Magnólia 'Pinkie'

Magnólia 'Pinkie'


Magnolia 'Pinkie', ideálna do malých záhrad, je kompaktný, viackmenný ker alebo malý strom s bohatými kvetmi v polovici až neskorej jari. Vytvára masu veľkých miskovitých kvetov, 7-8 palcov naprieč (18 cm), s až 9-12 širokými okvetnými lístkami, červenofialové na ich základni vyblednúce do svetloružovej na koncoch a biele vo vnútri. Táto hybridná magnólia kvitne o pár týždňov neskôr ako väčšina tanierových magnólií, dosť neskoro na to, aby unikla väčšine mrazov.

'Pinkie' je kríženec Magnolia liliiflora 'Nigra' a Magnolia stellata 'Rosea'. Patrí do série Little Girl (' Ann ', 'Betty', 'Jane', 'Judy', ' Pinkie ', 'Randy', 'Ricki' a ' Susan ') hybridných magnólií vyvinutých v Národnom arboréte v polovici 50. rokov 20. storočia. Keďže tieto rastliny kvitnú asi o 2-4 týždne neskôr ako Magnolia stellata a Magnolia x soulangeana, zvyčajne uniknú potenciálnemu poškodeniu svojich pekných kvetov neskorými jarnými mrazmi.

  • Rastie s kompaktným, zaobleným habitom do výšky 10 – 15 stôp (3 – 5 m) a šírky 8 – 12 stôp (2 – 4 m)
  • A plné slnko až polotieň ľubovník, túto rastlinu je najlepšie pestovať dôsledne vlhký , mierne kyslé , organicky bohaté , dobre odvodnené pôdy . Na rast sú vhodné aj neutrálne až mierne zásadité pôdy, ak pôda zadržiava vlhkosť. Magnólie sú adaptabilné na hlinitú, hlinitú alebo piesčitú pôdu, ale väčšina z nich rastie zle vo vlhkých alebo zle odvodnených pôdach. Poskytnite miesto chránené pred chladným a suchým vetrom, pretože púčiky a kvety môžu byť poškodené studeným vetrom. Neskoré mrazy môžu poškodiť aj puky kvetov.
  • Môže byť napadnutý šupinovým hmyzom, koralovými škvrnami, medovou hubou a hnilobou koreňov phytophthora.
  • Veľkolepé ako a exemplár rastliny pre dramatické jarné kvitnutia. Skvele kvitnúci strom pre mestské záhrady alebo chatové záhrady .
  • Prerezávanie magnólie by sa malo vykonávať uprostred leta, keď sú plné listy
  • Opadavé magnólie sa najlepšie vysádzajú v období vegetačného pokoja, koncom jesene alebo zimy v teplejších klimatických podmienkach a skoro na jar v chladnom podnebí. Vždyzelené magnólie je najlepšie vysádzať skoro na jar. Prvých 6 až 12 mesiacov po výsadbe obom typom prospeje mulčovanie a pravidelné zavlažovanie počas teplého alebo suchého počasia.
  • Rozmnožujte sa odrezkami z mäkkého dreva na jar alebo začiatkom leta alebo polozrelými odrezkami koncom leta a na jeseň

Požiadavky

Otužilosť 5 – 9
Tepelné zóny 5 – 9
Klimatické zóny 2B, 3, 3A, 3B, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24
Typ rastliny Kríky, stromy
Rodina rastlín Magnolia
Vystavenie Plné slnko, čiastočné slnko
Sezóna záujmu Jar (stredná, neskorá)
Výška 10' - 15' (3 m - 4,5 m)
Šírenie 8' – 12' (240 cm – 3,6 m)
Potreby vody Priemerná
Údržba Nízka
Typ pôdy Hlina, Hlina, Piesok
pH pôdy Kyslé, alkalické, neutrálne
Odvodňovanie pôdy Vlhký, ale dobre odvodnený
Charakteristika Rezané kvety, voňavé, nápadné
Tolerancia Ílovitá pôda
Priťahuje Vtáky, Motýle
Použitie v záhrade Postele a okraje,Malé záhrady
Záhradné štýly Mesto a nádvorie,Neformálne a Chata,Tradičná záhrada

Sprievodcovia s magnóliou