Miscanthus sinensis 'Silberfeder' (čínska strieborná tráva)

Miscanthus sinensis 'Silberfeder' (čínska strieborná tráva)

Panenská tráva 'Silberfeder', Eulalia 'Silberfeder', čínska strieborná tráva 'Silberfeder', japonská strieborná tráva 'Silberfeder', 'Silver Feather' Maiden Grass


Spoľahlivá a robustná, ocenená čínska strieborná tráva „SilberFeder“ (Miscanthus sinensis) alebo „Silver Feather“ v angličtine, je pôsobivá okrasná tráva s vysokými, vzdušnými chocholmi, ktoré sa koncom leta objavujú ako trblietavé ružovo-strieborné a menia sa na strieborno-biele. na jeseň. Zostávajú atraktívne počas celej zimy a vyrastajú nad pôvabným pestrým lístím klenutých zelených listov s tenkými bielymi strednými rebrami po dĺžke každého listu, ktoré sa na jeseň sfarbujú do krásneho pšeničného odtieňa. S touto atraktívnou čínskou striebornou trávou, ktorá sa krásne vyníma v záhrade a poskytuje nádherný zimný záujem, by ste mohli zaobchádzať ako s exemplárnou rastlinou.

  • Príjemca prestížneho Cena za zásluhy o záhradu Kráľovskej záhradníckej spoločnosti.
  • Opadavá, táto trváca tráva ľahko rastie v hustých, vzpriamených trsoch až do výšky 8 stôp (240 cm) a šírky 5 stôp (150 cm). Doprajte mu dostatok miesta, pretože jeho zaoblený klenutý kopec lístia zaberá miesto!
  • Najlepšie účinkuje v plné slnko v stredne úrodná , vlhký , dobre odvodnené pôdy . Chráňte pred nadmernou zimnou vlhkosťou. Odoláva suchu a soli po založení.
  • Veľmi všestranný, dá sa použiť ako ladný akcentná rastlina v záhrade, hromadne vytvárať zásteny alebo živé ploty , alebo zasadené v hranice , pobrežné záhrady , mestské záhrady, chatové záhrady, alebo výsadby prérií .
  • Táto čínska strieborná tráva je všeobecne bez škodcov a chorôb . to je odolný voči jeleňom a králikom ale priťahuje vtákov .
  • Na konci zimy odrežte lístie až k zemi predtým, ako sa objavia nové výhonky. Rozmnožujte semenami zasiatymi do kvetináčov v chladnom ráme na jar alebo delením na jar.
  • Druhová forma Miscanthus sinensis pochádza z Ázie invazívne vo viacerých štátoch USA . Invazívny potenciál je menej znepokojujúci pre mnohé z jej okrasných kultivarov, z ktorých niektoré sú sterilné. Všeobecne však platí, že na svojom pozemku nevysádzajte viac ako jeden kultivar a používajte iba vegetatívne rozmnožený kultivar, ktorý vo vašej oblasti nepreukázal žiadne alebo len malé známky samonásevu.
  • Objavte krásne alternatívy pôvodných rastlín v USA .

Požiadavky

Otužilosť 4 – 9
Tepelné zóny 1 – 9
Klimatické zóny 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24
Typ rastliny Okrasné trávy
Rodina rastlín Miscanthus - panenské trávy
Vystavenie Plné slnko
Sezóna záujmu leto (neskoro)
jeseň
Zima
Výška 6' – 8' (180 cm – 240 cm)
Šírenie 4' – 5' (120 cm – 150 cm)
Medzery 60' – 72' (150 cm – 180 cm)
Potreby vody Priemerná
Údržba Nízka
Typ pôdy Krieda, hlina, hlina, piesok
pH pôdy Kyslé, alkalické, neutrálne
Odvodňovanie pôdy Vlhký, ale dobre odvodnený, dobre odvodnený
Charakteristika Sušené aranžmány, rezané kvety, záslužná rastlina, nápadné
Tolerancia Jeleň, Sucho, Králik, Soľ
Priťahuje Vtáky
Použitie v záhrade Postele a okraje,Živé ploty a zásteny
Záhradné štýly Mesto a nádvorie,Pobrežná záhrada,Neformálne a Chata,Moderná záhrada,Préria a lúka