Miscanthus sinensis 'Kaskade' (čínska strieborná tráva)

Miscanthus sinensis 'Kaskade' (čínska strieborná tráva)

Dievčenská tráva „Kaskade“, Eulalia „Kaskade“, čínska strieborná tráva „Kaskade“


Vysoká a robustná, ocenená čínska strieborná tráva „Kaskade“ (Miscanthus sinensis) je pozoruhodná okrasná tráva pestovaná pre svoje veľké, kaskádovité, ružovo-ružové kvety, ktoré sú vystavené od polovice neskorého leta. Ako dozrievajú, jemne sa menia na striebristo biele a poskytujú dobrý zimný záujem. Elegantne sa týčia vysoko nad listami úzkych, klenutých zelených listov s výraznými bielymi strednými rebrami, ktoré sa na jeseň sfarbujú do sýtych medenočervených a bronzových odtieňov a potom vybielia na cín.

  • Príjemca prestížneho Cena za zásluhy o záhradu Kráľovskej záhradníckej spoločnosti.
  • Opadavá, táto trváca tráva ľahko rastie v hustej, vzpriamenej výške 6-7 stôp (180-210 cm), zaoblenej fontáne. Jeho lístie s jemnou textúrou sa nádherne vyníma v záhrade a pôvabne sa hojdá v najmenšom vánku a jemne zjemňuje každú krajinu
  • Najlepšie účinkuje v plné slnko v stredne úrodná , vlhký , dobre odvodnené pôdy . Chráňte pred nadmernou zimnou vlhkosťou. Odoláva suchu a soli po založení.
  • Veľmi všestranný, dá sa použiť ako ladný akcentná rastlina v záhrade, hromadne vytvárať zásteny alebo živé ploty , alebo zasadené v hranice , pobrežné záhrady , mestské záhrady, chatové záhrady, alebo výsadby prérií .
  • Táto čínska strieborná tráva je všeobecne bez škodcov a chorôb . to je odolný voči jeleňom a králikom ale priťahuje vtákov .
  • Na konci zimy odrežte lístie až k zemi predtým, ako sa objavia nové výhonky. Rozmnožujte semenami zasiatymi do kvetináčov v chladnom ráme na jar alebo delením na jar.
  • Druhová forma Miscanthus sinensis pochádza z Ázie invazívne vo viacerých štátoch USA . Invazívny potenciál je menej znepokojujúci pre mnohé z jej okrasných kultivarov, z ktorých niektoré sú sterilné. Všeobecne však platí, že na svojom pozemku nevysádzajte viac ako jeden kultivar a používajte iba vegetatívne rozmnožený kultivar, ktorý vo vašej oblasti nepreukázal žiadne alebo len malé známky samonásevu.
  • Objavte krásne alternatívy pôvodných rastlín v USA .

Požiadavky

Otužilosť 5 – 9
Tepelné zóny 1 – 9
Klimatické zóny 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24
Typ rastliny Okrasné trávy
Rodina rastlín Miscanthus - panenské trávy
Vystavenie Plné slnko
Sezóna záujmu Leto (stred, neskoro)
jeseň
Zima
Výška 6' – 7' (180 cm – 210 cm)
Šírenie 3' – 4' (90 cm – 120 cm)
Medzery 48' – 60' (120 cm – 150 cm)
Potreby vody Priemerná
Údržba Nízka
Typ pôdy Krieda, hlina, hlina, piesok
pH pôdy Kyslé, alkalické, neutrálne
Odvodňovanie pôdy Vlhký, ale dobre odvodnený, dobre odvodnený
Charakteristika Sušené aranžmány, rezané kvety, záslužná rastlina, nápadné
Tolerancia Jeleň, Sucho, Králik, Soľ
Priťahuje Vtáky
Použitie v záhrade Postele a okraje,Živé ploty a zásteny
Záhradné štýly Mesto a nádvorie,Pobrežná záhrada,Neformálne a Chata,Moderná záhrada,Préria a lúka