Magnólia × soulangeana 'Lennei' (magnólia podšálka)

Magnólia × soulangeana 'Lennei' (magnólia podšálka)

Podšálka Magnolia 'Lennei', Magnolia čínska 'Lennei', Tulipán Magnolia 'Lennei'


Magnolia x soulangeana 'Lennei' (magnólia podšálka), menšia ako väčšina magnólií podšálkových, je mohutný, rozložitý opadavý ker s voňavými, veľkými, 10 cm, kalichovitými kvetmi, zvonka sýto ružovo-fialové a vnútri čisto biele. . Ako kvety dozrievajú, otvárajú svoje široké, mäsité lupienky, odhaľujú biele interiéry a vytvárajú dvojfarebný efekt, ktorý ešte viac pridáva na kráse kvetinovej expozície. Kvety sa objavujú na holých konároch skoro alebo v polovici jari pred rozvinutím listov. 'Lennei' môže v lete sporadicky kvitnúť, ale kvety zvyčajne nie sú také farebné ako tie, ktoré sa vyrábali skôr. 'Lennei' je tiež známy svojimi vajcovitými, tmavozelenými listami, ktoré sú väčšie ako väčšina ostatných, 10 palcov dlhé.

Táto hybridná magnólia je nádherným exemplárom kvitnúceho kríka alebo malého stromu do krajiny. Je to vynikajúci výber pre terasy, kontajnery a malé záhrady.

  • Dorastá do výšky a šírky 15-20 stôp (4-6 m)
  • Víťaz prestížneho Cena za zásluhy o záhradu Kráľovskej záhradníckej spoločnosti.
  • A plné slnko až polotieň ľubovník, túto rastlinu je najlepšie pestovať dôsledne vlhký , mierne kyslé , organicky bohaté , dobre odvodnené pôdy . Magnólie sú adaptabilné na hlinitú, hlinitú alebo piesočnatú pôdu, ale väčšina z nich rastie zle vo vlhkých alebo zle odvodnených pôdach. Poskytnite miesto chránené pred chladným a suchým vetrom, pretože púčiky a kvety môžu byť poškodené studeným vetrom. Neskoré mrazy môžu poškodiť aj puky kvetov.
  • Môžu byť napadnuté plošticami, slimákmi, šupinami pagaštanu, koralovými škvrnami, plesňou sivou a medovou hubou.
  • Veľkolepé ako a exemplár rastliny pre dramatické jarné kvitnutia. Skvele kvitnúci strom pre mestské záhrady alebo chatové záhrady .
  • Prerezávanie magnólie by sa malo vykonávať uprostred leta, keď sú plné listy
  • Opadavé magnólie sa najlepšie vysádzajú v období vegetačného pokoja, koncom jesene alebo zimy v teplejších klimatických podmienkach a skoro na jar v chladnom podnebí. Vždyzelené magnólie je najlepšie vysádzať skoro na jar. Prvých 6 až 12 mesiacov po výsadbe obom typom prospeje mulčovanie a pravidelné zavlažovanie počas teplého alebo suchého počasia.
  • Rozmnožujte semenami na jeseň a na jar, odrezkami z mäkkého dreva od konca jari do začiatku leta alebo polozrelými odrezkami od konca leta do jesene

Požiadavky

Otužilosť 6 – 9
Tepelné zóny 6 – 9
Klimatické zóny 2, 2B, 3, 3A, 3B, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24
Typ rastliny Kríky, stromy
Rodina rastlín Magnolia
Vystavenie Plné slnko, čiastočné slnko
Sezóna záujmu jar (skoro, stred)
Výška 15'-20' (4,5 m – 6 m)
Šírenie 15'-20' (4,5 m – 6 m)
Potreby vody Priemerná
Údržba Nízka
Typ pôdy Hlina, Hlina, Piesok
pH pôdy Kyslý, neutrálny
Odvodňovanie pôdy Vlhký, ale dobre odvodnený, dobre odvodnený
Charakteristika Rezané kvety, voňavé, záslužná rastlina, nápadné
Priťahuje Vtáky, Motýle
Použitie v záhrade Postele a okraje,Terasa a kontajnery,Malé záhrady,Hranice na strane steny
Záhradné štýly Mesto a nádvorie,Neformálne a Chata,Tradičná záhrada

Sprievodcovia s magnóliou