Miscanthus sinensis 'Little Kitten' (čínska strieborná tráva)

Miscanthus sinensis 'Little Kitten' (čínska strieborná tráva)

Maiden Grass 'Little Kitten', Eulalia 'Little Kitten', Čínska Silver Grass 'Little Kitten', Japonská strieborná tráva 'Little Kitten'


Mimoriadne kompaktné mačiatko z čínskej striebornej trávy (Miscanthus sinensis) je ideálne pre malé záhrady. Jeho lístie s jemnou textúrou, ktoré pozostáva z klenutých úzkych zelených listov, sa na jeseň mení na zlatohnedé odtiene a vytvára nádherný tvar fontány, ktorý krásne vynikne a pôvabne sa hojdá pri najmenšom vánku. Koncom leta sa objavujú pôvabné, ružovo alebo do červena sfarbené, striebristé, krémovo biele chocholy kvetov, ktoré sa s dozrievaním jemne zmenia na svetlohnedé a poskytujú nádherný zimný záujem. Veľmi užitočná okrasná tráva!

  • Táto opadavá čínska strieborná tráva sa dá ľahko pestovať v hustých, vzpriamených trsoch až do výšky 3 stopy (90 cm) a šírky 45-60 cm.
  • Najlepšie účinkuje v plné slnko v stredne úrodná , vlhký , dobre odvodnené pôdy . Chráňte pred nadmernou zimnou vlhkosťou. Odoláva suchu a soli po založení.
  • Veľmi všestranný, dá sa použiť ako ladný akcentná rastlina v záhrade, hromadne vytvárať zásteny alebo živé ploty , zasadený v hranice , pobrežné záhrady , mestské záhrady, chatové záhrady alebo výsadby prérií .
  • Táto čínska strieborná tráva je všeobecne bez škodcov a chorôb . to je odolný voči jeleňom a králikom ale priťahuje vtákov .
  • Na konci zimy odrežte lístie až k zemi predtým, ako sa objavia nové výhonky. Rozmnožujte semenami zasiatymi do kvetináčov v chladnom ráme na jar alebo delením na jar.
  • Druhová forma Miscanthus sinensis pochádza z Ázie invazívne vo viacerých štátoch USA . Invazívny potenciál je menej znepokojujúci pre mnohé z jej okrasných kultivarov, z ktorých niektoré sú sterilné. Všeobecne však platí, že na svojom pozemku nevysádzajte viac ako jeden kultivar a používajte iba vegetatívne rozmnožený kultivar, ktorý vo vašej oblasti nepreukázal žiadne alebo len malé známky samonásevu.
  • Objavte krásne alternatívy pôvodných rastlín v USA .

Požiadavky

Otužilosť 5 – 9
Tepelné zóny 1 – 9
Klimatické zóny 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24
Typ rastliny Okrasné trávy
Rodina rastlín Miscanthus - panenské trávy
Vystavenie Plné slnko
Sezóna záujmu leto (neskoro)
jeseň
Zima
Výška 2' – 3' (60 cm – 90 cm)
Šírenie 1' – 2' (30 cm – 60 cm)
Medzery 18' – 24' (45 cm – 60 cm)
Potreby vody Priemerná
Údržba Nízka
Typ pôdy Krieda, hlina, hlina, piesok
pH pôdy Kyslé, alkalické, neutrálne
Odvodňovanie pôdy Vlhký, ale dobre odvodnený, dobre odvodnený
Charakteristika Sušené aranžmány, rezané kvety, nápadné
Tolerancia Jeleň, Sucho, Králik, Soľ
Priťahuje Vtáky
Použitie v záhrade Postele a okraje,Živé ploty a zásteny,Terasa a kontajnery,Malé záhrady
Záhradné štýly Mesto a nádvorie,Pobrežná záhrada,Štrk a skalka,Neformálne a Chata,Moderná záhrada,Préria a lúka