Magnolia salicifolia 'Wada's Memory' (Anízová magnólia)

Magnolia salicifolia 'Wada's Memory' (Anízová magnólia)

Magnólia anízová 'Wada's Memory', Magnólia vŕbovolistá 'Wada's Memory', Magnólia vŕbovolistá 'Wada's Memory', Magnolia x kewensis 'Wada's Memory'


Extrémne kvitnúca a široko obľúbená, ocenená Magnolia salicifolia 'Wada's Memory' je stredne veľký opadavý strom veľkolepej krásy, keď je v plnom kvete. Voňavé, polodvojité biele kvety, ktoré sa hojne pestujú začiatkom až polovice jari, majú tvar tulipánu, obrátené nahor a sú pomerne veľké, 7 palcov naprieč (17 cm). Každý z nich má 6 dlhých plátkov, ktoré sa úplne otvárajú a pôvabne klesajú na špičkách, čím vytvárajú dramatický kvetinový výjav. Bohaté s vôňou pomarančových kvetov, kvety sa objavujú na holých konároch skôr, ako sa rozvinú listy. Lístie elipsovitých listov vekom vybledne do zelena a na jeseň sa zmení na zlato. Tento kultivar je známy tým, že kvitne už v ranom veku. Výnimočný strom v krajine!

'Wada's Memory' je kríženec M. kobus a M. salicifolia. Aj keď je veľmi odolný, jeho kvety, rovnako ako kvety väčšiny skorých kvitnúcich magnólií, sú náchylné na neskoré mrazy.

  • V mladosti rastie vzpriamene a kužeľovo, ale s vekom sa stáva širšie pyramídovým. Môže dosiahnuť až 40 stôp na výšku (12 m) a 30 stôp na šírku (9 m)
  • Víťaz prestížneho Cena za zásluhy o záhradu Kráľovskej záhradníckej spoločnosti.
  • A plné slnko až polotieň ľubovník, túto rastlinu je najlepšie pestovať dôsledne vlhký , mierne kyslé , organicky bohaté , dobre odvodnené pôdy . Na rast sú vhodné aj neutrálne až mierne zásadité pôdy. Magnólie sú adaptabilné na hlinitú, hlinitú alebo piesčitú pôdu, ale väčšina z nich rastie zle vo vlhkých alebo zle odvodnených pôdach. Poskytnite miesto chránené pred chladným a suchým vetrom, pretože púčiky a kvety môžu byť poškodené studeným vetrom. Neskoré mrazy môžu poškodiť aj puky kvetov.
  • Môžu byť napadnuté plošticami, slimákmi, šupinami pagaštanu konského, koralovou škvrnitosťou, plesňou sivou a medovou hubou.
  • Veľkolepé ako a exemplár rastliny pre dramatické jarné kvitnutia. Skvele kvitnúci strom pre mestské záhrady alebo chatové záhrady .
  • Prerezávanie magnólie by sa malo vykonávať uprostred leta, keď sú plné listy
  • Opadavé magnólie sa najlepšie vysádzajú v období vegetačného pokoja, koncom jesene alebo zimy v teplejších klimatických podmienkach a skoro na jar v chladnom podnebí. Vždyzelené magnólie je najlepšie vysádzať skoro na jar. Prvých 6 až 12 mesiacov po výsadbe obom typom prospeje mulčovanie a pravidelné zavlažovanie počas teplého alebo suchého počasia.
  • Rozmnožujte semenami na jeseň a na jar, odrezkami z mäkkého dreva od konca jari do začiatku leta alebo polozrelými odrezkami od konca leta do jesene

Požiadavky

Otužilosť 5 – 8
Tepelné zóny 6 – 9
Klimatické zóny 2B, 3, 3A, 3B, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24
Typ rastliny Stromy
Rodina rastlín Magnolia
Vystavenie Plné slnko, čiastočné slnko
Sezóna záujmu jar (skoro, stred)
Výška 30' – 40' (9m – 12m)
Šírenie 25' – 30' (7,5 m – 9 m)
Potreby vody Priemerná
Údržba Nízka
Typ pôdy Hlina, Hlina, Piesok
pH pôdy Kyslý, neutrálny
Odvodňovanie pôdy Vlhký, ale dobre odvodnený, dobre odvodnený
Charakteristika Rezané kvety, voňavé, záslužná rastlina, nápadné
Použitie v záhrade Postele a okraje
Záhradné štýly Mesto a nádvorie,Neformálne a Chata,Tradičná záhrada

Sprievodcovia s magnóliou