Miscanthus sinensis 'Gracillimus' (strieborná tráva čínska)

Miscanthus sinensis 'Gracillimus' (strieborná tráva čínska)

Dievčina 'Gracillimus', Eulalia 'Gracillimus', čínska strieborná tráva 'Gracillimus', japonská strieborná tráva 'Gracillimus'


Jedna z najobľúbenejších odrôd čínskych strieborných tráv, Miscanthus sinensis 'Gracillimus' je veľkolepá okrasná tráva pestovaná pre svoje bohaté, purpurovo sčervenané kvetné chocholy vystavované koncom leta. Dozrievaním sa jemne menia na strieborné a poskytujú vynikajúci zimný záujem. Pôvabne sa týčia nad elegantným lístím úzkych, klenutých, zelených listov s bielymi strednými rebrami. Úžasné ohnisko v záhrade!

  • Ľahko rastie v krásnom, hustom zhluku podobnom fontáne, až do výšky 5-6 stôp (150-180 cm) a šírky 3-4 stopy (90-120 cm).
  • Najlepšie účinkuje v plné slnko v stredne úrodná , vlhký , dobre odvodnené pôdy . Chráňte pred nadmernou zimnou vlhkosťou. Odoláva suchu a soli po založení.
  • Veľmi všestranný, dá sa použiť ako ladný akcentná rastlina v záhrade, hromadne vytvárať zásteny alebo živé ploty , zasadený v hranice , pobrežné záhrady , mestské záhrady, chatové záhrady alebo výsadby prérií .
  • Táto čínska strieborná tráva je všeobecne bez škodcov a chorôb . to je odolný voči jeleňom a králikom ale priťahuje vtákov .
  • Na konci zimy odrežte lístie až k zemi predtým, ako sa objavia nové výhonky. Rozmnožujte semenami zasiatymi do kvetináčov v chladnom ráme na jar alebo delením na jar.
  • Druhová forma Miscanthus sinensis pochádza z Ázie invazívne vo viacerých štátoch USA . Invazívny potenciál je menej znepokojujúci pre mnohé z jej okrasných kultivarov, z ktorých niektoré sú sterilné. Všeobecne však platí, že na svojom pozemku nevysádzajte viac ako jeden kultivar a používajte iba vegetatívne rozmnožený kultivar, ktorý vo vašej oblasti nepreukázal žiadne alebo len malé známky samonásevu.
  • Objavte krásne alternatívy pôvodných rastlín v USA .

Požiadavky

Otužilosť 5 – 9
Tepelné zóny 1 – 9
Klimatické zóny 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24
Typ rastliny Okrasné trávy
Rodina rastlín Miscanthus - panenské trávy
Vystavenie Plné slnko
Sezóna záujmu leto (neskoro)
jeseň
Zima
Výška 5' – 6' (150 cm – 180 cm)
Šírenie 3' – 4' (90 cm – 120 cm)
Medzery 48' – 60' (120 cm – 150 cm)
Potreby vody Priemerná
Údržba Nízka
Typ pôdy Krieda, hlina, hlina, piesok
pH pôdy Kyslé, alkalické, neutrálne
Odvodňovanie pôdy Vlhký, ale dobre odvodnený, dobre odvodnený
Charakteristika Sušené aranžmány, rezané kvety, nápadné
Tolerancia Jeleň, sucho, králik, suchá pôda, soľ
Priťahuje Vtáky
Použitie v záhrade Postele a okraje,Živé ploty a zásteny
Záhradné štýly Mesto a nádvorie,Pobrežná záhrada,Neformálne a Chata,Moderná záhrada,Préria a lúka