Narcis 'Actaea' (poetický narcis)

Narcis 'Actaea' (poetický narcis)

Narcis 'Actaea', poeticus Narcis 'Actaea', jarné cibuľky, jarné kvety


Voňavý, niekoľkonásobne ocenený Narcissus 'Actaea' (básnikový narcis) má elegantné, čisto biele kvety, až 8 cm široké, ozdobené šiestimi širokými okvetnými lístkami a drobnými, červeno-lemovanými, zlatožltými pohármi. Kvitnúce v polovici až neskorej jari, jeden kvet na stonke, kvety sa týčia na vrchole zhluku úzkych listov v tvare pásika. Skvelý na slnečnom okraji, tento narcis funguje lepšie vo vlhkých, zle odvodnených oblastiach ako väčšina narcisov. Vďaka svojej sladkej vôni vytvára vynikajúce rezané kvety.

  • Tento narcis dorastá do výšky 18 palcov (45 cm). naturalizovať no a množte sa rok čo rok!
  • Táto trváca cibuľka je príjemcom prestížneho Cena za zásluhy o záhradu Kráľovskej záhradníckej spoločnosti a veľmi žiadaný Wister Award z Americkej spoločnosti pre narcisy.
  • Ľahko pestované v priemer , stredná vlhkosť , dobre odvodnené pôdy v plné slnko alebo čiastočný tieň . Počas vegetačného obdobia udržiavajte pôdu vlhkú, ale znížte zalievanie, keď lístie začne odumierať. Viac znáša tieň a ťažkú, vlhkú pôdu ako iné narcisy.
  • Vítaný doplnok k postele a hranice , kontajnerov , okolo kríkov , a pod listnatými stromami . Pri hromadnej výsadbe alebo zmiešaní s inými kvitnúcimi cibuľkami poskytujú veľkolepé farebné záblesky. Pre najlepší vizuálny dojem, pestovať v skupinách (najmenej 6 žiaroviek). Vynikajúce ako rezané kvety .
  • Jeleň a odolný voči králikom !
  • Byť vysadené na jeseň
  • Požitie môže spôsobiť vážne nepohodlie. Môže tiež dráždiť pokožku.
  • Toxický pre psov, toxický pre mačky, toxický pre kone.
  • Narcis básnik skupina zahŕňa veľké a silne voňavé narcisy s elegantnými a krásnymi kvetmi, zdobené lesklými bielymi lupienkami, veľmi malými červenými žltými pohármi a zelenými očami. Kvitnúce koncom jari, zvyčajne jeden kvet na stonke, sa týmto narcisom darí vo vlhkej pôde a vyzerajú nádherne naturalizované vo vysokých trávach alebo vedľa niekoľkých listnatých stromov.

Zistite, ako sadiť, pestovať a starať sa o narcisy

Zistite, kedy, ako a kde zasadiť cibuľky narcisov. Zistite, čo robiť po odkvitnutí a ako si najlepšie užiť bohaté kvety.Čítaj viac


Požiadavky

Otužilosť 3 – 9
Tepelné zóny 1 – 9
Klimatické zóny 1, 1A, 1B, 2, 2A, 2B, 3, 3A, 3B, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, A2, A3
Typ rastliny Žiarovky
Rodina rastlín Narcis - narcisy
Vystavenie Plné slnko, čiastočné slnko
Sezóna záujmu Jar (stredná, neskorá)
Výška 1' – 2' (30 cm – 60 cm)
Šírenie 2' – 3' (5 cm – 7 cm)
Medzery 3' (7 cm)
Hĺbka 7' (17 cm)
Potreby vody Priemerná
Údržba Nízka
Typ pôdy Krieda, hlina, hlina, piesok
pH pôdy Kyslé, alkalické, neutrálne
Odvodňovanie pôdy Vlhký, ale dobre odvodnený, dobre odvodnený
Charakteristika Rezané kvety, voňavé, záslužná rastlina, nápadné
Tolerancia Jeleň, sucho, králik
Použitie v záhrade Postele a okraje,Terasa a kontajnery,Podsadba ruží a kríkov
Záhradné štýly Mesto a nádvorie,Neformálne a Chata,Préria a lúka,Tradičná záhrada