Magnolia 'Susan'

Magnolia 'Susan'


Magnolia 'Susan', ideálna do malých záhrad, je pomaly rastúci opadavý ker alebo malý strom s voňavými červenofialovými kvetmi uprostred až neskorej jari. Úzke kalichovité kvety, až 5 palcov naprieč (12 cm), počítajú so 6 mierne skrútenými okvetnými lístkami, zvonka purpurovo červenými a bledšími vo vnútri. Zatiaľ čo táto magnólia kvitne predovšetkým na jar, môže sporadicky kvitnúť aj potom, keď je dostatočná vlhkosť. Listy vajcovitých, stredne zelených listov sa na jeseň sfarbujú do zlatožlta. Táto hybridná magnólia kvitne v ranom veku a vytvára elegantný malý exemplár stromu.

'Susan' je kríženec Magnolia liliiflora 'Nigra' a Magnolia stellata 'Rosea'. Patrí do série Little Girl (' Ann ', 'Betty', 'Jane', 'Judy', ' Pinkie ', 'Randy', 'Ricki' a ' Susan ') hybridných magnólií vyvinutých v Národnom arboréte v polovici 50. rokov 20. storočia. Keďže tieto rastliny kvitnú asi o 2-4 týždne neskôr ako Magnolia stellata a Magnolia x soulangeana, zvyčajne uniknú potenciálnemu poškodeniu svojich pekných kvetov neskorými jarnými mrazmi.

  • Rastie s kompaktným vzpriameným habitom do výšky a šírky 8-12 stôp (2-4 m)
  • Víťaz prestížneho Cena za zásluhy o záhradu Kráľovskej záhradníckej spoločnosti.
  • A plné slnko až polotieň ľubovník, táto rastlina sa najlepšie pestuje dôsledne vlhký , mierne kyslé , organicky bohaté , dobre odvodnené pôdy . Magnólie sú adaptabilné na hlinitú, hlinitú alebo piesočnatú pôdu, ale väčšina z nich rastie zle vo vlhkých alebo zle odvodnených pôdach. Poskytnite miesto chránené pred chladným a suchým vetrom, pretože púčiky a kvety môžu byť poškodené studeným vetrom. Neskoré mrazy môžu poškodiť aj puky kvetov.
  • Môže byť napadnutý šupinovým hmyzom, koralovou škvrnitosťou, medovou hubou a hnilobou koreňov phytophthora.
  • Veľkolepé ako exemplár rastliny pre dramatické jarné kvitnutia. Skvele kvitnúci strom pre mestské záhrady alebo chatové záhrady .
  • Prerezávanie magnólie by sa malo vykonávať uprostred leta, keď sú plné listy
  • Opadavé magnólie sa najlepšie vysádzajú v období vegetačného pokoja, koncom jesene alebo zimy v teplejších klimatických podmienkach a skoro na jar v chladnom podnebí. Vždyzelené magnólie je najlepšie vysádzať skoro na jar. Prvých 6 až 12 mesiacov po výsadbe obom typom prospeje mulčovanie a pravidelné zavlažovanie počas teplého alebo suchého počasia.
  • Rozmnožujte sa odrezkami z mäkkého dreva na jar alebo začiatkom leta alebo polozrelými odrezkami koncom leta a na jeseň

Požiadavky

Otužilosť 3 – 8
Tepelné zóny 1 – 8
Klimatické zóny 2B, 3, 3A, 3B, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24
Typ rastliny Kríky, stromy
Rodina rastlín Magnolia
Vystavenie Plné slnko, čiastočné slnko
Sezóna záujmu Jar (stredná, neskorá)
Výška 8' – 12' (240 cm – 3,6 m)
Šírenie 8' – 12' (240 cm – 3,6 m)
Potreby vody Priemerná
Údržba Nízka
Typ pôdy Hlina, Hlina, Piesok
pH pôdy Kyslý, neutrálny
Odvodňovanie pôdy Vlhký, ale dobre odvodnený, dobre odvodnený
Charakteristika Rezané kvety, voňavé, záslužná rastlina, nápadné
Tolerancia Ílovitá pôda
Priťahuje Vtáky, Motýle
Použitie v záhrade Postele a okraje,Živé ploty a zásteny,Malé záhrady,Hranice na strane steny
Záhradné štýly Mesto a nádvorie,Neformálne a Chata,Tradičná záhrada

Sprievodcovia s magnóliou