New England Assters

New England Assters

New England Aster, New England American-Aster, Michaelmas Daisy, New-Anglické symphyotrichum


Aster novae-angliae (Aster z Nového Anglicka), jedna z najvyšších a najpozoruhodnejších z astier, je robustná, vzpriamená trvalka pýšiaca sa množstvom nápadných sedmokráskových kvetov, širokých 4 cm, s ružovo-fialovými lúčmi. okolité slnečné žlté stredy. Kvitnúce celé týždne od konca leta až do mrazov, kvety nesú na špičkách pevných stoniek pokrytých chlpatými tmavozelenými listami. Kvety navštevuje celý rad opeľujúceho hmyzu, vrátane včiel, čmeliakov, včiel baníkov a včiel strihačov listov. Na listoch a stonkách sa živia húsenice motýľov, húsenice molí a mnoho druhov rastlín a čipiek. New England Aster robí podstatné vyhlásenie v neskorej sezóne záhrady. Pochádza zo Severnej Ameriky, ľahko sa pestuje, má dlhú životnosť, prináša veselú jesennú farbu a je skvelým zdrojom nektáru pre motýle. Počas zamračených dní alebo v noci kvety opadajú a zatvárajú sa. Len čo opäť zasvieti slnko, usilujú sa o svoj veľkolepý prejav a budú tak robiť celé týždne.

  • Dorastá do výšky 3-6 stôp (90-180 cm) a 2-3 stopy šírky (60-90 cm). Pri pestovaní v ideálnych podmienkach sa vysemení.
  • Prospieva v plné slnko v priemer , stredná vlhkosť , dobre odvodnené pôdy . Uprednostňujú sa vlhké, bohaté pôdy. Zabezpečte dobrú cirkuláciu vzduchu, aby ste sa vyhli chorobám listov, ako je múčnatka.
  • Dôležitá zložka neskorého leta a jesene hranice , chatové záhrady , prérie, alebo motýlie záhrady . New England Assters sú tiež cenené pre svoju vynikajúcu kvalitu rezané kvety.
  • Astry sú nevyhnutnosťou, ak sa snažíte zaujať vtákov alebo motýle . Rastliny sú dosť nechutné na prehliadanie jelene a králiky .
  • Pred letným obdobím zaštipnite stonky, aby ste podporili huňatosť, vytvorili väčší počet kvetov a kontrolovali výšku rastliny (aby ste sa vyhli padaniu rastliny). Rez po odkvitnutí zabráni nežiaducemu samovýsevu.
  • Môže byť ovplyvnený múčnatkou. Mali by byť rozdelené každých niekoľko rokov, aby rastlina rástla intenzívne.
  • Semená zasejte vonku na jeseň alebo zabezpečte studenú stratifikáciu. Môže sa tiež rozmnožovať odrezkami z mäkkého dreva odobratými koncom jari alebo delením na jar.
  • Pochádza z východnej časti Severnej Ameriky.

Požiadavky

Otužilosť 4 – 8
Tepelné zóny 1 – 8
Klimatické zóny 1, 1A, 1B, 2, 2A, 2B, 3, 3A, 3B, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24
Typ rastliny Trvalky
Rodina rastlín Astry
Vystavenie Plné slnko
Sezóna záujmu leto (neskoro)
jeseň
Výška 3' – 6' (90 cm – 180 cm)
Šírenie 2' – 3' (60 cm – 90 cm)
Medzery 36' (90 cm)
Potreby vody Priemerná
Údržba Priemerná
Typ pôdy Krieda, hlina, hlina, piesok
pH pôdy Kyslé, alkalické, neutrálne
Odvodňovanie pôdy Vlhký, ale dobre odvodnený, dobre odvodnený
Charakteristika Rezané kvety, nápadné
Pôvodné rastliny Spojené štáty,Stredozápad,Illinois,Indiana,Iowa,Kansas,Michigan,Minnesota,Missouri,Nebraska,Severná Dakota,Ohio,Južná Dakota,Wisconsin,Severovýchod,Connecticut,Delaware,Maine,Massachusetts,Maryland,New Hampshire,New Jersey,New York,Pennsylvánia,ostrov Rhode,Vermont,Severozápad Pacifiku,Oregon,Washington,Skalnaté hory,Colorado,Montana,Utah,Wyoming,Juhovýchodná,Alabama,Arkansas,Gruzínsko,Kentucky,Mississippi,Severná Karolina,Južná Karolína,Tennessee,Virginia,Západná Virgínia,Juhozápad,Nové Mexiko,Oklahoma
Tolerancia Ílovitá pôda
Priťahuje Motýle
Použitie v záhrade Postele a okraje
Záhradné štýly Mesto a nádvorie,Neformálne a Chata,Préria a lúka,Tradičná záhrada