Miscanthus sinensis 'Yakushima Dwarf' (čínska strieborná tráva)

Miscanthus sinensis 'Yakushima Dwarf' (čínska strieborná tráva)

Panenská tráva „Trpaslík Jakušimský“, Eulalia „Trpaslík Jakušimský“, Čínska strieborná tráva „Trpaslík Jakušimský“


Celkom kompaktná trpasličí čínska strieborná tráva 'Yakushima Dwarf' (Miscanthus sinensis) je pozoruhodná okrasná tráva z mnohých dôvodov. Po prvé, jeho skromná veľkosť ho robí mimoriadne užitočným v krajine. Po druhé, jeho lístie s jemnou textúrou, ktoré pozostáva z klenutých striebristo-zelených listov nesených na krátkych vzpriamených stonkách, vytvára nádherný tvar fontány, ktorý krásne vynikne a pôvabne sa hojdá pri najmenšom vánku, čím jemne zjemňuje každú krajinu.

  • Kvitnúce od konca leta do jesene, 'Yakushima Dwarf' vykazuje chocholovité metliny dlhotrvajúcich, ružovo-hnedých hodvábnych kláskov, ktoré sa dozrievaním jemne menia na striebristo biele a poskytujú dobrý zimný záujem.
  • Táto nápadná okrasná tráva, ktorá sa zriedka trasie, sa dá ľahko pestovať v hustom, vzpriamenom, 90 až 120 cm vysokom, zaoblenom, fontáne podobnom trse so šírkou asi 90 cm.
  • Najlepšie účinkuje v plné slnko v stredne úrodná , vlhký , dobre odvodnené pôdy . Chráňte pred nadmernou zimnou vlhkosťou. Odoláva suchu a soli po založení.
  • Veľmi všestranný, dá sa použiť ako ladný akcentná rastlina v záhrade, hromadne vytvárať zásteny alebo živé ploty , alebo zasadené v hranice , pobrežné záhrady , mestské záhrady, chatové záhrady, alebo výsadby prérií .
  • Táto čínska strieborná tráva je všeobecne bez škodcov a chorôb . to je odolný voči jeleňom a králikom ale priťahuje vtákov .
  • Na konci zimy odrežte lístie až k zemi predtým, ako sa objavia nové výhonky. Rozmnožujte semenami zasiatymi do kvetináčov v chladnom ráme na jar alebo delením na jar.
  • Druhová forma Miscanthus sinensis pochádza z Ázie invazívne vo viacerých štátoch USA . Invazívny potenciál je menej znepokojujúci pre mnohé z jej okrasných kultivarov, z ktorých niektoré sú sterilné. Všeobecne však platí, že na svojom pozemku nevysádzajte viac ako jeden kultivar a používajte iba vegetatívne rozmnožený kultivar, ktorý vo vašej oblasti nepreukázal žiadne alebo len malé známky samonásevu.
  • Objavte krásne alternatívy pôvodných rastlín v USA .

Požiadavky

Otužilosť 5 – 9
Tepelné zóny 1 – 9
Klimatické zóny 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24
Typ rastliny Okrasné trávy
Rodina rastlín Miscanthus - panenské trávy
Vystavenie Plné slnko
Sezóna záujmu leto (neskoro)
jeseň
Zima
Výška 3' – 4' (90 cm – 120 cm)
Šírenie 2' – 3' (60 cm – 90 cm)
Medzery 36' – 48' (90 cm – 120 cm)
Potreby vody Priemerná
Údržba Nízka
Typ pôdy Krieda, hlina, hlina, piesok
pH pôdy Kyslé, alkalické, neutrálne
Odvodňovanie pôdy Vlhký, ale dobre odvodnený, dobre odvodnený
Charakteristika Sušené aranžmány, rezané kvety, nápadné
Tolerancia Jeleň, Sucho, Králik, Soľ
Priťahuje Vtáky
Použitie v záhrade Postele a okraje,Živé ploty a zásteny,Terasa a kontajnery
Záhradné štýly Mesto a nádvorie,Pobrežná záhrada,Neformálne a Chata,Moderná záhrada,Préria a lúka