Magnolia 'Galaxy'

Magnolia 'Galaxy'


Ocenená Magnolia 'Galaxy', jedinečná vo forme a kvete, je malý opadavý strom, ktorý uprostred jari zdobí množstvo tmavoružových kvetov. Otvárajú sa z tmavočerveno-fialových púčikov, mierne voňavé, veľké kvety, 8 palcov naprieč (20 cm), počítajú 12 okvetných lístkov, vonku svetlo ružovo-fialové, vnútri bledšia ruža. Keďže kvitnú dosť neskoro, zvyčajne uniknú skorému jarnému poškodeniu mrazom. 'Galaxy' je jednokmenný vzpriamený strom so stúpajúcimi vetvami a výrazným oválnym baldachýnom oválnych, tmavozelených listov.

Magnolia 'Galaxy' je výsledkom kríženia Magnolia liliiflora a Magnolia sprengeri 'Diva'. Táto magnólia poskytuje veľkolepé a dlhotrvajúce zobrazenie a stáva sa jednou zo slávy jarnej záhrady.

  • Rastie s úzkym kužeľovitým habitusom, do výšky 30 – 40 stôp (9 – 12 m) a šírky 20 – 25 stôp (6 – 8 m)
  • Víťaz prestížneho Cena za zásluhy o záhradu Kráľovskej záhradníckej spoločnosti a príjemca a Zlatá medaila z Pennsylvania Horticultural Society.
  • A plné slnko až polotieň ľubovník, táto rastlina sa najlepšie pestuje dôsledne vlhký , mierne kyslé , organicky bohaté , dobre odvodnené pôdy . Na rast sú vhodné aj neutrálne až mierne zásadité pôdy. Magnólie sú adaptabilné na hlinitú, hlinitú alebo piesčitú pôdu, ale väčšina z nich rastie zle vo vlhkých alebo zle odvodnených pôdach. Poskytnite miesto chránené pred chladným a suchým vetrom, pretože púčiky a kvety môžu byť poškodené studeným vetrom. Neskoré mrazy môžu poškodiť aj puky kvetov.
  • Môžu byť napadnuté plošticami, slimákmi, šupinami pagaštanu, koralovými škvrnami, plesňou sivou a medovou hubou.
  • Veľkolepé ako a exemplár rastliny pre dramatické skoré jarné kvety. Skvele kvitnúci strom pre mestské záhrady alebo chatové záhrady .
  • Rez magnólie by sa mal vykonávať uprostred leta, keď je v plnom liste
  • Opadavé magnólie sa najlepšie vysádzajú v období vegetačného pokoja, koncom jesene alebo zimy v teplejších klimatických podmienkach a skoro na jar v chladnom podnebí. Vždyzelené magnólie je najlepšie vysádzať skoro na jar. Prvých 6 až 12 mesiacov po výsadbe obom typom prospeje mulčovanie a pravidelné zavlažovanie počas teplého alebo suchého počasia.
  • Rozmnožujte sa odrezkami z mäkkého dreva začiatkom leta alebo polozrelými odrezkami koncom leta

Požiadavky

Otužilosť 5 – 9
Tepelné zóny 6 – 9
Klimatické zóny 3B, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24
Typ rastliny Stromy
Rodina rastlín Magnolia
Vystavenie Plné slnko, čiastočné slnko
Sezóna záujmu jar (stred)
Výška 30' – 40' (9m – 12m)
Šírenie 20' - 25' (6 m - 7,5 m)
Potreby vody Priemerná
Údržba Nízka
Typ pôdy Hlina, Hlina, Piesok
pH pôdy Kyslý, neutrálny
Odvodňovanie pôdy Vlhký, ale dobre odvodnený, dobre odvodnený
Charakteristika Rezané kvety, voňavé, záslužná rastlina, nápadné
Priťahuje Vtáky, Motýle
Použitie v záhrade Postele a okraje
Záhradné štýly Mesto a nádvorie,Neformálne a Chata,Tradičná záhrada

Sprievodcovia s magnóliou