Magnólia × soulangeana 'Lilliputian' (magnólia podšálka)

Magnólia × soulangeana 'Lilliputian' (magnólia podšálka)

Podšálka Magnolia 'Lilliputian', Magnolia čínska 'Lilliputian', Tulipán Magnolia 'Lilliputian'


Magnolia x soulangeana 'Lilliputian', pomalý pestovateľ s pevným zvykom, je jednou z najmenších podšálkových magnólií a je ideálna do malých záhrad alebo do nádob. Tento kompaktný opadavý ker alebo malý strom sa môže pochváliť voňavými, pohárikovitými, svetloružovými kvetmi s jemnými ružovými pruhmi pozdĺž okvetných lístkov a tmavším základom. Ako kvety dozrievajú, otvárajú svoje široké plátky, aby odhalili biele interiéry a vytvorili dvojfarebný efekt, ktorý ešte viac pridáva na kráse kvetinovej expozície. Bohaté s citrusovou vôňou, kvety sa objavujú na holých konároch skoro na jar, skôr ako sa rozvinú veľké oválne sivozelené listy.

  • Rastie vzpriamene s pyramídovým habitusom, až do výšky 12 stôp (4 m) a šírky 8 stôp (2 m)
  • A plné slnko až polotieň ľubovník, táto rastlina sa najlepšie pestuje dôsledne vlhký , mierne kyslé , organicky bohaté , dobre odvodnené pôdy . Magnólie sú adaptabilné na hlinitú, hlinitú alebo piesočnatú pôdu, ale väčšina z nich rastie zle vo vlhkých alebo zle odvodnených pôdach. Poskytnite miesto chránené pred chladným a suchým vetrom, pretože púčiky a kvety môžu byť poškodené studeným vetrom. Neskoré mrazy môžu poškodiť aj puky kvetov.
  • Môže byť napadnutý plošticou kapsidou, slimákmi, šupinou pagaštanu konského, škvrnitosťou koralov, plesňou sivou, hubou medonosnou.
  • Veľkolepé ako a exemplár rastliny pre dramatické jarné kvitnutia. Skvele kvitnúci strom pre mestské záhrady alebo chatové záhrady .
  • Prerezávanie magnólie by sa malo vykonávať uprostred leta, keď sú plné listy
  • Opadavé magnólie sa najlepšie vysádzajú v období vegetačného pokoja, koncom jesene alebo zimy v teplejších klimatických podmienkach a skoro na jar v chladnom podnebí. Vždyzelené magnólie je najlepšie vysádzať skoro na jar. Prvých 6 až 12 mesiacov po výsadbe obom typom prospeje mulčovanie a pravidelné zavlažovanie počas teplého alebo suchého počasia.
  • Rozmnožujte semenami na jeseň a na jar, odrezkami z mäkkého dreva od konca jari do začiatku leta alebo polozrelými odrezkami od konca leta do jesene

Požiadavky

Otužilosť 5 – 9
Tepelné zóny 5 – 9
Klimatické zóny 2, 2B, 3, 3A, 3B, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24
Typ rastliny Kríky, stromy
Rodina rastlín Magnolia
Vystavenie Plné slnko, čiastočné slnko
Sezóna záujmu jar (skoro)
Výška 10' - 12' (3 m - 3,6 m)
Šírenie 6' – 8' (180 cm – 240 cm)
Potreby vody Priemerná
Údržba Nízka
Typ pôdy Hlina, Hlina, Piesok
pH pôdy Kyslý, neutrálny
Odvodňovanie pôdy Vlhký, ale dobre odvodnený, dobre odvodnený
Charakteristika Rezané kvety, voňavé, nápadné
Priťahuje Vtáky, Motýle
Použitie v záhrade Postele a okraje,Terasa a kontajnery,Malé záhrady
Záhradné štýly Mesto a nádvorie,Neformálne a Chata,Tradičná záhrada

Sprievodcovia s magnóliou