Paeonia lactiflora 'Duchesse de Nemours' (Pivónia)

Paeonia lactiflora 'Duchesse de Nemours' (Pivónia)

Pivonka „Duchesse de Nemours“, pivonka „Duchesse de Nemours“, pivónia čínska „Duchesse de Nemours“, pivonka obyčajná „Duchesse de Nemours“, biele pivonky


Veľmi stará, ale mimoriadne krásna pivónia, ocenená „vojvodkyňa de Nemours“ (Paeonia lactiflora), sa oplatí zahrnúť do vašej záhrady. Voľne kvitnúce a príjemne voňajúce, vytvára kvety v tvare koruny s bohatými krémovo-bielymi okvetnými lístkami, ktoré sú jemne dotknuté žltým nádychom. Veľké a zaoblené vonkajšie okvetné lístky obklopujú kruh menších okvetných lístkov zakončených praskajúcou korunou veľkých, bielych, mierne zakrivených okvetných lístkov. V hojnom množstve sa vznášajú na silných stonkách a vznášajú sa nad obzvlášť atraktívnym zeleným listom. „Duchesse de Nemours“ je zaslúžene populárny už viac ako 150 rokov.

 • Silne kvitne v neskorá jar - začiatok leta , toto pivonka zo začiatku strednej sezóny bude kvitnúť približne 7-10 dní.
  Možno budete chcieť vysadiť iné kultivary s odstupňovanou dobou kvitnutia (existujú skoré, stredne a neskoro kvitnúce odrody). predĺžte si sezónu pivoniek až na 6 týždňov .
 • Príjemca prestížneho Cena za zásluhy o záhradu Kráľovskej záhradníckej spoločnosti
 • Spoľahlivý a rázny , táto bylinná pivonka rastie v bujnom, huňatom kopci lesklého, sýtozeleného, ​​deleného lístia dosahujúceho až 34 palcov na výšku a rozpätie (85 cm). The lístie zostáva atraktívne počas leta až do mrazov a často sa vyfarbuje na jeseň.
 • Teší sa plné slnko alebo čiastočný tieň v bohatý , úrodná , stredná vlhkosť , dobre odvodnené pôdy . Rastliny pivónie najlepšie rastú na plnom slnku, ale znesú aj mierny popoludňajší tieň. Poskytnúť chránená lokalita . Môže byť potrebné zapichovanie, pretože veľké kvety pivoniek majú tendenciu sa klenúť smerom k zemi a môžu byť pritlačené k zemi silným dažďom.
 • robí vynikajúce rezané kvety s dlhou životnosťou vázy (viac ako týždeň), ak sa nareže v zárodku. Vychutnajte si nádhernú kyticu bielych pivoniek doma!
 • Veľmi užitočné a prispôsobivé v záhrade. Perfektné ako a exemplár rastliny a v skupiny pre hranice a postele , mestské záhrady, alebo chatové záhrady . Ideálne pre hraničí s prechádzkou alebo príjazdovou cestou a ako an neformálny živý plot . Pivoňky vysádzajte ďaleko od stromov alebo kríkov, pretože pivonky neradi súťažia o jedlo a vlhkosť. Očarujúci kvet pivónie sa krásne snúbi s ružami, fúzatými kosatcami a inými trvalkami v nápadných farebných kombináciách.
 • Jeleň a odolný voči králikom ale príťažlivé pre motýle !
 • Prakticky bez škodcov . Dávajte pozor na medovú hubu a vädnutie pivónie.
 • Nízka údržba . Odstráňte odkvitnuté kvety, keď vädnú, a potom, čo na jeseň odumreli listy, rastlinu zrežte. Dlhotrvajúci (pivoňky môžu žiť až 50 rokov!), rastliny netreba deliť a môže byť ponechaný nerušený roky. Pivonky nereagujú dobre na transplantáciu , preto si miesto výsadby vyberajte opatrne.
 • Najlepší čas na to rastlina pivonky sú in skorá jeseň , takže sa stihnú usadiť v pôde pred zimou. Počas prvého roku výsadby nekvitnú a môže trvať až dva roky, kým vytvoria svoje nápadné, voňavé kvety.
 • Všetky časti rastliny môžu pri konzumácii spôsobiť žalúdočné ťažkosti.
 • Toxický pre psov, toxický pre mačky, toxický pre kone.

Pivonky sú klasickou zložkou trvalky a pestujú sa už viac ako 2000 rokov. Kvety pivónie, ktoré sú obľúbené pre svoje bohaté kvety, krásu ich nádherných kvetov, príjemnú vôňu a ich odvážne lístie meniace sa v priebehu ročných období, dodávajú oslnivú farbu v neskorej jari a začiatkom leta.

Zistite, ako pestovať pivonky a starať sa o ne

Pivoňky, obľúbené pre krásu svojich nádherných kvetov a pekného lístia, ktoré sa na jeseň často sfarbujú do odtieňov hrdze a oranžova, vyžadujú len malú údržbu, pokiaľ sú správne zasadené a udomácňujú sa.Čítaj viac
Požiadavky

Otužilosť 3 – 8
Tepelné zóny 1 – 8
Klimatické zóny 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, A1, A2, A3
Typ rastliny Trvalky, kríky
Rodina rastlín Paeonia - Pivonky
Vystavenie Plné slnko, čiastočné slnko
Sezóna záujmu jar (neskoro)
leto (skoro)
Výška 2' – 3' (60 cm – 90 cm)
Šírenie 2' – 3' (60 cm – 90 cm)
Medzery 24' – 36' (60 cm – 90 cm)
Potreby vody Priemerná
Údržba Nízka
Typ pôdy Krieda, hlina, hlina, piesok
pH pôdy Kyslé, alkalické, neutrálne
Odvodňovanie pôdy Vlhký, ale dobre odvodnený
Charakteristika Rezané kvety, voňavé, záslužná rastlina, nápadné
Tolerancia Jeleň, králik
Priťahuje Motýle
Použitie v záhrade Postele a okraje
Záhradné štýly Mesto a nádvorie,Neformálne a Chata,Japonská záhrada