Paeonia 'Coral n' Gold' (Pivoňka)

Paeonia 'Coral n' Gold' (Pivoňka)

Pivonka 'Coral n' Gold', 'Coral n' Gold' pivonka, koralové pivonky


Sladko voňavá, ocenená pivónia 'Coral 'n Gold' vytvára veľké, jednotlivé miskovité koralovoružové kvety s výrazným zlatožltým stredom preplneným dlhými tyčinkami, ktoré majú tendenciu laxovať. Hoci sú kvety klasifikované ako „jednoduchá“ pivónia, kvety majú o niečo viac okvetných lístkov, než je zvyčajný počet požadovaný na klasifikáciu ako jedna pivónia, a preto „Coral 'n Gold“ pripomína skôr semi-dvojitú pivonku. Táto koralová pivonka, ktorá je potešením v neskorej jarnej záhrade, tvorí široký krík, ktorý dobre stojí a obnovuje sa po vetre a daždi. Medzi prvými rozkvitnutými pivóniami žiari 'Coral n'Gold' teplom, či už v záhrade alebo vo váze.

 • Vyhral prestížne Ocenenie za zásluhy o krajinu (2009) Americkej pivónskej spoločnosti
 • Silne kvitne v neskorá jar - začiatok leta , toto skorá sezóna pivonka bude kvitnúť približne 7-10 dní. Možno budete chcieť vysadiť iné kultivary s odstupňovanou dobou kvitnutia (existujú skoré, stredne a neskoro kvitnúce odrody), aby predĺžte si sezónu pivoniek až na 6 týždňov .
 • robí vynikajúce rezané kvety s dlhou životnosťou vázy (viac ako týždeň), ak sa nareže v zárodku. Vychutnajte si nádhernú kyticu koralových pivoniek doma!
 • Spoľahlivá a mohutná, táto bylinná pivónia rastie v bujnom, huňatom kopci lesklého, tmavozeleného, ​​deleného lístia dosahujúceho až 36 palcov na výšku (90 cm) a 24-30 palcov na šírku (60-75 cm). Listy zostávajú atraktívne počas celého leta až do mrazov a často sa vyfarbuje na jeseň.
 • Teší sa plné slnko alebo čiastočný tieň v bohatý , úrodný , stredná vlhkosť , dobre odvodnené pôdy . Rastliny pivónie najlepšie rastú na plnom slnku, ale znesú aj mierny popoludňajší tieň. Poskytnúť chránená lokalita . Môže byť potrebné zapichovanie, pretože veľké kvety pivónie majú tendenciu sa klenúť smerom k zemi a môžu byť pritlačené k zemi silným dažďom.
 • Jeleň a odolný voči králikom ale príťažlivé pre motýle !
 • Prakticky bez škodcov . Dávajte pozor na medovú hubu a vädnutie pivónie.
 • Veľmi užitočné a prispôsobivé v záhrade. Perfektné ako a exemplár rastliny a v skupinách pre hranice a postele , mestské záhrady alebo chatové záhrady . Ideálne na ohraničenie prechádzky alebo príjazdovej cesty a ako neformálny živý plot. Pivoňky vysádzajte ďaleko od stromov alebo kríkov, pretože pivonky neradi súťažia o jedlo a vlhkosť. Očarujúci kvet pivonky sa krásne snúbi s ružami, fúzatými kosatcami a inými trvalkami v nápadných farebných kombináciách.
 • Nízka údržba . Odstráňte odkvitnuté kvety, keď vädnú, potom rastlinu zrežte, keď lístie na jeseň odumrie. Dlhotrvajúci (pivoňky môžu žiť až 50 rokov!), rastliny netreba deliť a môže byť ponechaný nerušený roky. Pivonky nereagujú dobre na transplantáciu , preto si miesto výsadby vyberajte opatrne.
 • Najlepší čas na to rastlina pivonky sú in skorá jeseň , takže sa stihnú usadiť v pôde pred zimou. Prvý rok výsadby nekvitnú a môže trvať až dva roky, kým vytvoria svoje nápadné, voňavé kvety.
 • Všetky časti rastliny môžu pri konzumácii spôsobiť žalúdočné ťažkosti.
 • Toxický pre psov, toxický pre mačky, toxický pre kone.

Pivonky sú klasickou zložkou trvalky a pestujú sa už viac ako 2000 rokov. Kvety pivónie, ktoré sú obľúbené pre svoje bohaté kvety, krásu ich nádherných kvetov, príjemnú vôňu a odvážne lístie meniace sa v priebehu ročných období, dodávajú oslnivú farebnosť záhradám koncom jari a začiatkom leta. Prakticky bezstarostne, keď sa usadili, žijú celé generácie, sú odolné voči jeleňom a produkujú niektoré z najlepších rezaných kvetov - čo z nich robí jednu z najkrajších trvaliek prírody! Pivoňkové kytice sú obľúbené medzi kvetinármi a mnohými budúcimi nevestami. Prečo si neužiť kyticu pivoniek doma?

Zistite, ako pestovať pivonky a starať sa o ne

Pivoňky, obľúbené pre krásu svojich nádherných kvetov a pekného lístia, ktoré sa na jeseň často sfarbujú do odtieňov hrdze a oranžova, vyžadujú len malú údržbu, pokiaľ sú správne zasadené a udomácňujú sa.Čítaj viac
Požiadavky

Otužilosť 3 – 8
Tepelné zóny 1 – 8
Klimatické zóny 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, A1, A2, A3
Typ rastliny Trvalky, kríky
Rodina rastlín Paeonia - Pivonky
Vystavenie Plné slnko, čiastočné slnko
Sezóna záujmu jar (neskoro)
leto (skoro)
Výška 2' – 3' (60 cm – 90 cm)
Šírenie 2' – 3' (60 cm – 90 cm)
Medzery 24' – 30' (60 cm – 75 cm)
Potreby vody Priemerná
Údržba Nízka
Typ pôdy Krieda, hlina, hlina, piesok
pH pôdy Kyslé, alkalické, neutrálne
Odvodňovanie pôdy Vlhký, ale dobre odvodnený
Charakteristika Rezané kvety, voňavé, záslužná rastlina, nápadné
Tolerancia Jeleň, králik
Priťahuje Motýle
Použitie v záhrade Postele a okraje
Záhradné štýly Mesto a nádvorie,Neformálne a Chata,Japonská záhrada