Magnolia salicifolia (Magnolia Magnolia)

Magnolia salicifolia (Magnolia Magnolia)

Magnólia anízová, Magnólia vŕbovolistá, Magnólia vŕbovolistá


Magnolia salicifolia, pôvodom z Japonska, tiež známa ako magnólia anízová alebo magnólia vŕbovolistá, je stredne veľký opadavý strom s voňavými bielymi kvetmi na začiatku jari. Každý kvet s priemerom 3-6 palcov (8-15 cm) počíta so 6 roztiahnutými lupeňmi, ktoré niekedy majú na spodnej časti ružový nádych, čo pridáva na kráse kvetu. Bohaté s citrónovou alebo anízovou vôňou, kvety sa objavujú na holých konároch skôr, ako sa rozvinú listy. Listy a hladká sivá kôra sú pri škrabaní rovnako voňavé. Medeno-červené listy úzkych oválnych listov podobných vŕbe majú spodnú stranu vybielenú a na jeseň sa sfarbujú do peknej zlatožltej farby, kým opadnú na zem. Aj keď je veľmi odolný, jeho kvety, rovnako ako kvety väčšiny skorých kvitnúcich magnólií, sú náchylné na neskoré mrazy.

Magnolia salicifolia je rodičom mnohých hybridných magnólií, vrátane slávnej Magnolia x kewensis 'Wada's Memory'.

  • V mladosti rastie vzpriamene a zužuje sa, ale vekom sa stáva širšie pyramídovým. Môže dosiahnuť výšku a šírku 30-50 stôp (9-15 m)
  • A plné slnko až polotieň ľubovník, táto rastlina sa najlepšie pestuje dôsledne vlhký , mierne kyslé , organicky bohaté , dobre odvodnené pôdy . Na rast sú vhodné aj neutrálne až mierne zásadité pôdy. Magnólie sú adaptabilné na hlinitú, hlinitú alebo piesočnatú pôdu, ale väčšina z nich rastie zle vo vlhkých alebo zle odvodnených pôdach. Poskytnite miesto chránené pred chladným a suchým vetrom, pretože púčiky a kvety môžu byť poškodené studeným vetrom. Neskoré mrazy môžu poškodiť aj puky kvetov.
  • Môže byť napadnutý plošticou kapsidou, slimákmi, šupinou pagaštanu konského, škvrnitosťou koralov, plesňou sivou, hubou medonosnou.
  • Veľkolepé ako a exemplár rastliny pre dramatické jarné kvitnutia. Skvele kvitnúci strom pre mestské záhrady alebo chatové záhrady .
  • Rez magnólie by sa mal vykonávať uprostred leta, keď je v plnom liste
  • Opadavé magnólie sa najlepšie vysádzajú v období vegetačného pokoja, koncom jesene alebo zimy v teplejších klimatických podmienkach a skoro na jar v chladnom podnebí. Vždyzelené magnólie je najlepšie vysádzať skoro na jar. Prvých 6 až 12 mesiacov po výsadbe obom typom prospeje mulčovanie a pravidelné zavlažovanie počas teplého alebo suchého počasia.
  • Rozmnožujte semenami na jeseň a na jar, odrezkami z mäkkého dreva od konca jari do začiatku leta alebo polozrelými odrezkami od konca leta do jesene

Požiadavky

Otužilosť 6 – 9
Tepelné zóny 6 – 9
Klimatické zóny 2B, 3, 3A, 3B, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24
Typ rastliny Stromy
Rodina rastlín Magnolia
Vystavenie Plné slnko, čiastočné slnko
Sezóna záujmu jar (skoro)
Výška 30' – 50' (9m – 15m)
Šírenie 30' – 50' (9m – 15m)
Potreby vody Priemerná
Údržba Nízka
Typ pôdy Hlina, Hlina, Piesok
pH pôdy Kyslý, neutrálny
Odvodňovanie pôdy Vlhký, ale dobre odvodnený, dobre odvodnený
Charakteristika Rezané kvety, voňavé, nápadné
Priťahuje Vtáky, Motýle
Použitie v záhrade Postele a okraje
Záhradné štýly Mesto a nádvorie,Neformálne a Chata,Tradičná záhrada

Sprievodcovia s magnóliou