Magnolia 'Yellow Bird'

Magnolia 'Yellow Bird'

Magnolia × brooklynensis 'Yellow Bird'


Magnolia 'Yellow Bird', považovaná za jednu z najlepších žltokvetých magnólií, je vzpriamený, kužeľovitý až pyramídový, opadavý ker alebo strom úchvatnej krásy v plnom kvete. Hromady kalichovitých, citrónovo žltých kvetov s priemerom 7 cm (3 palce) sa objavujú koncom jari, keď sa objavujú nové listy. Ak sa drží vzpriamene, každý slnečný kvet má až 6 lupeňov a môže trvať až 3 týždne. Lístie eliptických zelených listov sa na jeseň mení na zlatohnedú.

'Yellow Bird', predstavený Brooklynskou botanickou záhradou v roku 1981, je hybrid magnólie pochádzajúci z kríženia medzi M. acuminata var. subcordata a M. x brooklynensis ‘Evamaria’.

  • Dorastá do výšky 40 stôp (12 m) a šírky 30 stôp (9 m)
  • A plné slnko až polotieň ľubovník, táto rastlina sa najlepšie pestuje dôsledne vlhký , mierne kyslé , organicky bohaté , dobre odvodnené pôdy . Na rast sú vhodné aj neutrálne až mierne zásadité pôdy. Magnólie sú adaptabilné na hlinitú, hlinitú alebo piesočnatú pôdu, ale väčšina z nich rastie zle vo vlhkých alebo zle odvodnených pôdach. Poskytnite miesto chránené pred chladným a suchým vetrom, pretože púčiky a kvety môžu byť poškodené studeným vetrom. Neskoré mrazy môžu poškodiť aj puky kvetov.
  • Môže byť napadnutý plošticou kapsidou, slimákmi, pagaštanom konským, koralovou škvrnitosťou, plesňou sivou, medonosnou hubou.
  • Veľkolepé ako exemplár rastliny pre dramatické jarné kvitnutia. Skvele kvitnúci strom pre mestské záhrady alebo chatové záhrady .
  • Prerezávanie magnólie by sa malo vykonávať uprostred leta, keď sú plné listy
  • Opadavé magnólie sa najlepšie vysádzajú v období vegetačného pokoja, koncom jesene alebo zimy v teplejších klimatických podmienkach a skoro na jar v chladnom podnebí. Vždyzelené magnólie je najlepšie vysádzať skoro na jar. Prvých 6 až 12 mesiacov po výsadbe obom typom prospeje mulčovanie a pravidelné zavlažovanie počas teplého alebo suchého počasia.
  • Rozmnožujte sa odrezkami z mäkkého dreva začiatkom leta alebo polozrelými odrezkami koncom leta

Požiadavky

Otužilosť 4 – 8
Tepelné zóny 5 – 9
Klimatické zóny 3B, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24
Typ rastliny Kríky, stromy
Rodina rastlín Magnolia
Vystavenie Plné slnko, čiastočné slnko
Sezóna záujmu jar (neskoro)
Výška 30' – 40' (9m – 12m)
Šírenie 25' – 30' (7,5 m – 9 m)
Potreby vody Priemerná
Údržba Nízka
Typ pôdy Hlina, Hlina, Piesok
pH pôdy Kyslý, neutrálny
Odvodňovanie pôdy Vlhký, ale dobre odvodnený, dobre odvodnený
Charakteristika Rezané kvety, voňavé, nápadné
Priťahuje Vtáky, Motýle
Použitie v záhrade Postele a okraje
Záhradné štýly Mesto a nádvorie,Neformálne a Chata,Tradičná záhrada

Sprievodcovia s magnóliou