Paeonia 'Cora Louise' (Itoh Pivonka)

Paeonia 'Cora Louise' (Itoh Pivonka)

Pivonka 'Cora Louise', 'Cora Louise' pivónia, Itoh pivónia 'Cora Louise', medzisekčná pivónia 'Cora Louise', biele pivonky


Pôsobivo vyzerajúca pivónia Itoh 'Cora Louise' sa vyznačuje veľmi veľkými, čisto bielymi, polodvojitými kvetmi, širokými 8-10 palcov (20-25 cm), ktoré sa jemne otvárajú a odhaľujú sčervenané levanduľové až fialové okvetné lístky v ich srdci, ktoré obklopujú zhluk zlatých tyčiniek. Sú bohaté (očakávajte až 50 kvetov na zrelom kríku!), sú dobre prezentované nad listami, na silné, vzpriamené stonky že nevyžadujú stávkovanie . Toto pivonka neskorej strednej sezóny zakvitne neskorá jar - začiatok leta niekoľko týždňov vďaka množstvu bočných púčikov, ktoré sa postupne otvárajú. Ako bonus je táto pivónia Itoh príjemne voňavé !

  • 'Cora Louise' robí vynikajúce rezané kvety s dlhou životnosťou vázy (viac ako týždeň), ak sa nareže v zárodku. Vychutnajte si nádhernú kyticu bielych pivoniek doma!
  • Spoľahlivý a rázny , táto pivónia Itoh rastie v strednom kríku lesklého, tmavozeleného lístia. Dosahuje výšku 60 až 90 cm a šírku 90 až 120 cm. The lístie zostáva atraktívne počas leta až do neskorej jesene .
  • Teší sa plné slnko alebo čiastočný tieň v bohaté, úrodné, stredne vlhké, dobre odvodnené pôdy . Rastliny pivónie najlepšie rastú na plnom slnku, ale znesú aj mierny popoludňajší tieň. Poskytnúť chránený umiestnenie. Môže byť potrebné zapichovanie, pretože veľké kvety pivoniek majú tendenciu sa klenúť smerom k zemi a môžu byť pritlačené k zemi silným dažďom.
  • Odolné voči jeleňom a králikom ale príťažlivé pre motýle !
  • Prakticky bez škodcov . Dávajte pozor na medovú hubu a vädnutie pivónie.
  • Veľmi užitočné a prispôsobivé v záhrade. Perfektné ako a exemplár rastliny a v skupinách pre hranice a postele , mestské záhrady , alebo chatové záhrady . Ideálne na ohraničenie prechádzky alebo príjazdovej cesty a ako neformálny živý plot. Pivoňky vysádzajte ďaleko od stromov alebo kríkov, pretože pivonky neradi súťažia o jedlo a vlhkosť. Očarujúci kvet pivónie sa krásne snúbi s ružami, fúzatými kosatcami a inými trvalkami v nápadných farebných kombináciách.
  • Nízka údržba . Odstráňte odkvitnuté kvety, keď vädnú, a potom, čo na jeseň odumreli listy, rastlinu zrežte. Dlhotrvajúci (pivoňky môžu žiť až 50 rokov!), rastliny netreba deliť a môže byť ponechaný nerušený roky. Pivonky nereagujú dobre na transplantáciu , preto si miesto výsadby vyberajte opatrne.
  • Najlepší čas na to rastlina pivonky sú in skorá jeseň , takže sa stihnú usadiť v pôde pred zimou. Počas prvého roku výsadby nekvitnú a môže trvať až dva roky, kým vytvoria svoje nápadné, voňavé kvety.
  • Všetky časti rastliny môžu pri konzumácii spôsobiť žalúdočné ťažkosti.
  • Toxický pre psov, toxický pre mačky, toxický pre kone.

Pivonky Itoh sú hybridy vyrobené krížením stromovej pivonky s bylinnou pivonkou. Tieto pivonky produkujú až 50 alebo viac obrovských kvetov na pevných krátkych stonkách, ktoré nevyžadujú zapichovanie. Vo všeobecnosti kvitnú po bylinných pivonkách 3-4 týždne. Vynikajúce ako rezané kvety, sú cenené pre svoju úžasnú škálu žltých a zlatých farieb, ktoré nie sú bežne dostupné v bylinných pivonkách. Tieto rastliny majú krásny listový tvar stromových pivoniek, ale v zime odumrú na zem ako bylinné pivonky. Silné a zdravé, s pekným zaobleným tvarom kríkov, sú zvyčajne kratšie ako väčšina kríkov. Dorastajúce do výšky 2,5 stôp (75 cm) a šírky približne 90 cm, ich kompaktný tvar a krásny tvar umožňujú ich umiestnenie v prednej časti okraja.

Zistite, ako pestovať pivonky a starať sa o ne

Pivoňky, obľúbené pre krásu svojich nádherných kvetov a pekného lístia, ktoré sa na jeseň často sfarbujú do odtieňov hrdze a oranžova, vyžadujú len malú údržbu, pokiaľ sú správne zasadené a udomácňujú sa.Čítaj viac


Požiadavky

Otužilosť 4 – 9
Tepelné zóny 1 – 8
Klimatické zóny 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, A1, A2, A3
Typ rastliny Trvalky, kríky
Rodina rastlín Paeonia - Pivonky
Vystavenie Plné slnko, čiastočné slnko
Sezóna záujmu jar (neskoro)
leto (skoro)
Výška 2' – 3' (60 cm – 90 cm)
Šírenie 3' – 4' (90 cm – 120 cm)
Medzery 36' – 48' (90 cm – 120 cm)
Potreby vody Priemerná
Údržba Nízka
Typ pôdy Krieda, hlina, hlina, piesok
pH pôdy Kyslé, alkalické, neutrálne
Odvodňovanie pôdy Vlhký, ale dobre odvodnený
Charakteristika Rezané kvety, voňavé, nápadné
Tolerancia Jeleň, králik
Priťahuje Motýle
Použitie v záhrade Postele a okraje
Záhradné štýly Mesto a nádvorie,Neformálne a Chata,Japonská záhrada