Magnolia 'Star Wars'

Magnolia 'Star Wars'


Neuveriteľne krásna, ocenená Magnolia 'Star Wars' je malý opadavý strom alebo veľký ker ozdobený množstvom obrovských, voňavých, ružovo-ružových kvetov uprostred až neskorej jari. Každý kvet, až 11 palcov naprieč (28 cm), počíta 12 lupienkov, ktoré sa elegantne rozprestierajú, keď kvet dozrieva. Pri základni sú sýtejšie ružové, okružné lístky sú vo vnútri svetlejšie. Kvitnutie začína tesne pred objavením sa listov v polovici jari a trvá jeden až dva mesiace. Atraktívne je olistenie veľkých, vajcovitých, lesklých zelených listov so zužujúcou sa špičkou. Tento hybrid Magnolia je krížencom medzi Magnolia campbellii (magnólia Campbellova) a Magnolia liliiflora (magnólia ľaliovitá) a na jeseň môže produkovať druhú vlnu kvetov.

  • Rastie so široko pyramídovým habitusom, do výšky 15 stôp (5 m) a šírky 20 stôp (6 m)
  • Víťaz prestížneho Cena za zásluhy o záhradu Kráľovskej záhradníckej spoločnosti.
  • A plné slnko až polotieň ľubovník, táto rastlina sa najlepšie pestuje dôsledne vlhký , mierne kyslé , organicky bohaté , dobre odvodnené pôdy . Na rast sú vhodné aj neutrálne až mierne zásadité pôdy. Magnólie sú adaptabilné na hlinitú, hlinitú alebo piesočnatú pôdu, ale väčšina z nich rastie zle vo vlhkých alebo zle odvodnených pôdach. Poskytnite miesto chránené pred chladným a suchým vetrom, pretože púčiky a kvety môžu byť poškodené studeným vetrom. Neskoré mrazy môžu poškodiť aj puky kvetov.
  • Môže byť napadnutý plošticou kapsidou, slimákmi, pagaštanom konským, koralovou škvrnitosťou, plesňou sivou, medonosnou hubou.
  • Veľkolepé ako exemplár rastliny pre dramatické jarné kvitnutia. Skvele kvitnúci strom pre mestské záhrady alebo chatové záhrady .
  • Prerezávanie magnólie by sa malo vykonávať uprostred leta, keď sú plné listy
  • Opadavé magnólie sa najlepšie vysádzajú v období vegetačného pokoja, koncom jesene alebo zimy v teplejších klimatických podmienkach a skoro na jar v chladnom podnebí. Vždyzelené magnólie je najlepšie vysádzať skoro na jar. Prvých 6 až 12 mesiacov po výsadbe obom typom prospeje mulčovanie a pravidelné zavlažovanie počas teplého alebo suchého počasia.
  • Rozmnožujte odrezkami z mäkkého dreva začiatkom leta alebo polozrelými odrezkami koncom leta

Požiadavky

Otužilosť 7 – 9
Tepelné zóny 1 – 9
Klimatické zóny 3B, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24
Typ rastliny Kríky, stromy
Rodina rastlín Magnolia
Vystavenie Plné slnko, čiastočné slnko
Sezóna záujmu Jar (stredná, neskorá)
Výška 10' - 15' (3 m - 4,5 m)
Šírenie 6' – 20' (180 cm – 6 m)
Potreby vody Priemerná
Údržba Nízka
Typ pôdy Hlina, Hlina, Piesok
pH pôdy Kyslý, neutrálny
Odvodňovanie pôdy Vlhký, ale dobre odvodnený, dobre odvodnený
Charakteristika Rezané kvety, voňavé, záslužná rastlina, nápadné
Priťahuje Vtáky, Motýle
Použitie v záhrade Postele a okraje
Záhradné štýly Mesto a nádvorie,Neformálne a Chata,Tradičná záhrada

Sprievodcovia s magnóliou