Orientálny hyacint „Purple Sensation“ (holandský hyacint)

Orientálny hyacint „Purple Sensation“ (holandský hyacint)

Hyacint 'Purple Sensation', holandský hyacint, Hyacinthus orientalis, obyčajný hyacint, jarné cibuľky, jarné kvety


Hyacint 'Purple Sensation' so svojou hlbokou ametystovou farbou prináša veselý pohľad do nudných dní neskorej zimy! Vďaka kvetovaným klasom husto pokrytým hviezdicovými, bohatými fialovými kvietkami jemne bielymi okrajmi je vysoko voňavý! Táto kráska pláva na vzpriamených, kopijovitých jasne zelených listoch a kvitne 2-3 týždne v uprostred jari . Zasaďte ho tam, kde si jeho vôňu budete môcť vychutnávať každý deň: pri dverách, pri cestičke, blízko vašej terasy alebo terasy!

 • Tento hyacint dorastá do výšky 8-12 palcov (20-30 cm). naturalizovať na správnom mieste. Treba však poznamenať, že kvalita kvitnutia sa môže časom znížiť.
 • Prospieva v mierne úrodný , dobre odvodnené pôdy v plné slnko alebo čiastočný tieň . Najlepšie kvitnutie nastáva pri najmenej 6 hodinách priameho slnka denne. V polotieni sa im bude dariť prvý rok, no v ďalších rokoch budú kvitnúť čoraz menej.
 • Počas vegetačného obdobia udržiavajte pôdu vlhkú. Nesaďte svoj hyacint do podmáčanej pôdy (je náchylná na hnilobu).
 • Hyacinty sú ideálne pre postele a hranice , podsadba kríkov a ruží , patio kontajnery, alebo okenné boxy . Zasaďte ich do blízkosti ciest, chodníkov alebo dverí, aby ste si mohli vychutnať ich opojnú vôňu. Pre najlepší vizuálny efekt vysaďte hyacinty v skupinách 5-9 žiaroviek .
 • Robia aj hyacinty dlhotrvajúce rezané kvety ktorý prevonia celú miestnosť.
 • Byť vysadené na jeseň , od septembra do novembra, v závislosti od vašej geografickej polohy. V podstate kedykoľvek po prvom jesennom mraze a pred zamrznutím zeme.
 • Žiadne vážne problémy so škodcami alebo chorobami. Dávajte pozor na slimáky alebo veveričky.
 • Rozmnožujte sa odstránením odsadeníc, keď sú v lete v kľude.
 • Povzbudzujte svoj hyacint kvitnú dlhšie ako jeden rok odstrihnutím kvetných klasov, len čo kvety zvädnú. Listy neodstraňujte, kým nezvädnú a neodumrú . Počas tohto obdobia hyacint ukladá energiu do žiarovky na budúci rok. Odrezanie lístia skôr, ako prirodzene odumrie, môže brániť cibuľkám ukladať dostatok energie. V dôsledku toho vaše hyacinty nemusia kvitnúť budúcu jar.
 • Hyacinty obsahujú kyselinu šťaveľovú – látku, ktorá ich vytvára odolné voči jeleňom alebo hlodavcom . Požitie môže spôsobiť ťažké nepohodlie . Oni sú toxické pre psov, mačky a kone .
 • Manipulácia s cibuľkami hyacintu môže tiež spôsobiť mierne podráždenie pokožky. Odporúčajú sa ochranné rukavice.

Hyacinty, symbol mieru, odhodlania a krásy, sú nádherne voňavé cibuľky jarných kvetov, ktoré sa pýšia farebnými kvetnými klasmi plnými množstva kvietkov. Vyvinuli sa z Hyacinthus orientalis, druhu pomenovaného v roku 1562, ktorý pochádza zo stredného a južného Turecka, severozápadnej Sýrie a Libanonu. Popularita hyacintu, ktorý bol do Európy zavedený v 16. storočí, podnietila holandských pestovateľov cibúľ, aby do 18. storočia vyšľachtili viac ako 2 000 kultivarov. Hyacinty, ktoré si záhradkári cenia pre svoju nebeskú vôňu, sa každú jar mimoriadne odmenia svojimi jasnými veselými kvetmi, ktoré zohrievajú naše duše z predchádzajúcich zimných mesiacov.

Zistite, ako sadiť, pestovať a starať sa o hyacint

Zistite, kedy, ako a kde zasadiť cibuľky hyacintu. Naučte sa, ako prinútiť hyacinty v interiéri. Zistite, čo robiť po odkvitnutí a ako si najlepšie užiť nádherné kvety.Čítaj viac
Požiadavky

Otužilosť 4 – 8
Tepelné zóny 1 – 9
Klimatické zóny 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 10
Typ rastliny Žiarovky
Rodina rastlín Hyacint - Hyacinty
Vystavenie Plné slnko, čiastočné slnko
Sezóna záujmu jar (stred)
Výška 8' – 1' (20 cm – 30 cm)
Šírenie 3' – 4' (7 cm – 10 cm)
Medzery 5' – 6' (12 cm – 15 cm)
Hĺbka 4' – 6' (10 cm – 15 cm)
Potreby vody Priemerná
Údržba Nízka
Typ pôdy Krieda, hlina, hlina, piesok
pH pôdy Kyslé, alkalické, neutrálne
Odvodňovanie pôdy Vlhký, ale dobre odvodnený, dobre odvodnený
Charakteristika Rezané kvety, voňavé, nápadné
Tolerancia Jeleň, králik
Použitie v záhrade Postele a okraje,Terasa a kontajnery
Záhradné štýly Mesto a nádvorie,Pobrežná záhrada,Štrk a skalka,Neformálne a Chata