Magnolia 'Genie'

Magnolia 'Genie'


Magnolia 'Genie', ideálna pre malé záhrady, je kompaktný, malý, opadavý strom s neuveriteľne pútavými voňavými kvetmi uprostred jari. Bohaté gaštanovofialové kvety v tvare tulipánu, ktoré sa otvárajú z čierno-červených púčikov, sú bohaté, veľké, 15 cm naprieč a počítajú až 6-12 okvetných lístkov s pekne reflexnými špičkami, ktoré blednú do svetlo purpurovej ruže. Zatiaľ čo táto magnólia kvitne predovšetkým na jar, potom môže sporadicky kvitnúť aj mesiace, keď je dostatočná vlhkosť. Táto hybridná magnólia kvitne v ranom veku a vytvára elegantný malý exemplár stromu.

  • Rastie so vzpriameným pyramídovým habitusom do výšky 10 – 13 stôp (3 – 4 m) a šírky 5 – 6 stôp (2 m)
  • A plné slnko až polotieň ľubovník, táto rastlina sa najlepšie pestuje dôsledne vlhký , mierne kyslé , organicky bohaté , dobre odvodnené pôdy . Na rast sú vhodné aj neutrálne až mierne zásadité pôdy, ak pôda zadržiava vlhkosť. Magnólie sú adaptabilné na hlinitú, hlinitú alebo piesočnatú pôdu, ale väčšina z nich rastie zle vo vlhkých alebo zle odvodnených pôdach. Poskytnite miesto chránené pred chladným a suchým vetrom, pretože púčiky a kvety môžu byť poškodené studeným vetrom. Neskoré mrazy môžu poškodiť aj puky kvetov.
  • Môže byť napadnutý šupinovým hmyzom, koralovými škvrnami, medovou hubou a hnilobou koreňov phytophthora.
  • Veľkolepé ako a exemplár rastliny pre dramatické jarné kvitnutia. Skvele kvitnúci strom pre mestské záhrady alebo chatové záhrady .
  • Rez magnólie by sa mal vykonávať uprostred leta, keď je v plnom liste
  • Opadavé magnólie sa najlepšie vysádzajú v období vegetačného pokoja, koncom jesene alebo zimy v teplejších klimatických podmienkach a skoro na jar v chladnom podnebí. Vždyzelené magnólie je najlepšie vysádzať skoro na jar. Prvých 6 až 12 mesiacov po výsadbe obom typom prospeje mulčovanie a pravidelné zavlažovanie počas teplého alebo suchého počasia.
  • Rozmnožujte sa odrezkami z mäkkého dreva na jar alebo začiatkom leta alebo polozrelými odrezkami koncom leta a na jeseň

Požiadavky

Otužilosť 5 – 9
Tepelné zóny 5 – 9
Klimatické zóny 2B, 3, 3A, 3B, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24
Typ rastliny Stromy
Rodina rastlín Magnolia
Vystavenie Plné slnko, čiastočné slnko
Sezóna záujmu jar (stred)
Výška 10' - 13' (3 m - 3,9 m)
Šírenie 5' – 6' (150 cm – 180 cm)
Potreby vody Priemerná
Údržba Nízka
Typ pôdy Hlina, Hlina, Piesok
pH pôdy Kyslé, alkalické, neutrálne
Odvodňovanie pôdy Vlhký, ale dobre odvodnený
Charakteristika Rezané kvety, voňavé, nápadné
Tolerancia Ílovitá pôda
Priťahuje Vtáky, Motýle
Použitie v záhrade Postele a okraje,Malé záhrady
Záhradné štýly Mesto a nádvorie,Neformálne a Chata,Tradičná záhrada

Sprievodcovia s magnóliou