Miscanthus sinensis 'Kleine Silberspinne' (čínska strieborná tráva)

Miscanthus sinensis 'Kleine Silberspinne' (čínska strieborná tráva)

Maiden Grass 'Malý strieborný pavúk', Eulalia 'Malý strieborný pavúk', čínska strieborná tráva 'malý strieborný pavúk', japonská strieborná tráva 'malý strieborný pavúk', Miscanthus sinensis 'malý strieborný pavúk'


Celkom kompaktná, ocenená čínska strieborná tráva „Kleine Silberspinne“ (Miscanthus sinensis) alebo „Little Silver Spider“ v angličtine, je pozoruhodná okrasná tráva z mnohých dôvodov. Po prvé, vďaka svojej skromnej veľkosti je mimoriadne užitočný v krajine a je ideálny pre malé záhrady. Po druhé, jeho lístie s jemnou textúrou, ktoré pozostáva z klenutých úzkych zelených listov s bielymi strednými rebrami, sa na jeseň mení na teplé červeno-bronzové odtiene a vytvára nádherný tvar fontány, ktorý krásne vynikne a pôvabne sa hojdá pri najmenšom vánku. Nakoniec sa koncom leta objavia pôvabné, červenkasté chocholy kvetov, ktoré sa s dozrievaním jemne zmenia na svetlohnedé a poskytujú nádherný zimný záujem. Veľmi užitočná okrasná tráva!

  • Príjemca prestížneho Cena za zásluhy o záhradu Kráľovskej záhradníckej spoločnosti.
  • Táto opadavá čínska strieborná tráva sa dá ľahko pestovať v hustom, vzpriamenom trse až do výšky 4 stopy (120 cm) a šírky 2-3 stopy (60-90 cm).
  • Najlepšie účinkuje v plné slnko v stredne úrodná , vlhký , dobre odvodnené pôdy . Chráňte pred nadmernou zimnou vlhkosťou. Odoláva suchu a soli po založení.
  • Veľmi všestranný, dá sa použiť ako ladný akcentná rastlina v záhrade, hromadne vytvárať zásteny alebo živé ploty , zasadený v hranice , pobrežné záhrady , mestské záhrady, chatové záhrady alebo výsadby prérií .
  • Táto čínska strieborná tráva je všeobecne bez škodcov a chorôb . to je odolný voči jeleňom a králikom ale priťahuje vtákov .
  • Na konci zimy odrežte lístie až k zemi predtým, ako sa objavia nové výhonky. Rozmnožujte semenami zasiatymi do kvetináčov v chladnom ráme na jar alebo delením na jar.
  • Druhová forma Miscanthus sinensis pochádza z Ázie invazívne vo viacerých štátoch USA . Invazívny potenciál je menej znepokojujúci pre mnohé z jej okrasných kultivarov, z ktorých niektoré sú sterilné. Všeobecne však platí, že na svojom pozemku nevysádzajte viac ako jeden kultivar a používajte iba vegetatívne rozmnožený kultivar, ktorý vo vašej oblasti nepreukázal žiadne alebo len malé známky samonásevu.
  • Objavte krásne alternatívy pôvodných rastlín v USA .

Požiadavky

Otužilosť 5 – 9
Tepelné zóny 1 – 9
Klimatické zóny 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24
Typ rastliny Okrasné trávy
Rodina rastlín Miscanthus - panenské trávy
Vystavenie Plné slnko
Sezóna záujmu leto (neskoro)
jeseň
Zima
Výška 3' – 4' (90 cm – 120 cm)
Šírenie 2' – 3' (60 cm – 90 cm)
Medzery 24' – 36' (60 cm – 90 cm)
Potreby vody Priemerná
Údržba Nízka
Typ pôdy Krieda, hlina, hlina, piesok
pH pôdy Kyslé, alkalické, neutrálne
Odvodňovanie pôdy Vlhký, ale dobre odvodnený, dobre odvodnený
Charakteristika Sušené aranžmány, rezané kvety, záslužná rastlina, nápadné
Tolerancia Jeleň, Sucho, Králik, Soľ
Priťahuje Vtáky
Použitie v záhrade Postele a okraje,Živé ploty a zásteny,Terasa a kontajnery
Záhradné štýly Mesto a nádvorie,Pobrežná záhrada,Neformálne a Chata,Moderná záhrada,Préria a lúka