Nigella damascena 'Slečna Jekyll' (Láska v hmle)

Nigella damascena 'Slečna Jekyll' (Láska v hmle)

Láska v hmle 'Slečna Jekyll', Vtáčie hniezdo 'Slečna Jekyll', Chase-The-Devil 'Slečna Jekyll', Čert v kríku 'Slečna Jekyll', Diabol v kríku 'Slečna Jekyll', Fenikel záhradný' Slečna Jekyllová, Jack vo väzení, slečna Jekyllová, Jack v zelenom, slečna Jekyllová, Katherinin kvet, slečna Jekyllová, Pobozkaj ma dvakrát predtým, než vstanem, slečna Jekyllová, Dáma v altánku, slečna Jekyll', Love-in-a-puzzle 'Slečna Jekyll', Láska v spleti 'Slečna Jekyll', Kvet svätej Kataríny 'Slečna Jekyll'


Nigella damascena 'Miss Jekyll' (Love-in-a-Mist) je obľúbená, vzpriamená, huňatá letnička, ktorá sa môže pochváliť nebesky modrými kvetmi s priemerom 4 cm (1 palec) od začiatku do konca leta. Nádherné kvety sa nesú na stonkách pokrytých jemne strihanými perovitými listami, ktoré okolo nich vytvárajú hmlu. Po nich nasledujú dekoratívne kapsuly so semenami v tvare balóna, ktoré sú skvelé pre aranžovanie sušených kvetov. Ročník za chladného počasia, Love-in-a-Mist, je nenáročný na pestovanie, nenáročný na starostlivosť a bezproblémový. V záhrade vyzerá dobre, aj keď rastlina nekvitne, vďaka pekným listom a zaujímavým strukom. Očarujúci doplnok k zmiešaným záhonom a obrubám, záhradám chatiek alebo nádobám.

  • Víťaz prestížneho Cena za zásluhy o záhradu Kráľovskej záhradníckej spoločnosti
  • Dorastá do výšky 18 palcov (45 cm) a šírky 12 palcov (30-45 cm). Táto rastlina sa ľahko sama vysieva v záhrade.
  • Najlepšie účinkuje v plné slnko v priemer , stredná vlhkosť , dobre odvodnené pôdy . Zabezpečte stálu vlhkosť. Love-in-a-Mist nefunguje dobre v horúcom počasí.
  • Prakticky bez škodcov a chorôb .
  • Odumreté odkvitnuté kvety podporia viac kvitnutia, ale tiež odstráni atraktívne struky semien.
  • Rozmnožujte semenami zasiatymi in situ v polovici jari alebo jesene. Rastliny zasiate na jeseň môžu potrebovať zimnú ochranu studeným rámom alebo zvončekom.
  • Love-in-a-Mist má krátke obdobie kvitnutia (len mesiac alebo dva). Vysádzajte po sebe každé 3 týždne, aby ste kvitli celé leto. Rastliny by mali začať kvitnúť asi tri mesiace po výsadbe.
  • Pochádza zo severnej Afriky, južnej Európy.

Požiadavky

Otužilosť 2 – 11
Tepelné zóny 1 – 12
Klimatické zóny 1, 1A, 1B, 2, 2A, 2B, 3, 3A, 3B, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, A1, A2, A3, H1, H2
Typ rastliny Letničky
Rodina rastlín Nigella
Vystavenie Plné slnko
Sezóna záujmu Leto (skoro, stred, neskoro)
Výška 1' – 2' (30 cm – 60 cm)
Šírenie 10' – 1' (25 cm – 30 cm)
Medzery 9' (22 cm)
Potreby vody Priemerná
Údržba Nízka
Typ pôdy Krieda, hlina, piesok
pH pôdy Alkalické, neutrálne
Odvodňovanie pôdy Dobre odvodnené
Charakteristika Sušené aranžmány, rezané kvety, záslužná rastlina, nápadné
Použitie v záhrade Postele a okraje,Terasa a kontajnery
Záhradné štýly Mesto a nádvorie,Pobrežná záhrada,Neformálne a Chata,Tradičná záhrada