Magnolia 'Vulcan'

Magnolia 'Vulcan'


Jedna z najtmavších červených magnólií, 'Vulcan' je nápadný opadavý ker alebo malý elegantný strom s bohatými, rubínovo červenými kvetmi. Nádherné kvety v tvare šálky a podšálky, ktoré kvitnú skoro alebo v polovici jari predtým, ako sa objavia lístie, sú obrovské, 25 až 30 cm, s výraznou textúrou a vytvárajú jednu z najkrajších pamiatok. keď kvitne. Voňavé, každý kvet počíta až 12 von zahnutých plátkov, ktoré sú zdobené nádychom bielej. Listy veľkých, obvajcovitých listov sú stredne zelené. 'Vulcan' má vzpriamený, úzky habit, najmä keď je mladý, takže je ideálny pre malé záhrady. Začína kvitnúť vo veľmi mladom veku, pričom kvitne viac do ružova ako do červena, ale ako „Vulcan“ dozrieva, jeho kvety sú čoraz červenšie.

  • V mladosti rastie vzpriamene, ale vekom sa zaobľuje. Môže dosiahnuť až 15 stôp na výšku (5 m) a 10 stôp na šírku (3 m)
  • A plné slnko až polotieň ľubovník, túto rastlinu je najlepšie pestovať dôsledne vlhký , mierne kyslé , organicky bohaté , dobre odvodnené pôdy . Na rast sú vhodné aj neutrálne až mierne zásadité pôdy, ak pôda zadržiava vlhkosť. Magnólie sú adaptabilné na hlinitú, hlinitú alebo piesčitú pôdu, ale väčšina z nich rastie zle vo vlhkých alebo zle odvodnených pôdach. Poskytnite miesto chránené pred chladným a suchým vetrom, pretože púčiky a kvety môžu byť poškodené studeným vetrom. Neskoré mrazy môžu poškodiť aj puky kvetov.
  • Môže byť napadnutý šupinovým hmyzom, koralovou škvrnitosťou, medovou hubou a hnilobou koreňov phytophthora.
  • Veľkolepé ako a exemplár rastliny pre dramatické jarné kvitnutia. Skvele kvitnúci strom pre mestské záhrady alebo chatové záhrady .
  • Prerezávanie magnólie by sa malo vykonávať uprostred leta, keď sú plné listy
  • Opadavé magnólie sa najlepšie vysádzajú v období vegetačného pokoja, koncom jesene alebo zimy v teplejších klimatických podmienkach a skoro na jar v chladnom podnebí. Vždyzelené magnólie je najlepšie vysádzať skoro na jar. Prvých 6 až 12 mesiacov po výsadbe obom typom prospeje mulčovanie a pravidelné zavlažovanie počas teplého alebo suchého počasia.
  • Rozmnožujte sa odrezkami z mäkkého dreva na jar alebo začiatkom leta alebo polozrelými odrezkami koncom leta a na jeseň

Požiadavky

Otužilosť 6 – 9
Tepelné zóny 5 – 9
Klimatické zóny 4, 5, 6, 7, 8, 9, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24
Typ rastliny Kríky, stromy
Rodina rastlín Magnolia
Vystavenie Plné slnko, čiastočné slnko
Sezóna záujmu jar (skoro, stred)
Výška 10' - 15' (3 m - 4,5 m)
Šírenie 8' - 10' (240 cm - 3 m)
Potreby vody Priemerná
Údržba Nízka
Typ pôdy Hlina, Hlina, Piesok
pH pôdy Kyslé, alkalické, neutrálne
Odvodňovanie pôdy Vlhký, ale dobre odvodnený
Charakteristika Rezané kvety, voňavé, nápadné
Tolerancia Ílovitá pôda
Priťahuje Vtáky, Motýle
Použitie v záhrade Postele a okraje,Terasa a kontajnery,Malé záhrady
Záhradné štýly Mesto a nádvorie,Neformálne a Chata,Tradičná záhrada

Sprievodcovia s magnóliou