu, ale väčšina z nich rastie zle vo vlhkých alebo zle odvodnených pôdach. Poskytnite miesto chránené pred chladným a suchým vetrom, pretože púčiky a kvety môžu byť poškodené studeným vetrom. Neskoré mrazy môžu poškodiť aj puky kvetov.
  • Môže byť napadnutý plošticou kapsidou, slimákmi, pagaštanom konským, koralovou škvrnitosťou, plesňou sivou, medonosnou hubou.
  • Veľkolepé ako a exemplár rastliny pre dramatické jarné kvitnutia. Skvele kvitnúci strom pre mestské záhrady alebo chatové záhrady .
  • Prerezávanie magnólie by sa malo vykonávať uprostred leta, keď sú plné listy
  • Opadavé magnólie sa najlepšie vysádzajú v období vegetačného pokoja, koncom jesene alebo zimy v teplejších klimatických podmienkach a skoro na jar v chladnom podnebí. Vždyzelené magnólie je najlepšie vysádzať skoro na jar. Prvých 6 až 12 mesiacov po výsadbe obom typom prospeje mulčovanie a pravidelné zavlažovanie počas teplého alebo suchého počasia.
  • Rozmnožujte semenami na jeseň a na jar, odrezkami z mäkkého dreva od konca jari do začiatku leta alebo polozrelými odrezkami od konca leta do jesene

Požiadavky

Otužilosť 4 – 9
Tepelné zóny 6 – 9
Klimatické zóny 3B, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24
Typ rastliny Kríky, stromy
Rodina rastlín Magnolia
Vystavenie Plné slnko, čiastočné slnko
Sezóna záujmu Jar (stredná, neskorá)
Výška 10' - 15' (3 m - 4,5 m)
Šírenie 10' - 15' (3 m - 4,5 m)
Potreby vody Priemerná
Údržba Nízka
Typ pôdy Hlina, Hlina, Piesok
pH pôdy Kyslý, neutrálny
Odvodňovanie pôdy Vlhký, ale dobre odvodnený, dobre odvodnený
Charakteristika Rezané kvety, voňavé, nápadné
Priťahuje Vtáky, Motýle
Použitie v záhrade Postele a okraje
Záhradné štýly Mesto a nádvorie,Neformálne a Chata,Tradičná záhrada

Sprievodcovia s magnóliou