Miscanthus sinensis 'Kleine Fontane' (čínska strieborná tráva)

Miscanthus sinensis 'Kleine Fontane' (čínska strieborná tráva)

Maiden Grass 'Little Fontane', Eulalia 'Little Fontane', Čínska strieborná tráva 'Little Fontane', Japonská strieborná tráva 'Little Fontane'


Kompaktná a voľne kvitnúca, ocenená čínska strieborná tráva „Kleine Fontane“ (Miscanthus sinensis) alebo „Little Fountain“ v angličtine, je krásna okrasná tráva s atraktívnymi, vzdušnými chocholmi, ktoré v polovici až neskorého leta vychádzajú do červena a menia sa na lesklo striebro. - biela na jeseň. Zostávajú atraktívne po celú zimu a vyrastajú nad pôvabnými listami úzkych, klenutých zelených listov zdobených bielymi strednými rebrami. Listy sa na jeseň sfarbujú do pútavých žltých odtieňov. S touto atraktívnou panenskou trávou, ktorá sa krásne vyníma v záhrade a poskytuje nádherný zimný záujem, možno budete chcieť zaobchádzať s touto atraktívnou rastlinou. Ideálne pre malé záhrady.

  • Príjemca prestížneho Cena za zásluhy o záhradu Kráľovskej záhradníckej spoločnosti.
  • Opadavá, táto trváca tráva ľahko rastie v hustých, vzpriamených trsoch do výšky 4 – 6 stôp (120 – 180 cm) a šírky 2 – 3 stopy (60 – 90 cm).
  • Najlepšie účinkuje v plné slnko v stredne úrodná , vlhký , dobre odvodnené pôdy . Chráňte pred nadmernou zimnou vlhkosťou. Odoláva suchu a soli po založení.
  • Veľmi všestranný, dá sa použiť ako ladný akcentná rastlina v záhrade, hromadne vytvárať zásteny alebo živé ploty , zasadený v hranice , pobrežné záhrady , mestské záhrady, chatové záhrady alebo výsadby prérií .
  • Táto čínska strieborná tráva je všeobecne bez škodcov a chorôb . to je odolný voči jeleňom a králikom ale priťahuje vtákov .
  • Na konci zimy odrežte lístie až k zemi predtým, ako sa objavia nové výhonky. Rozmnožujte semenami zasiatymi do kvetináčov v chladnom ráme na jar alebo delením na jar.
  • Druhová forma Miscanthus sinensis pochádza z Ázie invazívne vo viacerých štátoch USA . Invazívny potenciál je menej znepokojujúci pre mnohé z jej okrasných kultivarov, z ktorých niektoré sú sterilné. Všeobecne však platí, že na svojom pozemku nevysádzajte viac ako jeden kultivar a používajte iba vegetatívne rozmnožený kultivar, ktorý vo vašej oblasti nepreukázal žiadne alebo len malé známky samonásevu.
  • Objavte krásne alternatívy pôvodných rastlín v USA .

Požiadavky

Otužilosť 5 – 9
Tepelné zóny 1 – 9
Klimatické zóny 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24
Typ rastliny Okrasné trávy
Rodina rastlín Miscanthus - panenské trávy
Vystavenie Plné slnko
Sezóna záujmu Leto (stred, neskoro)
jeseň
Zima
Výška 4' – 6' (120 cm – 180 cm)
Šírenie 2' – 3' (60 cm – 90 cm)
Medzery 36' – 72' (90 cm – 180 cm)
Potreby vody Priemerná
Údržba Nízka
Typ pôdy Krieda, hlina, hlina, piesok
pH pôdy Kyslé, alkalické, neutrálne
Odvodňovanie pôdy Vlhký, ale dobre odvodnený, dobre odvodnený
Charakteristika Sušené aranžmány, rezané kvety, záslužná rastlina, nápadné
Tolerancia Jeleň, Sucho, Králik, Soľ
Priťahuje Vtáky
Použitie v záhrade Postele a okraje,Živé ploty a zásteny
Záhradné štýly Mesto a nádvorie,Pobrežná záhrada,Neformálne a Chata,Moderná záhrada,Préria a lúka